Знайдено безжальний спосіб остаточно перемогти моль у будинку

Хоча насправді метод якраз із жалом

Міль, оси, комахи, шкідники, корисні поради
Для боротьби з міллю залучили спеціальних ос

Британська компанія запропонувала нову стратегію в боротьбі з міллю. Замість того, аби оприскувати вражені нею ділянки токсичними інсектицидами, вони запропонували використовувати для її відлову й знищення інших комах - маленьких ос. Компанія Rentokil, яка працює на ринку боротьби зі шкідниками з 1925 року, використовує ос як стійку альтернативу спреям у будинках і музеях, повідомляє The Guardian.

Нова екоскладова

Новатори планують випускати паразитоїдних ос у закутки музеїв, пам’яток спадщини та навіть звичайних будинків, щоб зупинити їхнє зараження міллю. Крихітні оси менші, ніж пів міліметра, і вони зупиняють розмноження молі, паразитуючи на її яйцях і відкладаючи власні яйця всередину яєць молі. Таким чином вони не дають личинкам молі можливості вилупитися.

Компанія-новатор переконана, що використання ос є стійким способом позбутися від молі. Це також безпечніше для тканин, оскільки особливо делікатні й цінні речі можна пошкодити термічною обробкою чи розпиленням пестицидів для позбавлення від молі. За їхніми словами, використання ос натомість обходить цю проблему.

Такий екологічний спосіб особливо актуальний для музейних приміщень та театральних колекцій, які часто мають безцінні текстильні роботи, що їх не можна пошкодити агресивними методами видалення шкідників. Нове рішення вже назвали революційним.

"Це революційне нетоксичне рішення, що ефективно усуває зараження одягової молі з делікатних текстильних речей, що мають сентиментальну чи історичну цінність", - йдеться в заяві компанії.

Професор популяційної біології в Оксфордському університеті вважає, що ці оси дуже важливі для біологічної боротьби. Вони є родичами звичайних ос, недостатньо вивчені та включають найменшу у світі, безкрилу й сліпу комаху - осу Dicopomorpha echmepterygis, котра має всього 0,127 мм у довжину.

Як це працює 

Оси забезпечують безперервний захист від зараження, оскільки їхній життєвий цикл продовжується після вилуплення яєць, тобто з’являються оси, які будуть шукати та знищувати будь-які нові яйця молі. Зрештою вони вимирають, коли більше не залишається яєць для споживання. Вони вивільняються зі спеціально розроблених пакетів, що розміщуються в гардеробах, ящиках або будь-якому іншому місці, де може ховатися міль. Це відбувається поступово впродовж кількох тижнів. 

Оси-рятівники сільгосппродукції

Насправді рішення британців не є новаторським в широкому сенсі. Адже сьогодні на світовому ринку вже існують компанії, які продають паразитоїдних ос фермерам - для боротьби на угіддях з різними видами шкідників, як от попелиці, листовертки чи білокрилки.

Коли в Африці стався спалах борошнистих червців, який знищив маніоку, критично важливу культуру, вчені дослідили паразитоїдних ос, які вражали жуків. Їх завезли в Африку, і це було надзвичайно успішно, адже вирішило проблему й мало величезні економічні та соціальні вигоди.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube