Лисим кішкам винесли вирок: чи варто тепер заводити сфінксів

Якщо хочете, щоб ваша киця прожила якнайдовше, оберіть самицю-метиску

Коти, тварини, природа, вчені, наука, дослідження
Вчені визначили, які породи кішок живуть найдовше

Лисі кішки - сфінкси - живуть найменше серед всіх домашніх кішок. Згідно з дослідженнями, безшерсті коти живуть у середньому лише 6,8 років, тоді як бірманці можуть дожити до 14 років. Тож, вчені радять уникати лисих котиків, якщо втрата домашнього улюбленця дуже сильно вас травмує, адже це може статись дуже скоро. 

При цьому, не дивно, що цифри очікуваної тривалості життя, що залишилася, зменшуються, коли коти старіють, йдеться в матеріалі The Guardian. Команда каже, що такі цифри важливі, оскільки вони дозволяють зазирнути в майбутнє.

Це може бути важливим для потенційних власників і ветеринарів, а також може допомогти тим, хто оцінює перспективу дорогого та болісного медичного або хірургічного лікування свого котика.

Вчені назвали ці дані статистично достовірними, а не припущенням.
Вчені назвали ці дані статистично достовірними, а не припущенням.

Які породи обирати

Тайванські вчені використали дані 7936 ветеринарно-зареєстрованих британських котів, які померли в період з 1 січня 2019 року по 31 березня 2021 року, щоб обчислити середнє значення - залишкову тривалість життя на кожен його рік. Ці дані дають любителям котів інструмент для розуміння та прогнозування майбутньої тривалості життя їхніх пухнастиків. 

Загалом середня очікувана тривалість життя кішок першого року життя становить 11,7 років, причому для самиць цей показник вищий – 12,5 років, а для самців – 11,2 року. Дивлячись на конкретні породи, у яких зафіксовано принаймні 15 смертей, сіамські кішки на першому році життя, як очікується, проживуть ще 11,7 років, тоді як для бенгальських котів ця цифра становить 8,5 років. Команда додає, що коротка тривалість життя котів-сфінксів може бути пов’язана для них з підвищеним ризиком різних захворювань.

Некастровані коти мають коротшу тривалість життя. Ймовірно, це пов’язано з тим, що їх частіше стерилізують, коли вони стають старшими. Коти із середньою масою тіла живуть довше, ніж ті, які важать більше або менше. Бірманські ж коти мають найвищу очікувану тривалість життя. Відтак, кошенята першого року життя проживуть ще 14,4 років.

Команда також виявила, що метиси (які становлять 88% кішок) мають вищу тривалість життя, ніж чистопородні котики, принаймні до досягнення старості. Причому очікувана тривалість життя перших становить 11,9 років у перший рік життя порівняно з 10,4 року для других. Тож, якщо ви хочете, щоб ваша киця жила якнайдовше - заводьте самицю-метиску, тобто не чистокровку. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube