Жодної магії: чому насправді треба святити свічки на Стрітення

Читать на русском

У народі вірять, що такі свічки - оберіг, який захищає людину від нечистої сили

Читать на русском
Стрітення та свічки
Слово "стрітіння" старослов'янською мовою означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість".

У народі вірять, що такі свічки - оберіг, який захищає людину від нечистої сили

Стрітення Господнє - це одне з 12 головних церковних свят в році, яке відзначається у п'ятницю, 2 лютого. Віруючі освячують у церкві свічки, які потім приносять до будинку. Але що це за традиція? У чому сенс стрітенських свічок і чи обов'язково потрібно 12 свічок освятити? Інформатор розповість про це детальніше.

Свято Стрітення виникло в церкві Єрусалима і з'явилося в її богослужбовому календарі в IV столітті. Спочатку він сприймався не як самостійне свято, а як день, що завершує 40-денний цикл після свята Богоявлення. Стрітення належить до Господніх свят, присвячених безпосередньо Христу, але за своїм богослужбовим змістом воно виключно близьке святам Богородичним. І в давнину, у своєму виникненні, розглядалося як свято, присвячене Матері Божій.

Стрітення символізує собою зустріч Старого та Нового Завітів. Єпископ Феофан Затворник писав: "В особі Симеона весь Старий Завіт, невикуплене людство, зі світом відходить у вічність, поступаючись місцем християнству...". У свято Стрітення Господнього відбувається освячення свічок та подальша їх роздача віруючим.

Церковна свічка - це символ, а не талісман чи магічний амулет. Це видимий символ молитвенного звернення людини до Бога. Немає жодних церковних приписів щодо вимоги, наприклад, нести запалену свічку аж додому, щодо строків її зберігання, або щодо матеріалу, з якого вона має бути виготовлена. Це всі традиції, які пов'язані з тим, що у свята Стрітення свічки освячуються за особливим Чином, тому і вага до них - особлива.

На жаль, у навколоцерковному середовищі склалася думка, що стрітенські свічки мають особливу "благодатну" силу, а тому вони можуть використовуватися віруючими як певний оберіг, який захищає людину від нечистої сили або від таких природних явищ, як, наприклад, грім чи гроза. Але при цьому ми повинні пам'ятати, що рятує і захищає нас від усіляких напастей не якийсь матеріальний предмет, хай навіть і набутий нами в церковній лавці, а лише один Бог.

Виходячи з усього вищесказаного, можна зробити наступний висновок: ставлення до стрітенських свічок має бути таким самим, як і до інших свічок, а тому не варто їх використовувати тільки, так би мовити, в "особливих випадках" - під час погодних негараздів або тоді коли нам потрібно, щоб Бог "гарантовано" виконав наші прохання. І тим більше стрітенські свічки не потрібні для того, щоб їх зберігати як якийсь оберіг від нечистої сили. Призначення свічки - горіти під час нашої молитви, а не припадати пилом на полиці в очікуванні "особливого дня".

Ті недогарки, які залишаються у вас після домашнього запалення свічок, не можна викидати, їх необхідно принести до храму для переплавки. Пам'ятайте, до стрітенських свічок у Православній Церкві слід ставитися по-особливому - не магічно, а благоговійно.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.