ТОПТЕМА:

Бебі-бумерам не пощастило - вони невчасно народилися

Нове дослідження показує, що у народжених наприкінці 1940-х і 1950-х років сила-силенна проблем зі здоров'ям

Здоров'я, діти, бебі-бум, хвороби, медицина, вчені, дослідження
Вчені виявили, що нові покоління відчувають погіршення здоров’я!

Довгострокове покращення тривалості життя в усьому світі може не відповідати покращенню здоров’я в літньому віці. Нове дослідження показує, що бебі-бумери – люди, народжені наприкінці 1940-х і 1950-х років – живуть довше, ніж покоління до них. Однак, вони відчувають більше проблем зі здоров’ям із віком. Серед найпоширеніших – зростання ожиріння, інвалідності та хронічних захворювань, пише ScienceAlert.

Вчені Університетського коледжу Лондона і Оксфордського університету проаналізували стан здоров’я 114 526 людей, зібраних у період з 2004 по 2018 рік. Дослідження виявило нові докази того, що нові покоління відчувають погіршення здоров’я, коли вони вступають у зрілі роки.

"Ми виявили, що існує "дрейф здоров’я поколінь", за якого молоді покоління, як правило, мають гірше здоров’я, ніж попередні покоління того ж віку", – пояснюють дослідники.

Чим хворіють бебі-бумери 

З деякими хворобами у людей віком від 50 до 60 років ймовірність захворіти була більша ніж у півтора рази. Серед них:

  • рак,
  • діабет,
  • захворювання легенів,
  • високий рівень холестерину,
  • зайва вага,
  • знерухомлення,
  • інвалідність,
  • хронічні хвороби.

Дослідники виявили, що покращення показників інвалідності в деяких місцях зупинилося або навіть пішло у зворотний бік. Те ж саме стосується мобільності – можливості митися, їсти та проходити невеликі відстані.

Це дивовижні висновки, враховуючи прогрес, який ми спостерігали в медичному лікуванні та обізнаності про здоров’я. Це перегукується з іншими дослідженнями, які виявили, що люди похилого віку мають більше проблем зі здоров’ям, ніж попередні покоління.

Перспективи людства: це не вирок

Оскільки народжуваність знижується, а тривалість життя зростає, частка людей похилого віку в популяції збільшується, а це означає більше вимог щодо забезпечення належного догляду за людьми у віці.

Дослідження того, коли протягом життя виникають відмінності між поколіннями у фізичному та психічному здоров’ї може сприяти кращому розумінню механізмів, що лежать в основі дрейфу здоров’я поколінь. Вчені вже на шляху розробки стратегій, аби це змінити.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube