Цілющі властивості матюків доведено: але для цього знущалися над піддослідними

Читать на русском

Лайка та непристойні жести можуть допомогти зменшити біль.

Читать на русском
Психологія, вчені, сварка, лайка, скандал, біль, емоції, наука
Лайка та показування пальця можуть бути корисними у певних обставинах.

Лайка та непристойні жести можуть допомогти зменшити біль.

Якщо ви хочете швидко і легко дізнатися, скільки лайливих слів знає людина, спробуйте різко скочити їй на ногу. Біль може робити з нашою мовою та вихованістю цікаві речі. Проте, цей залп нецензурної лексики навіть може бути корисним. Нове дослідження показує, що як грубі слова, так і жести можуть мати знеболюючий ефект.

Ефект знеболення від лайки 

У дослідженні взяли участь 111 американських студентів, 61% з яких - дівчата, їхній середній вік становив 19 років. Їхні руки опускали в крижану воду, від чого, як відомо, виникають болючі відчуття, якщо тримати руку у воді так довго, як тільки здатен витримати. 

Дослідники вимірювали вплив мови і жестів - нейтральних і табуйованих - на сприйняття болю. У мовній частині дослідження учасникам дозволили повторювати матюкливі слова, поки їхня рука була занурена в холодну воду. З жестикуляцій їм дозволили показувати середній - табуйований - або вказівний - нейтральний - палець.

Учасницям запропонували сказати експериментатору, як тільки вони відчують біль, щоб можна було зафіксувати час. Після експерименту вони заповнили шкалу оцінки болю та відзначили слова, призначені для вимірювання почуття агресії.

"Ми виявили, що лайка або непристойні жести з пальцями дозволили учасникам витримувати біль під час виконання завдання на холодовий пресинг значно довше, ніж утримання від лайки", - пишуть автори у своїй статті.

Жести і мова працюють однаково

Ще більш дивним було те, що не було суттєвої різниці між жестом і мовою. Попередні дослідження показали, що використання лайливих слів пов'язане з толерантністю до болю, і дехто навіть припускав це як можливу причину потоку нецензурної лексики, що часто лунає з пологових залів. Але чому непристойний жест працює так само добре, вчені менш впевнені.

Одна з теорій, яку пропонують автори дослідження, полягає в тому, що процес показу середнього пальця активує ті ж самі нейронні шляхи, що й вимовляння матюків. Також можливо, це викликає подібні почуття та емоції. Водночас автори не знайшли жодних доказів того, що знеболюючий ефект лайки хоч якось впливає на рівень агресії. Та дослідники не виключають такий взаємозв'язок. 

"Ми не можемо виключити можливість того, що агресія може бути причетна до цього. можливо, наші вимірювання довжини слова і частоти серцевих скорочень були недостатньо чутливими, щоб виявити зміни в агресії", повідомили вони.

Зрештою, досі не зрозуміло, чому та як лайка допомагає зменшити біль, але це дослідження є останнім з тих, що виявили цей ефект. Його автори кажуть, що воно вперше продемонструвало, що лайка може мати таку ж знеболювальну силу, як і лайливі викрики на все горло. Варто згадати про це наступного разу, коли ви поранитесь.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.