Секрет довгого та щасливого шлюбу - пийте разом

Читать на русском

Учені попереджають: тільки не сприймайте це як рекомендацію захоплюватися алкоголем разом із другою половинкою

Читать на русском
вино сім'я алкоголь
Коли один п'є більше за іншого, не уникнути конфліктів і розчарувань.

Учені попереджають: тільки не сприймайте це як рекомендацію захоплюватися алкоголем разом із другою половинкою

Зміцнювати шлюби можуть найнесподіваніші речі - від  прилюдної бійки до спільного вживання алкоголю. І ми зараз не про ті пари, де обидва п'ють, бо кожен уже просто не може чи не хоче не пити. І не про тих, де дружина починає пити, аби чоловікові “менше дісталося”. Мова про тих, у кого схожі звички до легкого чи помірного вживання алкоголю. Виявилося, що це позитивно впливає як на психологічний клімат у сім'ї, так і на довголіття, повідомляє ScienceAlert.

Коли поряд не просто чоловік, а партнер із випивки

Поштовхом до нового дослідження, проведеного вченими Мічиганського університету, стала теорія “партнерства з випивки”, згідно з якою пари зі схожою моделлю вживання алкоголю менше сваряться і довше живуть разом. Закономірність працює і навпаки: коли один п'є більше, ніж інший, чи один п'є, а інший – ні, це спричиняє конфлікти, агресію, незадоволеність шлюбом та більшу кількість розлучень.

Пара, яка разом п'є, довше живе.
Пара, яка разом п'є, довше живе.

Але якщо попередні дослідження розглядали молоді пари та "неузгоджене" пияцтво, нинішнє зосередилося на людях старше 50 років і на вплив спільного вживання алкоголю як на якість шлюбу, так і на тривалість життя.

"Мета цього дослідження полягала в тому, щоб вивчити вживання алкоголю парами в рамках дослідження здоров'я та виходу на пенсію та його вплив на смертність", - повідомила авторка дослідження Кіра Бердітт. - І ми виявили, що пари, в яких обидва вказали на вживання алкоголю впродовж останніх трьох місяців, жили довше, ніж інші пари, які або обидва вказали на те, що не п'ють, або мали суперечливі моделі вживання алкоголю, в яких один пил, а інший - ні».

Багато пити - погано, але зовсім не пити - теж недобре

У дослідженні взяли участь 4656 різностатевих пар, які перебувають у шлюбі або живуть разом. Вчені вивчали особливості вживання алкоголю учасниками, не зосереджуючись на тому, що саме вони пили. Якщо учасники повідомляли про вживання алкоголю впродовж останніх трьох місяців, їх просили вказати середню кількість споживаного алкоголю на тиждень.

суперечливі моделі вживання алкоголю - коли один згоден, а інший - проти.
Суперечливі моделі вживання алкоголю – коли один згоден, а інший – проти.

Слід зазначити, що мова йшла про пияцтво та щоденні “веселощі” - поняття "пиття" визначалося дуже широко. Виявилося, що легке чи помірне вживання алкоголю обома партнерами пов'язане зі збільшенням тривалості життя в порівнянні з парами, де обидва партнери п'ють багато або взагалі не п'ють. І це в жодному разі не потрібно сприймати як рекомендацію пити більше зі своїм партнером, попереджають вчені.

Їм ще багато чого незрозуміло: за рахунок чого однакове вживання алкоголю сприяє більшій тривалості життя? Який тип алкоголю пари вживають при цьому? Що вони роблять, коли п'ють, і яке їхнє повсякденне життя? На ці питання тільки належить відповісти, та поки вченим зрозуміло головне - однакова модель вживання алкоголю відображає сумісність партнерів у способі життя, збіг їхньою задоволеністю відносинами і, зрештою, близькість.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.