Це не робить їх підлими: чому кішки ненавидять зачинені двері

Коли господарі позбавляють свою кішку свободи дій, це може викликати у тварини стрес

Коти та двері
У цьому винні і господарі, і особливість виду

Коли перед котом зачиняються двері, то можна помітити, що він стає сильно роздратованим. Вони можуть просунути лапу в щілину, почати дряпати двері або навіть напасти на них, видаючи збуджені нявкання. Але чому кішки, схоже, так ненавидять зачинені двері?

Експерти стверджують, що свою роль відіграють як еволюція, так і самі власники домашніх тварин, пише Live Science. За словами доктора Карен Суеди, сертифікованого ветеринарного фахівця з поведінки, частково це пов'язано з тим, що кішки допитливі та відчувають страх щось упустити (FOMO).

"Це трохи схоже на FOMO", - сказав Суеда. "FOMO - це щось на кшталт: "Я не знаю, що там, на іншій стороні, і я хочу піти і розібратися".

Кішки за своєю природою цікаві істоти, і їм подобається стежити за всім, що відбувається на їхній території, включно з будинком їхнього господаря. Цей контроль допомагає їм виживати в дикій природі, але він може призвести до поведінки, яку ми можемо інтерпретувати як дивну, наприклад, напад на двері.

"Кішки люблять контролювати доступ до просторів, життєво важливих потреб і території", - пояснила консультантка з поведінки кішок Інгрід Джонсон. "Це не робить їх підлими. Це не робить їх чимось іншим, окрім виду, який є і хижаком, і здобиччю, якому доводиться полювати, щоб вижити, але також почуватися в безпеці та захищеності у своєму середовищі".

Закриті двері б'ють по всьому тому, що не подобається кішкам: вони ненавидять відсутність вибору, ненавидять відсутність контролю і ненавидять зміни. Хоча кішки не обов'язково хочуть бути залученими в те, що відбувається за дверима, вони хочуть знати, що відбувається, сказала вона.

Також відомо, що коти люблять увагу з боку господарів, проте зачинені двері їх цього позбавляють. Дослідження 2017 року припускає, що більшість кішок надають перевагу людській взаємодії, а не іншим стимулам, включно з їжею та іграшками. І кішки також не розуміють, що зачинені двері - це тимчасово.

"Вони просто знають, що місце, до якого вони раніше мали доступ - де вони почуваються в безпеці, або де вони люблять спати, дрімати, їсти або щось ще - тепер раптово забрали", - сказав Джонсон. "Коли ми контролюємо речі для наших котів, ми створюємо стрес".

Для того, щоб зменшити тривожність своїх улюбленців, господарі котів мають підтримувати постійний порядок там, де вони мають доступ. Приміром, якщо ви не хочете, щоб кіт заходив на кухню, не закривайте доступ до неї лише тоді, коли вам це потрібно, краще зробити вхід недоступним постійно.

Хоча кішки часто демонструють поведінку, що привертає увагу, біля закритих дверей, іноді вони можуть бути в стані справжнього стресу. Така поведінка, як шалені вокалізації, притиснуті вуха і шипіння, вказує на те, що кішка дійсно засмучена. Тому якщо у власників домашніх тварин є якісь побоювання з приводу поведінки їхньої кішки, їм слід відвідати ветеринара, щоб виключити будь-які проблеми зі здоров'ям.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube