Цілувати немовлят в голову – жахлива ідея: вирок хірурга у ТікТок

Судячи з тисяч коментарів, це стало новиною для багатьох у соцмережах

Здоров'я, корисні поради, діти, немовлята, гігієна
Виявляйте любов – безпечно.

Батьки часто цілують своїх дітей, різного віку. Однак хірург Каран Радж нещодавно попередив у ​​TikTok про небезпеку поцілунків немовлят, і, судячи з тисяч коментарів, це стало новиною для багатьох у соцмережах. Та виявляється, цілувати новонароджену дитину в голову – жахлива ідея, йдеться в публікації ScienceAlert.

Наприкінці минулого року опублікували результати опитування, яке показало, що 54% ​​новоспечених і майбутніх батьків дозволили б друзям і членам родини поцілувати свою новонароджену дитину, не підозрюючи про ризик серйозної інфекції.

@dr.karanr

Newborn warning!

♬ original sound - Dr Karan Raj

Все про ризики

Імунна система новонародженої дитини ще не повністю сформована, тому ризик підхопити серйозну інфекцію набагато вищий. Протягом перших трьох місяців або близько того імунна система немовляти має менше вроджених імунних клітин, які борються з інфекціями, таких як нейтрофіли та моноцити, порівняно з дорослими.

Це означає, що інфекції, які викликають легкі симптоми у дорослих або дітей старшого віку, можуть бути небезпечними для життя немовляти. Герпесвірусна інфекція – один з таких прикладів. У дорослих вона викликає лише герпес, але діти можуть швидко серйозно захворіти після зараження вірусом.

Якщо герпес вражає тільки очі, рот або шкіру дитини, більшість одужає після противірусного лікування. Але якщо вірус стає системним і вражає органи дитини, інфекція набагато серйозніша і навіть може бути смертельною. Чим менша дитина, тим більш вона вразлива до зараження герпесом, особливо в перші чотири тижні після народження.

Новонароджені діти також більш уразливі до інфекційних бактерій, ніж старші діти та дорослі. Немовлята особливо сприйнятливі до інфекцій внутрішньоклітинними патогенами – бактеріями, які можуть проникати та виживати в клітинах організму-господаря, як от стрептококи групи B.

Ці бактерії часто живуть у шлунково-кишковому тракті та статевих шляхах господаря, не викликаючи захворювань. Проте ці ж інфекції у немовлят викликають сепсис, пневмонію, менінгіт та інфекції крові. 

Немовлята також сприйнятливі до інфекцій штамів кишкової палички, які не є шкідливими для дорослих. Кишкова паличка може викликати серйозні, навіть небезпечні для життя, інфекції у новонароджених. 

Виявляйте любов – безпечно

Батькам крихітних немовлят не має бути незручно просити відвідувачів уникати поцілунків і доторків до їхньої дитини. Якщо відвідувач дійсно дбає про благополуччя немовляти, він не повинен відчувати себе ображеним. І батьки не повинні почуватися так, немовби переймаються аж занадто, кажуть лікарі.

Найкращий прояв любові для родичів та близьких – це не піддавати дитину ризику. Але якщо з поважних причин ви повинні поцілувати дитину, є деякі речі, які можуть зменшити небезпеку інфікування.

Зменшити ризик зараження можна

По-перше, переконайтеся, що ви ретельно вимили руки. І уникайте цілувати дитину в рот чи обличчя. Поцілуйте її в ногу чи потилицю. Якщо в дорослих активна будь-яка інфекція, то не варто взагалі відвідувати малюка, особливо якщо дитині менше ніж місяць.

Інфекції герпесу є особливо серйозними для дуже маленьких немовлят, тому прикривайте будь-який герпес пов’язкою. Надягайте маску та не наближайтеся до новонародженого, особливо якщо у вас респіраторне захворювання.

Завжди пам’ятайте, що діти дуже вразливі до інфекції. Попри те, що цілувати їх є ознакою любові, це може призвести до серйозної хвороби новонародженого. Уявіть, як ви почуватиметесь, якщо зараження станеться. Отож-бо й воно, тому будьте розсудливими. До того ж діти дуже швидко ростуть, ще встигнете поцілувати!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube