І, до речі, в ній все одно є кофеїн
Кава в усьому світі є прийнятою соціальною залежністю. Зазвичай лише тоді, коли нам доводиться обходитися без кави, ми розуміємо, наскільки сильно ми від неї залежимо. Неспокій і головний біль від відмови від кофеїну можуть бути настільки сильними, що багато хто з нас натомість звертаються до безкофеїнової кави, маючи переконання, що це краще для здоров’я. Але експерти кажуть, що це може бути неправдою – не в останню чергу тому, що кава без кофеїну насправді не зовсім вільна від кофеїну, пише The Telegraph.
Кава без кофеїну – це кава, яку перед смаженням обробили для видалення кофеїну вуглекислим газом або шляхом замочування зерен у воді. Про це розповів експерт з Інституту наукової інформації про каву Карло Ла Веккіа. Цей метод на водній основі іноді називають швейцарським методом, і вважається, що він краще зберігає смак зерен.
Назви інших хімічних речовин, які використовуються в процесі декофеїнізації, наприклад, метиленхлориду, хімікату, забороненого до використання в розчинниках для фарб через його токсичність, у багатьох викликають тривогу. Але його кількість, що залишилася в бобах після цього процесу, незначна.
Цей процес не повністю позбавляє зерна вмісту кофеїну. Він залишає близько 2% від природного рівня кофеїну. Звичайна чашка фільтрованої кави містить приблизно 100 мг кофеїну, хоча точна кількість залежить від марки, тоді як фільтрована кава без кофеїну містить близько 2 мг.
Звичайна кава з кофеїном має масу користі для здоров’я, і, на щастя, більшість корисних переваг повністю зберігається в каві без кофеїну. Одна чашка звареної кави без кофеїну забезпечує 2,4% рекомендованої добової норми споживання магнію та 4,8% калію, а також 2,5% ніацину – вітаміну групи B – який нам потрібен щодня.
Кава має так багато переваг, головним чином тому, що вона складається з понад сотні різних рослинних хімічних речовин, які можуть позитивно впливати на здоров’я. Поліфеноли, меланоїдини та хлорогенова кислота в каві несуть користь здоров’ю. Хлорогенова кислота також пов’язана з покращенням здоров’я серцево-судинної системи, тоді як меланоїдини мають пребіотичний ефект.
Регулярне вживання кави пов’язане зі зниженням смертності від усіх причин, тобто кава навіть може подовжити ваше життя. Одне дослідження 2017 року, проведене Імперським коледжем Лондона, показало, що люди, які п’ють три чашки кави на день, живуть довше, ніж люди, які не п’ють каву. Дослідження вивчило звички півмільйона людей у 10 європейських країнах.
Хоча всі причини смерті рідше вражали любителів кави, вони мали особливо хороший захист від смерті від серцево-судинних або травних захворювань. Згідно з одним дослідженням, яке включало близько 200 австралійців протягом 10 років, споживання кави протягом усього життя також може сповільнити погіршення розумових функцій з віком.
Основна відмінність – і недолік – кави без кофеїну полягає в тому, що, на відміну від кави з кофеїном, безкофеїнова кава не приносить тимчасового стимулу та зосередженості – причина того, чому багато хто з нас не може прожити ранок без чашки цього ароматного напою. Тож, за винятком цього тимчасового розумового підйому, вживання кави без кофеїну все одно має принести вам усі переваги для здоров’я, як і вживання кави з кофеїном.
Дослідження щодо впливу регулярного вживання кави без кофеїну на здоров’я мозку порівняно з кофеїном також відрізняються. Проте деякі дослідження на тваринах показали, що ті самі механізми, які знижують ризик діабету, можуть допомогти мозку й тілу – ефективніше переробляти глюкозу.
Більшість людей не помічають невелику кількість кофеїну, що залишилася в одній чашці кави без кофеїну, втім вона є. Хоча ті, хто чутливий до нього, можуть відчути деякі наслідки й випиті чашки з ним все одно можуть викликати тремтіння. Для таких людей безкофеїнова кава – однозначно оптимальніший варіант. Краще пити каву без кофеїну і ввечері, після 17:00.
Вердикт: вживання обох видів кави має величезні переваги, але кава з кофеїном покращить розумові функції, тоді як кава без кофеїну покращує сон і може краще підійти людям, чутливим до кофеїну. Попереджаємо, що при різкій відмові від кофеїну ви можете відчути легкі симптоми абстиненції, такі як головний біль, нудота та відсутність концентрації. Безкофеїнова кава має їх полегшити.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.