Оскільки для життєдіяльності їй потрібно багато енергії, вночі пташка перебуває в анабіозі
Усі люблять крихітних тварин. Тому вам обов'язково потрібно познайомитися з однією крихітною пташкою: колібрі-бджілкою (Mellisuga helenae), також відомою як найменший птах у світі. Її розмір від дзьоба до хвоста - не більше 5 см, тобто з мізинець людини, а важить вона як дві канцелярські скріпки - 1,5-2 г.
Колібрі як група вже досить маленькі, але колібрі-бджілка дійсно зовсім крихітна, пише IFLScience. Найменший птах - ще й найменша теплокровна істота, до речі, дуже швидка і сильна. Колібрі-бджілка махає крилами зі швидкістю 80 разів на секунду і розвиває швидкість до 50 км/год, облітаючи за добу до 1500 квіток.
Те, чого їм не вистачає в розмірах, колібрі-бджілки з лишком компенсують красою. Як і в багатьох інших колібрі, у них є райдужне пір'я, яке в самців покриває верхню частину тіла, голову і горло. Хоча у самок також є райдужне пір'я, кольори у самців, як правило, яскравіші.
Проте, чим вони відрізняються від інших колібрі, так це формою дзьоба. У той час як інші види зазвичай мають характерний довгий вигнутий дзьобик, у колібрі-бджілок порівняно короткий і прямий, щоб поглинати нектар і комах, які дорівнюють їхній вазі.
Колібрі-бджілка мешкає в тропічних лісах Куби. Вид є ендеміком своїх островів, зазвичай зустрічається на околиці або всередині густих лісів, хоча їх також можна побачити на болотах і навіть у садах людей.
Коли сезон дощів змінюється сухим, а рослини починають цвісти, колібрі-бджілки починають розмножуватися. Це означає, що самці об'єднуються в групи, звані токами, щоб співати привабливі пісні. Самки беруть участь у кількох токах, перш ніж вибрати собі пару, хоча самці можуть брати кілька партнерів за сезон. Колібрі-бджілки також можуть злучатися, ширяючи в повітрі, при цьому їхні крила іноді здійснюють до 200 помахів на секунду - порівняно з цим людські можливості здаються більш ніж посередніми.
Результатом такого атлетизму зазвичай є два крихітних білих яйця, кожне розміром приблизно з кавове зерно, відкладені в маленькі, чашоподібні гнізда, ретельно складені з моху і павутини. Пташки вилуплюються приблизно за два-три тижні, після чого вони можуть провести понад місяць зі своєю матір'ю, перш ніж вилетіти з гнізда.
У той час як колібрі-бджілка називає ліси Куби своїм домом, цей будинок стрімко скорочується. Згідно з Червоною книгою МСОП, його рідне лісове середовище існування було змінено або знищено, щоб звільнити місце для сільськогосподарських культур і худоби, або через вирубку лісу. У результаті популяція колібрі-бджілок скоротилася до такої міри, що тепер вона вважається близькою до вразливої.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.