Чоловіки - гуляємо: сьогодні День пельменів

В цей день народилися американські актори Джон Траволта та Метт Діллон - свята, церковні та народні традиції на неділю, 18 лютого

колаж
А ще 18 лютого Національний день розпивання вин та День Плутона

У неділю, 18 лютого, православна церква шанує пам'ять Святого Лева, єпископа Римського. Іменини сьогодні святкують Василь, Віктор, Володимир, Вольдемар, Кузьма, Лев, Павло.

18 лютого - яке сьогодні церковне свято

Селяни 18 лютого готувалися до посівних робіт
Селяни 18 лютого готувалися до посівних робіт

18 лютого у церковному календарі - день пам'яті святителя Лева, папи Римського. Народився він у Тоскані (Італія). У 452 році силою своєї молитви зупинив вождя гунів Аттілу від його бажання зрівняти Рим із землею. А в 455 році він також переконав вандалів не проливати даремно кров римлян.

440 року його обрали 45 намісником Христа. Двадцять один рік керував Церквою і набув великого кохання у людей. Папа Лев навчав римлян християнським правилам. Помер у 461 році, увійшовши в історію як святий папа Лев I Великий. Його мощі поховали біля входу до базиліки святого Петра.

Головним символом цього дня вважалася вівсянка - маленький птах з жовтою головою, трохи схожий на папугу. Цей перелітний птах з гарним голосом вважався вісником справжньої весни. Дуже щасливою прикметою вважалося побачити вівсянку у дворі.

18 лютого - яке сьогодні свято в різних країнах

З моменту створення першої батарейки на сьогоднішній день з'явилося 5 найпоширеніших видів батарейок: сольові, лужні, літієві, срібні та повітряно-цинкові
З моменту створення першої батарейки на сьогоднішній день з'явилося 5 найпоширеніших видів батарейок: сольові, лужні, літієві, срібні та повітряно-цинкові

Сьогодні День народження батарейки. Винахід першого хімічного джерела струму, одержаного в лабораторних умовах, прийнято датувати 1799 роком, але найперша батарейка була винайдена в 1800 році вченим-фізиком, хіміком та фізіологом Алессандро Вольтом. Він є основоположником вчення про електрику, він працював над першим у світі гальванічним елементом, названим Вольтовим стовпом, цей винахід став прообразом сучасних батарей.

Надалі ініціативу щодо удосконалення елементів живлення підхопили компанії, першою з яких була Eveready. Продукція, що реалізується компанією, лише віддалено нагадувала сучасні види елементів живлення. Призначалися перші батарейки для радіоприймачів, надалі електроживлення на основі хімічної взаємодії поширилося у машинобудівній галузі.

У сучасному світі батарейки та акумулятори відіграють не маловажну роль. Батарейка - це джерело електроенергії. Батарейка дуже зручна у використанні, доступне джерело живлення, завдяки якому ми сьогодні можемо бути не прив'язані до електромереж. У сучасному світі це різні гаджети: ноутбуки, наручний годинник, смартфони, пульти, ліхтарики, акумулятор для машин і т.д. Вчені постійно працюють над удосконаленням батарей та акумуляторів, щоб зробити їх безпечнішими, екологічнішими, збільшити швидкість заряду. 

Свято тільки для повнолітніх
Свято тільки для повнолітніх

18 лютого проводиться Національний день розпивання вин у США. Вино - це старовинна традиція, яка існує вже кілька століть. Це вишуканий напій, на виробництво якого йдуть роки, щоб досягти ідеального смаку. Не знаю, як ви, хлопці, але я точно відсвяткую цей День із пляшкою чи трьома.

Щоб вгамувати спрагу, люди ще сторіччя тому пили вино замість води. До речі, у вині майже немає почуття провини, оскільки воно не містить жиру та холестерину. А ось сухі вина містять набагато менше вуглеводів та калорій, ніж солодкі, тому, якщо ви стежите за своєю талією, вибирайте сухе червоне чи біле вино.

Майже кожен народ має подобу пельменів: італійські равіолі, узбецькі манти, вірменські бораки, грузинські хінкалі, литовські чаклуни, японські ґедзи, єврейські кріпали.
Майже кожен народ має подобу пельменів: італійські равіолі, узбецькі манти, вірменські бораки, грузинські хінкалі, литовські чаклуни, японські ґедзи, єврейські кріпали

Щороку 18 лютого у деяких країнах відзначають найсмачніше гастрономічне свято, а саме - День пельменів. Пельмені - одна з найулюбленіших страв у всьому світі. Святковий стіл, сімейний обід, швидка холостяцька вечеря, хочеш поїсти смачно, корисно, ситно, перше, що спадає на думку - пельмені!

Перші згадки про пельмені, що дійшли до нас, можна знайти в літописах ще XV століття! Тоді це була страва для урочистих випадків: весіль, хрестин, традиційно саме пельменями пригощали найдорожчих гостей. Ця страва символізувала достаток, багатство.

Є й інша, давніша версія появи на світ перших пельменів, згідно з якою ця страва виникла в XIII столітті, разом із монгольськими завойовниками. А монголи рецепт пельменів запозичили в китайців. "Цзяо-цзи" - так називається традиційна старовинна страва китайської кухні, яка майже один в один копіює пельмені.

Сотні років приготування цієї страви було в певному сенсі важливим сімейним ритуалом, який часом займав не один день. З прісного, тонко розкоченого тіста годинами ліпили пельмені, кожен вкладаючи старання та душу.

Найкращий спосіб відзначити День Плутона – це дізнатись якомога більше про цю планету
Найкращий спосіб відзначити День Плутона - це дізнатись якомога більше про цю планету

День Плутона святкується у всьому світі 18 лютого кожного року. Плутон було відкрито в 1930 році Клайдом Томбо. Це небесне тіло вважалося дев’ятою планетою Сонячної системи протягом приблизно 76 років, але після 1992 року його статус як планети почав викликати сумніви, оскільки багато об’єктів, таких як Плутон з подібними розмірами, було виявлено в Поясі Койпера (одна із областей сонячної системи). 24 серпня 2006 р. Міжнародний астрономічний союз (IAU) понизив позицію Плутона до карликової планети. Цей новий статус "планети" досі не приймається низкою вчених, які продовжують розглядати Плутон як повноцінну планету в нашій системі.

І дійсно, після стількох років, проведених у пошуках цієї планети, закономірно вважати, що Плутон заслуговує на те, щоб залишитися планетою, чи не так? Плутон дуже далеко від Землі, тому про цю планету відомо порівняно мало. Плутон отримав свою назву на честь бога підземного світу в римській міфології. Температура поверхні оцінюється приблизно від -233 до -213 за Цельсієм. Приблизна відстань від Плутона до Сонця становить майже 6 мільярдів км. Ця планета має розмір у дві третини нашого Місяця. 

Хто народився 18 лютого

18 лютого 1933 р. - Йоко Оно Ленон, відома як Йоко Оно - японська авангардна художниця, співачка і діяч мистецтва, вдова Джона Леннона.

Йоко Оно
Йоко Оно

18 лютого 1954 р. - Джон Джозеф Траволта - американський актор, танцюрист і співак, лауреат премій "Золотий глобус" та "Еммі". Траволта вперше прославився у 1970-х роках після участі у касових фільмах "Лихорадка суботнього вечора" та "Бріолін".

Джон Траволта
Джон Траволта

18 лютого 1964 р. - Меттью Реймонд Діллон - американський актор кіно і телебачення, кінорежисер. Дебютувавши на великому екрані з роллю у фільмі "Через край", Діллон незабаром завоював статус кумира підлітків завдяки ролям у таких фільмах, як "Мій охоронець", "Маленькі чарівниці", "Бійцева рибка" та "Ізгої".

Метт Діллон
Метт Діллон

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube