В Японії до прізвищ додадуть номери: архаїчний закон веде країну до абсурду

Читать на русском

Всі японці матимуть однакове ім'я вже через 500 років

Читать на русском
Японія, народжуваність, діти, світ, демографія, закон, уряд
До 2531 року в Японії всіх будуть називати Сато.

Всі японці матимуть однакове ім'я вже через 500 років

До 2531 року всі в Японії будуть носити ім'я Сато, якщо не зміниться шлюбне законодавство, що зобов'язує подружжя мати однакові імена - в 95% випадків його змінює жінка. До цього моменту саме це ім'я-прізвище стане єдиним варіантом. Подібне припущення зробили в рамках кампанії за скасування застарілого закону, прийнятого наприкінці 1800-х років.

Тут варто пояснити, що японські імена складаються з двох частин: прізвища роду, що пишеться і вимовляється першим (їх японці найчастіше використовують як власні імена), та особистого імені, яке, за східною традицією, йде другим (його можуть і не згадувати).

Японський науковець попередив, одного дня кожен може носити ім'я-прізвище Сато, пише The Guardian. Вчений визнав, що його прогнози ґрунтуються на кількох припущеннях. Він наголосив, що за такої перспективи до японців доведеться звертатися "за номерами", що "підриватиме власну гідність кожного". 

Користувачі соціальних мереж помилково припустили, що дослідження, опубліковане в березні, було першоквітневим жартом. Та це не так. Згідно з опитуванням у березні 2023 року, Сато вже очолює список японських імен-прізвищ, на нього припадає 1,5% від загальної кількості населення. На другому місці йде - Сузукі, за ним - Ватанабес та Йосіда. Проте одного дня вони можуть зникнути. 

Згідно з підрахунками, частка японців на ім’я Сато збільшилася в 1,0083 рази з 2022 по 2023 рік. Якщо припустити, що показник залишиться постійним і закон про прізвища не зміниться, приблизно половина населення Японії матиме це ім’я в 2446 році, збільшившись до 100% у 2531.

Картина була б іншою, якби уряд Японії дозволив подружнім парам використовувати різні імена. Проте самі японці не надто спішать мати їх. Згідно з дослідженням 2022 року, 39,3% з тисячі працівників віком від 20 до 59 років сказали, що хочуть мати одне ім'я-прізвище. Навіть якщо вони матимуть можливість використовувати різні.

Консервативні члени правлячої Ліберально-демократичної партії кажуть, що зміна закону "підірве" єдність сім’ї та спричинить плутанину серед дітей. Японія залишається єдиною країною в світі, яка вимагає від подружжя використовувати одне і те ж ім’я - в паспортах, водійських правах і посвідках на проживання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.