Яке сьогодні, 8 вересня, свято: День працівників нафтової сфери та Шнобелівської премії

В цей день народилися українська акторка Надія Коверська та американська співачка Пінк - свята, церковні та народні традиції

Яке сьогодні, 8 вересня, свято: День працівників нафтової сфери та Шнобелівської премії
А ще 8 вересня Різдво Пресвятої Богородиці та День вибачень

У неділю, 8 вересня, українці відзначають День працівників нафтової, газової, нафтопереробної промисловості та нафтопродуктозабезпечення, а православна церква шанує Різдво Пресвятої БогородиціІменини сьогодні святкують Іван, Георгій.

8 вересня - яке сьогодні свято в різних країнах

Люди, які зайняті в цих сферах промисловості, кожен день своєю працею роблять внесок у розвиток економіки країни
Люди, які зайняті в цих сферах промисловості, кожен день своєю працею роблять внесок у розвиток економіки країни

Вже 31 рік друга неділя вересня в Україні ознаменована Днем працівників нафтової, газової, нафтопереробної промисловості та нафтопродуктозабезпечення. Затверджений професійний день відповідним серпневим указом голови країни в 1993 році. Видобувати нафту у промислових об’ємах в Україні почали ще в XVIII сторіччі, вже на початку XX сторіччя на прикарпатських родовищах видобували близько 2 млн тонн нафти. Газовидобувна промисловість в Україні розпочала свою діяльність з 1924 року. У нафтовій промисловості працює близько 1% населення країни. 

Шнобелівська премія – це більше, ніж просто пародія на Нобелівську премію; це свято світлого боку науки. Вона відзначає дослідження, які на перший погляд можуть здатися дивними або смішними, але часто призводять до глибшого осмислення і розуміння
Шнобелівська премія - це більше, ніж просто пародія на Нобелівську премію; це свято світлого боку науки, вона відзначає дослідження, які на перший погляд можуть здатися дивними або смішними, але часто призводять до глибшого осмислення і розуміння

День Шнобелівської премії відзначають 8 вересня. Шнобелівська премія - це гумористичний і нетрадиційний аналог престижної Нобелівської премії. Премія IgNobel, яку з 1991 року щорічно присуджує журнал наукового гумору "Аннали неймовірних досліджень", відзначає дослідження, які "спочатку змушують людей сміятися, а потім замислюватися".

Ігнобелівська премія або Шнобелівська премія (Антинобелівська премія) - назва походить від англійського слова ignoble, тобто негідний. Якщо Нобелівська премія уособлює дідуся і бабусю найпрестижніших нагород у галузі науки, то Шнобелівську премію часто називають "кумедним дядечком". Це свято творчості, гумору та несподіванок у наукових дослідженнях.

Сама церемонія нагородження - це видовище, сповнене гумору та сюрпризів. Переможців нагороджують десятитрильйонною купюрою Зімбабве (валюта, яка вже не використовується), а призи вручають справжні нобелівські лауреати. У деякі роки глядачі закидають переможців паперовими літачками.

Прощення - це можливість позбавитись від негативу та відчути щастя
Прощення - це можливість позбавитись від негативу та відчути щастя

Кожен рік у багатьох країнах святкують незвичайне свято - День вибачень або День помилування. Саме поняття "помилування" має юридичну нотку та визначається як звільнення від покарання за правопорушення посадовою особою, яка має відповідне право. Саме з цим визначенням пов’язана історія свята.

Заснована дата у США у 1974 році. В цей день нещодавно обраний президент Джеральд Форд видав прокламацію, яка проголошувала прощення президента Річарда М. Ніксона за проступки у зв’язку з Вотергейтським скандалом. Цей скандал пов’язаний з президентськими виборами 1972 року, а точніше зі спробами встановити прослуховувальні пристрої у штабі Демократичної партії. Продовжувався він майже 2 з половиною роки та закінчився відставкою Ніксона через загрозу імпічменту. 

Походження свята багатьом здається суперечливим, але цей день - гарна можливість замислитись над своїми почуттями та спробувати бути терплячішими та поблажливими. Стосунки між людьми мають властивість псуватись через накопичення образ та принижень. 

День бабусь і дідусів - це свято любові, теплоти родинних звʼязків та щасливого часу у родинному колі
День бабусь і дідусів - це свято любові, теплоти родинних звʼязків та щасливого часу у родинному колі

У вересні у США, Канада, Естонія, Філіппіни та в багатьох країнах світу відзначають День дідусів та бабусь. Тепле родинне свято - чудова нагода подарувати турботу та увагу найріднішим. Зробіть щось велике та відсвяткуйте День бабусь і дідусів у неділю, 8 вересня 2024 року, і продовжуйте святкувати протягом усього вересня! - закликають організатори свята. 

В Україні День бабусь та дідусів 28 жовтня, також у четверту неділю липня відзначається Всесвітній день бабусь, дідусів та людей похилого віку. Такі свята нагадують нам про родинні зв’язки та традиції, про сімейні цінності. Однак, наші бабусі й дідусі мають відчувати, що їхнє свято триває щодня протягом року. Це так легко зробити, просто даруйте їм свою увагу!

Організація "Об’єднані покоління" та GrandparentsAcademy.com проводять у цей день та протягом наступного тижня найбільшу віртуальну освітню конференцію та свято для бабусь і дідусів. Загальний вхід безкоштовний, а для тих, хто зареєструється раніше, будуть розіграші.

Визнання Дня бабусь і дідусів підвищує обізнаність дітей про значний вплив бабусь і дідусів на їхню освіту та емоційний розвиток. Це також час для всіх замислитися над настановами, які вони отримали від старших поколінь. Крім того, з віком бабусі й дідусі можуть відчувати себе самотніми, особливо якщо вони живуть на самоті. Регулярні відвідування можуть суттєво змінити ситуацію, даючи їм зрозуміти, що їх люблять і цінують, попри ваш щільний графік. 

Міжнародна організація журналістів є найстарішою та наймасштабнішою міжнародною журналістською асоціацією на планеті
Міжнародна організація журналістів є найстарішою та наймасштабнішою міжнародною журналістською асоціацією на планеті

8 вересня проводиться Міжнародний день солідарності журналістів. Подію було затверджено у 1958 році на 4-му зібранні профільної організації. Дата обрана на честь Юліуса Фучика. Цей журналіст, літературний та театральний оглядач, активний діяч комуністичної партії з Чехословакії був заарештований гестапо у 1942 році та страчений 8 вересня наступного року. Навіть у неволі Юліус не зламався, продовжував працювати та написав книгу "Репортаж з петлею на шиї". Після смерті діяча його праця була перекладена 70 різними мовами, за неї Юліус посмертно отримав Міжнародну премію миру. 

Цей день - не просто професійне свято для журналістів. Це нагода показати всьому світу єдність та загальну позицію щодо захисту прав. А найпрестижніша американська нагорода у сфері журналістики, літератури, театру та музики - Пулітцерівська премія - найчастіше знаходить своїх лауреатів 8 вересня.

8 вересня - яке сьогодні церковне свято

На Різдво Пресвятої Богородиці особливо шанують матерів і намагаються всіляко їм допомогти цього дня
На Різдво Пресвятої Богородиці особливо шанують матерів і намагаються всіляко їм допомогти цього дня

Православна церква відзначає Різдво Пресвятої Богородиці Діви Марії. Різдво Пресвятої Богородиці Діви Марії - це день народження Матері Ісуса Христа. Ця подія, кажуть стародавні джерела, була передбачена довго до її появи світ. У "Сходах Якова", пророцтва Єзекіїля, у Книзі притч Соломонових є пророцтва про це.

Діва Марія народилася в сім'ї Йоакима та Анни, в Єрусалимі. Вони були літньою та бездітною парою і в ті часи вважалися покараними Богом, бо не мали дітей. Одного разу Йоакиму навіть заборонили принести жертву Богу на честь великого свята. Після цього Йоаким пішов у пустелю і почав молитися там і просити Господа про дітей. Йому та його дружині, яка залишилася вдома, з'явився Ангел, який сповістив про швидку появу дочки у них. Подружжя зраділо і поспішило назустріч один одному - зустрілося воно біля Золотих воріт Єрусалима, а цей сюжет відображено в іконографії "Зачаття праведної Анною Діви Марії".

Анна та Йоаким дали обітницю, що присвятять дочку Господу. Коли Марії виповнилося три роки, її ввели до Єрусалимського храму, де вона виховувалась до 12 або 14 років (за двома різними джерелами). Тут же пізніше Марії, завдяки знаку - розцвілій палиці - вибрали в чоловіка вдівця Йосипа Обручника.

Цікаво, що є дві версії того, де народилася Діва Марія: за однією це сталося в Єрусалимі, за іншою - поблизу Назарету, у Галілеї. Але навіть у православних та католиків, хто вважає місцем народження Єрусалим, воно розходиться. У православ'ї домом подружжя заведено вважати місце, де зараз знаходиться монастир Святої Анни, там розташована і церква Різдва Богородиці, а під нею - печера, яку вважають частиною будинку Іоакима та Ганни. Католики вважають місцем подружжя базиліку Святої Анни, яка розташована недалеко від монастиря - у її нижній церкві також є старовинні приміщення.

На велике свято добре піти у храм на службу, поставити свічку та помолитися. Якщо немає такої нагоди, то помолитися Богородиці можна і вдома. До неї звертаються з різними проханнями: моляться наставити на шлях істинний, подарувати мир і згоду сім'ї, бездітні пари просять про дітей, а вагітні - про легкі пологи.

Хто народився 8 вересня

8 вересня 1979 р. - Аліша Бет Мур, більш відома під псевдонімом Пінк - американська співачка, автор пісень і актриса, що стала популярною на початку 2000 року після випуску альбому Can't Take Me Home. Випустила свій перший сингл There You Go, який увійшов до її альбому, записаного в стилі R&B - Can't Take Me Home.

Аліша Бет Мур
Аліша Бет Мур

8 вересня 1981 р. - Володимир Олександрович Золкін - український журналіст, відеоблогер і громадський діяч. Ведучий гуманітарного проекту "Шукай своїх". Став відомий після того, як 18 березня 2022 року, для свого каналу на YouTube, вперше взяв інтерв'ю у російських військовополонених, які потрапили в полон під час вторгнення Росії в Україну.

Володимир Олександрович Золкін
Володимир Олександрович Золкін

8 вересня 1987 р. - Рей Фішер - американський актор, найбільш відомий за роль Віктора Стоуна / Кіборга у фільмах "Бетмен проти Супермена: На зорі справедливості" і "Ліга справедливості".

Рей Фішер
Рей Фішер

8 вересня 1993 р. - Коверська Надія Анатоліївна - майстер жіночої трансформації та родових впорядкувань, психологиня, культурна діячка, українська акторка кіно, тележурналіст. Виконавиця головної жіночої ролі у фільмі "Крути 1918".

Коверська Надія Анатоліївна
Коверська Надія Анатоліївна

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube