Бегемоти вміють літати: сенсація від, звісно ж, британських учених

Розвиваючи максимальну швидкість, ці неповороткі на вигляд тварини, здатні відриватися від землі всіма ногами

бегемот Африка напад агресія
Коли потрібно, незграбні бегемоти стають спортивними та спритними.

Перегляд відео та фотографій тварин - напевно, одне з найкращих ліків від стресу. Хоча із цим, мабуть, не погодяться дослідники з Королівського ветеринарного коледжу у Норт-Мімсі, яким довелося багато днів поспіль переглядати тисячі кадрів із забігу бегемотів. Вчені хотіли зрозуміти, чи справді ці величезні туші можуть зависати у повітрі, коли як слід розганяються? Їхня кропітка робота окупилася сповна - тепер наука точно знає, що бегемоти вміють літати, повідомляє The Guardian.

"Зовнішність оманлива" - це якраз про "річкових коней", адже коли дивишся на них у зоопарку, здається, що ці незграбним добродушним товстунам навіть важко ворушитися. Насправді ж вони відмінні спортсмени, які чудово плавають, пірнають та бігають, а ще у всіх сенсах великі агресори. Бегемоти не дарма вважаються найнебезпечнішими для людей тваринами Африки, оскільки нападають вони частіше, ніж леви чи буйволи. 

І якщо ця розлючена туша пожене за своєю жертвою - будьте впевнені, наздожене, незважаючи на короткі товсті ніжки та вагу в дві, а то й у три тонни. За потреби, щоб наздогнати ворога, втекти від загрози, захистити територію, ці “неповороткі” розвивають швидкість до 30 км/год - приблизно як кролики, професійні велогонщики або спринтери на 200-метровій дистанції.

Агресія, швидкість і діагональний поштовх ногами.
Агресія, швидкість та діагональний поштовх ногами.

А крім швидкості їхій біг відрізняється від ібігу нших великих тварин своєю манерою. Бегемоти бігають риссю, яка передбачає синхронний рух діагонально протилежних ніг, а за великої швидкості - стадію вільного польоту, що перемежається з поштовхами ногами. 

Але де величезні бегемоти, які в обхваті практично дорівнюють своїй немаленькій довжині до 3,5 метрів, і де політ? 

І все-таки вчені вирішили це перевірити, для чого керівник дослідження професор еволюційної біомеханіки Джон Хатчінсон відправив свою студентку з камерою на курорт Flamingo Land у Північному Йоркширі, де на території величезного відкритого зоопарку мешкають бегемоти. 

Коли знятий матеріал було розкладено і проаналізовано по кадрах, дослідники побачили, що за умови максимальної швидкості бегемоти у 15% випадків одночасно відривають від землі всі чотири ноги, натуральним чином зависаючи в повітрі. 

Це відкриття з погляду спортивної могутності поміщає цих дивовижних "важкоатлетів"  між слонами, які не змінюють ходу навіть при високій швидкості і не відриваються від землі, та носорогами, які бігають риссю, але можуть переходити і на більш швидкісний галоп, теж “підвисаючи” у повітрі.

Тепер дослідники збираються вивчити біг карликових бегемотів, які скачуть галопом, при якому задні ноги відштовхуються від землі не одночасно, що спричиняє вільний розтягнутий політ.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. Підписатися на канал у Viber можна  Тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube