Який зараз вигляд має місто-гігант
Каїр, мабуть, одна з найвідоміших столиць світу з багатою історією, яка охоплює понад 1000 років. Проте його глава як столиці скоро закінчиться. І судячи з недавніх супутникових знімків, його мегапроєкт-замінник нарешті набуває форми.
План перенесення столиці було вперше оголошено ще у 2015 році з метою будівництва нового міста, яке наразі називається Новою адміністративною столицею (НАС) - над назвою все ще працюють, пише IFLScience. Місто мало зайняти площу в 700 квадратних кілометрів лише за 45 кілометрів на схід від Каїра.
Минуло небагато часу з початку будівництва, хоча до 2017 року, коли камери супутника NASA Landsat 9 зробили нові знімки забудови, вона все ще нагадувала купу ліній у пустелі.
А вже у серпні 2024 року ці лінії перетворилися на одні з найважливіших пам'яток мегапроєкту.
Хвиляста лінія зеленого кольору серед бежевого - це парк Грін-Ривер, спроєктований як простір для пішоходів і велосипедистів, з озерами та деякими представниками місцевої флори Єгипту. Його довжина становить 10 кілометрів, що вже більш ніж удвічі перевищує довжину Центрального парку Нью-Йорка.
Звідси і його нинішня назва, нова столиця також є домівкою для безлічі урядових будівель, найпомітнішою з яких є новий центр Міністерства оборони, названий "Октагон", що згори має вигляд як коло на полях. Однак поблизу в центрі знаходиться низка будівель у формі восьмикутника.
З огляду на час, трудовитрати та вартість, пов'язані з таким великим проектом (початкові оцінки становили 45 мільярдів доларів, але пізніші оцінки показують, що в підсумку сума становитиме близько 58 мільярдів доларів), легко поставити собі запитання, навіщо їм возитися з новою столицею, якщо вона вже є.
Одне з основних припущень полягає в тому, що населення Каїра різко зросло за порівняно короткий період часу. Так, у 1950 році населення міста становило трохи менше ніж 2,5 мільйона осіб. 74 роки потому воно оцінюється у 22,6 мільйона осіб. А оскільки переважна більшість населення проживає в радіусі 20 кілометрів від Нілу, що протікає через нього, люди також живуть у тісноті.
"Каїр не підходить для єгипетського народу", - заявив у 2018 році представник проєкту Халед Ель-Хусейні. "На кожній вулиці затори, інфраструктура не може обслуговувати населення, і місто дуже переповнене".
Оскільки нове місто розраховане на те, щоб забезпечити житлом понад 6 мільйонів осіб, є надія, що воно хоча б частково зніме навантаження зі старої столиці.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.