ТОПТЕМА:

Експерти, які сильно п'ють, розробили спосіб, як пиячити трохи менше

Заспокойтеся, не йдеться про повну відмову від алкоголю

Алкоголь, випивка, корисні поради, здоров'я, лайфхак
Ось кілька простих способів вживати менше алкоголю та не відчувати виснажливого похмілля опісля

З настанням довших осінніх вечорів і прохолодних темних ночей деколи хочеться розслабитися за келихом заспокійливого червоного вина чи димного віскі. Та замість того, щоб допомогти вам розслабитися, надмірна кількість алкоголю може призвести до втоми, млявості й тривоги. Це збільшує ризик серцевих захворювань, інсультів, деяких видів раку, включно з молочною залозою та печінкою, і послаблює імунну систему. Тож, важливо не перебирати і не частити, і ось як це зробити.

Психологічно українці, як і інші європейські суспільства, звикли пов’язувати святковий алкоголь з багатьма речами: від важливих дат до зняття стресу і близького спілкування. Проте алкоголь – підступний, і чим частіше його вживають, тим вірогідніше формування сильнішого потягу та надмірності. Щоб скоротити такі ризики, варто ставитись до пиття уважніше. Робити це просто, якщо врахувати деякі поради британської експертки і авторки книги "Уважне вживання алкоголю: як скорочення може змінити ваше життя" Розамунд Дін, йдеться в публікації The Telegraph.  

Як вживати алкоголь свідомо 

Тренери з алкоголю радять не вживати алкоголь щодня, а робити перерви. Тобто, якщо ви звикли випивати келих вина за вечерею щовечора, почніть із того, що в певні дні тижня, наприклад в понеділок, середу й неділю – робіть перерву і відмовляйтесь від вина.

Ще одна важлива порада, якщо вживаєте вино – кладіть у нього лід. Це зменшить міцність, але все одно додасть смаку. Або заміксуйте вино з чимось, наприклад, з соком.

Купіть силіконову кришечку на вино, аби ви могли закрити його і не допивати пляшку. Також можна брати вино на розлив, наприклад 200-300 мл – пару келихів, аби не мати спокуси допивати пляшку об'ємом 750 мл. 

Купіть під вино неглибокі келихи, це також може дозволити вам пити менше. Чим більший келих, тим меншими візуально здаються 100-150 мл у ньому, й ви матимете зайву спокусу заповнити більший об'єм по вінця, а значить – випити більше.  

Калькулятор алкогольних одиниць: відстежуйте свої звички 

Дотримуйтеся правила 20 хвилин! Все просто: зробіть 20-хвилинну перерву після того, як випили один напій, перш ніж купувати або наливати наступний. Це ще одна невелика зміна, яка може мати велике значення. За цей час бажання випити ще часто зникає або пом’якшується. Ви можете навіть відчути, що з вас достатньо, аби закінчити вечір.

Випивайте на свята й у компанії 

Не пийте наодинці, робіть це в присутності добре знайомих людей, які не мають проблем із алкоголем. Старайтеся не пити з метою розслабитись перед сном, натомість робіть це тільки з метою щось відсвяткувати! Майте на увазі, що випивка насправді ніколи не допомагає у складній ситуації. Алкоголь викривлює сприйняття і провокує депресію, тож краще сторонитись його, особливо якщо у вашому житті настав непростий період. Вживати краще у приємній, радісній атмосфері. 

Пийте менше: спробуйте змінити свої звички до вживання алкоголю, насолоджуючись келихом лише в товариській обстановці, щоб відсвяткувати щось.
Пийте менше й у публічних місцях: спробуйте змінити свої звички до вживання алкоголю, насолоджуючись келихом лише в товариській обстановці, щоб щось відсвяткувати.

Проаналізуйте свої тригери

Подумайте, які тригери у вас є та як ними керувати. Розіграйте подію у своєму розумі та спробуйте визначити будь-які потенційні слабкі місця й розв’язати проблеми заздалегідь. І заплануйте щось веселе на ранок після нічного відпочинку, – щось, чого ви будете чекати і заради чого точно прокинетесь без похмілля. 

Будьте чесними з собою

Будьте чесними щодо впливу алкоголю на ваше життя. Якщо ви витрачаєте більше часу на відновлення після важкої ночі, ніж на задоволення, можливо, настав час зробити перерву. Зрозумійте, що скорочення споживання алкоголю – це процес, і для когось – це може вийти одразу, а комусь потрібен час. І не бійтеся, що друзі вас не зрозуміють. Той, хто не зрозуміє – не друг. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube