За методом скаутів і фанатів чіпсів: три способи швидко розпалити багаття для мангалу

Можна використовувати розпалювач, але раптом ви його забули

Вогонь, вогнище, багаття, екологія, безпека, корисні поради, лайфхак
Сезон шашликів та приготування їжі на природі відкрито

З приходом тепла приготування шашликів та іншої їжі на багатті стає звичайною справою. Але багаття ще треба правильно організувати. Зазвичай більшіть з нас використовують розпалювачі - рідкі на спирту або тверді парафінові, придбані в супермаркеті. Проте, це хімічні речовини, випари яких так чи інакше потрапляють в повітря, яким ви будете дихати, та яке огортатиме ваші смачні страви з м'яса й овочів. Тож не варто витрачати зайві кошти й лити хімію у вогонь - дивіться відео нижче, запам'ятовуйте лайфхаки та розпалюйте багаття швидко і без особливих зусиль разом з Інформатором!

 Скаутський "курінь" з сухою травою

Якщо ваш пікнік відбувається в лісі, найпростішим варіантом буде створити імповізоване багаття у формі "куреня". Знайдіть сухе місце та викладіть на нього товсті гілки таким чином, аби в їхніх межах потім розводити багаття. Закріпіть над цим каркасом ще один - конусоподібний з менших сухих гілочок таким чином, щоб всі вони сходились вгорі в одній точці.

Викладіть в отриманий "курінь" сухі гілки та траву і розпалюйте ваше багаття. Курінь захищатиме вогонь від вітру, а щоб ще й комарів відігнати, можете накрити його зеленим листям, коли багаття розгориться. 

 Стара чи використана олія 

Після приготування страв залишається олія, яку ми зливаємо. Використайте саме її для розпалювання багаття. Покладіть на вугілля папір та полийте його олією, а далі розпалюйте вогонь. Олія чудово горітиме! 

 Папір, чипси, береста 

Використовуйте звичайний - не глянцевий папір. Не надто його зминайте. Папір підходить для розпалу сухих дров. 

У будь-якому лісі можна знайти верхню частину березової кори, яка зветься береста. Вона чудово горить, адже містить природній березовий дьоготь, що по суті є рослинним аналогом нафти. Береста палає, наче бензин, і в сніг, і в дощ, і будь-якої пори року. Береста здатна запалити навіть трохи вологі дрова. 

Прекрасно горять і звичайнісінькі чипси. Вони лишаються сухими в герметичній упаковці, і навіть в дощ чудово розпалять затишне вогнище для вас. 

Правила безпеки при розпалюванні багаття

  • Підносьте сірники до багаття збоку. Краще придбайте спеціальні сірники - вони довші за стандартні. 
  • Не нахиляйтеся над багаттям надто близько, не встромляйте у вогонь обличчя. Розпалюючи вогонь, відсторонюйтеся від нього. Не підходьте до вогнища надто близько і не пускайте грати з вогнем дітей.
  • Перед тим, як розпалювати багаття, зберіть чи зачешіть волосся, одягніть кепку чи панамку, накривши його. 
  • Не роздмухуйте багаття спиртовмісними рідинами, коли воно вже горить. В цьому випадку вогонь може перекинутися на того, хто це робить. 
  • Майте при собі чисту воду, аби в будь-який момент загасити полум'я.  
  • Не залишайте вогонь без нагляду.
  • Не залишайте поряд з вогнем малечу.
  • Розбирайте вогнище, коли йдете.
  • Засипайте багаття піском або землею після його використання. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube