Альпійські козли-мутанти потрапили в пастку. Їх з'їдять

Читать на русском

Рятуючись від спеки, тварини змушені перейти до нічного способу життя. Це їх і погубить

Читать на русском
Альпійські козли
У горах хижаки не такі небезпечні козлам, як на пасовищах рівнини.

Рятуючись від спеки, тварини змушені перейти до нічного способу життя. Це їх і погубить

Начебто мало було нещасним тваринам втручання у їхнє життя людини з його туризмом, полюванням, засміченням природи і видобутком корисних копалин. До факторів стресу і навіть загрози зникнення деяких видів додалося ще й  глобальне потепління, що змінює клімат. У пошуках порятунку від спеки альпійські цапи змушені тепер удень відпочивати, а вночі шукати собі їжу. І це ставить під загрозу їхнє життя, оскільки в нічний час вони самі легко стають здобиччю вовків, повідомляє ScienceAlert.

Голод переважує страх смерті

У добрі часи ці тварини, які мешкають у європейських Альпах і здатні підніматися на висоту понад 3000 метрів, спускалися вдень у низини, де більше трави. Але вчені, які відстежують козлів з 2006 року, виявили, що в останні роки тварини вважають за краще приходити по їжу вночі, особливо після спекотних днів. І якщо в горах їхні гострі копита дозволяють спритно підніматися вгору і рятуватися від переслідування вовків, то на відкритих пасовищах сховатися їм нема де. До речі, лазити горами більше люблять самки, самці ж воліють більш рівну місцевість.

Цікавий, але не для самих альпійських козлів, той факт, що в тих районах Альп, де вовки не водяться – наприклад, у Швейцарії, нічні тусовки козерогів не помічені. А там, де повно хижаків, тепер ночами багато й козлів. Вибираючи між порятунком від спеки та ризиком бути з'їденими, вони обирають спеку.

Самки та дитинча альпійських козерогів живуть в окремих "ясельних групах".
Самки та дитинча альпійських козерогів живуть в окремих "ясельних групах".

Страшно та погано видно

Доля альпійських козерогів і без вовків завжди була непростою. На початку XIX століття, завдяки популярності вогнепальної зброї серед мисливців, цю тварину практично винищили. На теренах Альп їх залишалося близько сотні. Схаменувшись, люди заборонили полювання і зайнялися збереженням виду, тож всі особини, що живуть сьогодні, походять від популяції, розведеної в італійському Національному парку Гран-Парадізо.

Через практично повне зникнення природної альпійської популяції у нинішніх тварин дуже низька генетична різноманітність. Через це козлів переслідують хвороби та різні мутації, роблячи їх дуже сприйнятливими до будь-якої загрози.

А тепер ще й вовки разом із необхідністю перебудовуватись для нічного способу життя. І з цим теж проблема, оскільки зір альпійських козерогів адаптований до денного світла. А необхідність шукати їжу в темряві робить їх ще більш уразливими і перед голодом, і перед хижаками.

І все це погана новина і для людей, адже руйнація екосистеми, що ламає вибудовану за мільйони років взаємодію між видами, зрештою, "відгукнеться" і нам.

Підписуйтесь на нашу Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.