Затор на 80 км утворився на дорозі через суп із пельменями - відео

Безвинний флешмоб у соцмережах призвів до страшного транспортного колапсу

Натовп людей і суп із пельменями
Студенти величезним натовпом вирушали за фірмовим супом із пельменями

Раптовий флешмоб, що набув поширення в соцмережах, у підсумку спровокував транспортний хаос у Китаї. Близько 200 000 молодих людей брали напрокат велосипеди, щоб вирушити з Чженчжоу до Кайфену, розташованого за 80 км, і скуштувати фірмовий суп із пельменями. У підсумку велосипедисти перекрили шосе, а потім влаштували проблеми з паркуванням, коли почали звалювати велосипеди біля міських визначних пам'яток.

Тенденція почалася в червні, коли чотири молоді жінки з Чженчжоу раптово вирушили в подорож, щоб спробувати знамениті гуантанбао - різновид супу з пельменями. Відтоді користувачі соціальних мереж у Китаї придумали тренд "Нічна поїздка в Кайфен", пише BBC.

"У юності не буде другого шансу, тому потрібно вирушити в спонтанну подорож із друзями", - сказала одна із чотирьох жінок.

Фото: China Daily
Десятки тисяч молодих людей вирішили проїхати в передмістя, щоб поїсти пельменів. Фото: China Daily

Державні ЗМІ спочатку вихваляли це як демонстрацію "пристрасті" молодих людей. А місцева влада побачила в цьому можливість відтворити миттєву славу, якою місто Цзибо користувалося торік, коли мільйони людей приїжджали, щоб спробувати його барбекю. До п'ятничного затору чиновники Кайфена навіть оголосили про знижки та заходи, орієнтовані на студентів коледжів. Вони також запровадили додаткові заходи контролю дорожнього руху для захисту велосипедистів.

"Усі світилися енергією і спілкувалися з оточуючими. Це було схоже на повернення в студентські роки", - розповіла 27-річна Лі.

Вона сказала, що вирішила приєднатися і "жити як молода хоч раз" після того, як побачила пост про тренд. Лі додала, що на всьому шляху проходження спостерігалася значна присутність поліції.

"По обидва боки дороги досить часто можна було побачити машини швидкої допомоги та дорожньої поліції, а в небі літали безпілотники, які стежили за дорожнім рухом", - зазначила жінка.

Майже 200 тисяч велосипедистів влаштували хаос у Китаї
Майже 200 тисяч велосипедистів влаштували хаос у Китаї. Фото: Supplied

Проте, після того, як тисячі велосипедистів перекрили шосе, влада Китаю припинила тенденцію в соціальних мережах. Поліція провінції Хенань перекрила велосипедні доріжки, що з'єднують Чженчжоу і Кайфен, щоб скоротити кількість студентів, які проїжджають 77-кілометрову дистанцію. А три основні постачальники послуг із прокату велосипедів у провінції - Hellobike, DiDi Bike і Mobike - випустили спільне повідомлення, в якому йдеться про те, що їхні велосипеди блокуватимуться, якщо їздити на них за межами спеціально відведених зон у Чженчжоу.

Фотографії, поширювані в мережі, демонструють серйозні затори на головних дорогах від Чженчжоу до Кайфена. Один зі свідків розповів місцевому виданню Jimu News, що його поїздка цим маршрутом, яка зазвичай займала одну годину, зайняла три. Інші велосипедисти розповіли в соціальних мережах, що їм довелося злізти з велосипедів і пробиратися крізь натовп.

Офіційної оцінки кількості велосипедів на дорозі в п'ятницю ввечері не було. Але повідомлення в соціальних мережах припускають, що число варіювалося від 100 000 до 200 000. І багатьом із тих, хто дістався до Кайфена, схоже, цей досвід не сподобався.

Тисячі покинутих велосипедів
Тисячі покинутих велосипедів. Фото: China Daily

"Я справді шкодую, що поїхав", - написав один вірусний пост студента, який їхав понад сім годин.

Люди також не змогли взяти таксі або зняти номер у готелі, оскільки попит був величезним. А деякі користувачі розкритикували велосипедистів за "безвідповідальну" поведінку, наприклад, за розкидання сміття. Крім того, численні повідомлення в соціальних мережах свідчать про те, що деякі університети в Чженчжоу попросили студентів повернутися до гуртожитків і ввели обмеження на їхній вихід за межі кампуса.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube