Основна мета проєкту - надихнути людей більше думати сьогодні про те, ким вони хочуть бути завтра
Дослідники з Массачусетського технологічного інституту (MIT) створили чат-бот, який імітує користувача в старості та ділиться життєвими спостереженнями і мудрими порадами. Мета - заохотити людей більше думати сьогодні про те, ким вони хочуть бути завтра. Науковці сподіваються, що розмова з 60-річним "Майбутній я" змінить уявлення про здоров'я, гроші та роботу. Тож і журналісти Інформатора вирішили за допомогою сучасних технологій поговорити з 60-річною версією себе.
Проєкт Future You, створений дослідниками з MIT Media Lab і міжнародними колегами, використовує ШІ для створення симуляції себе користувача у віці 60-70 років, пише Live Science. Вони детально описали проєкт у статті, опублікованій 1 жовтня в базі даних препринтів arXiv.
Користувачі можуть спілкуватися з ШІ через текстовий інтерфейс на такі теми, як досягнення бажаного в житті на основі своїх обставин, переконань і світогляду. Проєкт допомагає людям замислитися про майбутнє та зменшити тривогу, пов'язану зі старінням. У цьому і є суть експерименту - поговорити з майбутнім собою, зазирнути в можливі сценарії життя та усвідомити, що кожна наша дія має наслідки.
Для створення ШІ-двійника я заповнила анкету, додала фотографію, яка потім штучно "постаріла", і відповідала на запитання про свої цілі, мрії та життя. Потім комп'ютер внес інформацію у велику мовну модель, яка згенерувала спогади для "постарілого" аватара. Це гарантує, що чат-бот відповідатиме на запитання, спираючись на передісторію. І фінальна частина - сам чат-бот на основі GPT3.5 від OpenAI. Він формує образ на основі відповідей користувача, потім відповідає на запитання користувача про те, яким може бути його життя, і пропонує поради про можливі шляхи до бажаного майбутнього.
Отже, я відповіла на всі питання анкети і приступила до спілкування зі своєю шістдесятирічної версією. На питання про мою кар'єру, яка склалася за ці роки, мені відповіли досить узагальнено, що завдяки моїй відданості та наполегливій праці у виконанні своїх мрій я набула гарного досвіду і якщо я продовжуватиму в тому ж дусі, то у майбутньому я буду пишатися собою.
А так як в анкеті були питання про мої погляди на майбутнє та я писала про мої стосунки, тому вирішила запитати у себе, як склалися справи з чоловіком. На що я отримала таку ж механічну відповідь про те, що мій чоловік - це моя опора і ми поважаємо один одного, але потрібно пам'ятати, що шлюб це завжди партнерство, в якому обидві людини повинні працювати над відносинами. Погодьтеся, ця відповідь підійшла б більшості з вас. А коли я запитала про своє здоров'я, зістарена версія мене відповіла, що все у мене добре. Я турбуюся про себе, а дієти і вітаміни підтримують мій гарний стан. Що теж дуже узагальнено.
Отже, спілкування було справді цікавим, однак відповіді ШІ часто здавалися механічними, а розмова - трохи штучною. Тож, чи дотримуватися цих порад чи ні - вибір кожного, але я все ж раджу не приймати близько ці повідомлення, тому що все-таки це не передбачення, а скоріше потенційне майбутнє, засноване на наданій вами інформації.
Крім того, програмісти Future You постаралися захистити користувачів від можливих негативних поворотів у розмовах з їхнім майбутнім Я, тому всі відповіді будуть скоріше позитивні. Також система регулярно нагадує користувачеві, що вона припускає тільки одне потенційне майбутнє на основі відповідей на запитання анкети, а різні відповіді призводять до абсолютно різних результатів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.