Яке сьогодні, 8 липня, свято: Всесвітній день рому та бодіарту

В цей день народилися український ромський співак Петро Чорний та український воєначальник Валерій Залужний - свята, церковні та народні традиції на понеділок, 8 липня

колаж
А ще 8 липня Всесвітній день викриття та Міжнародний день міських дзвонарів

У понеділок, 8 липня, православна церква шанує пам'ять  мученика Прокопія Кесарійського та Устюзького чудотворця ПрокопіяІменини сьогодні святкують Олександр, Сава, Теодор, Федір.

8 липня - яке сьогодні церковне свято

У деяких областях на Казанську літню не заведено працювати. Гуляння на честь свята нерідко тривають два-три дні
У деяких областях на Казанську літню не заведено працювати. Гуляння на честь свята нерідко тривають два-три дні

Народне свято Казанська літня (Прокоп'єв день) відзначається 8 липня. Переказ свідчить, що в Казані влітку 1579 року після страшної пожежі, яка знищила частину міста, одній дівчинці під час сну привиділася Богоматір. Вона вказала, де захований її образ. Дівчинка розповіла батькам про дивне видіння, але їй ніхто не повірив. Тричі приходила Пресвята Діва до малятка, перш ніж мати повірила словам доньки. У зазначеному місці знайшли лик, написаний на кипарисовій дошці, де Богородиця на лівій руці тримає маленького Ісуса. Відтоді Церква встановила вшанування образу Божої Матері Казанської на цей день.

Неаній (Прокопій при Хрещенні) жив у роки правління імператора Діоклетіана. Коли почалися гоніння на християн, він переслідував православних. Але одного разу йому явився Ісус і наповнив його серце духовною радістю. Юнак перетворився з гонителя на послідовника. Коли його заарештували, Ісус знову прийшов до нього і хрестив з ім'ям Прокопій. Язичники піддали мученика витонченим тортурам. Не домігшись його зречення від Христа, вони відрубали йому голову. Це сталося 303 року.

Устюзький чудотворець Прокопій був родом із Любека. Точної дати його народження не встановлено. Частину життя він провів у Великому Устюзі. Володів даром передбачення. Помер 8 липня 1303 року. Свято на його честь Церква встановила 1547 року.

У це народне свято наші предки старанно працювали в полі. 8 липня починали жати жито. Вважалося, що для багатого врожаю і вдалого сінокосу цього дня потрібно зробити 9 снопів і поставити на поле. Щоб швидше впоратися, на роботу запрошували всіх рідних і сусідів, а потім також і їм допомагали. Під час роботи наші предки затикали собі за пояс кілька колосків, щоб поперек не болів.

8 липня - яке сьогодні свято в різних країнах

Чорниця містить деякі важливі вітаміни і харчові мінерали, зокрема вітамін К, вітамін С, вітамін Е, вітаміни групи В, марганець, залізо, магній, кальцій і цинк
Чорниця містить деякі важливі вітаміни і харчові мінерали, зокрема вітамін К, вітамін С, вітамін Е, вітаміни групи В, марганець, залізо, магній, кальцій і цинк

Весь липень - це Національний місяць чорниці в США, а 8 липня - Національний день чорниці. Це свято було створено, щоб підкреслити користь чорниці для здоров'я і спонукати людей насолоджуватися цими смачними ягодами в будь-якій формі. В оригіналі свято називається National Blueberry Day, а під blueberries у США розуміють цілу групу рослин із блакитними або фіолетовими ягодами, які належать до роду Vaccinium. У результаті святковий день присвячується не тільки чорниці, а й, наприклад, лохині, тим паче, що різниця між цими ягодами не така вже й велика, а доступне розмаїття їхніх назв включає десятки найменувань.

У США дикі ягоди чорниці та лохини відомі як чорниця (лохина) низькоросла, а культивовані - чорниця (лохина) високоросла. Ця відмінність комерційна, а не ботанічна, при цьому всі наявні у продажу в США види цих ягід родом із Північної Америки, хоча також вирощуються в Європі, Південній Америці, Африці, Австралії та Новій Зеландії.

До п'ятірки найбільших виробників чорниці (лохини) у світі входять США, Перу, Канада, Мексика та Іспанія. Сполучені Штати є провідним виробником чорниці високорослої, а Канада - провідним виробником чорниці низькорослої.

Національний місяць чорниці був заснований 1974 року Північноамериканською радою чорниці (NABC) - організацією, що захищає та об'єднує всі зацікавлені сторони в індустрії чорниці, включно з виробниками, переробниками, виробниками продуктів харчування, фруктовими брокерами та іншими. Він був визнаний Міністерством сільського господарства США (USDA) з 2003 року. Липень був оголошений Національним місяцем чорниці, тому що це середина сезону чорниці, який триває з квітня до кінця вересня. А з 2016 року 8 липня відзначається як Національний день чорниці, він також схвалений NABC.

Основна мета цього дня - привернути увагу до цієї професії та визнати життєво важливий внесок міських дзвонарів або глашатаїв у суспільстві.
Основна мета цього дня - привернути увагу до цієї професії та визнати життєво важливий внесок міських дзвонарів або глашатаїв у суспільстві

Міжнародний день міських дзвонарів або глашатаїв, що відзначається у другий понеділок липня кожного року, вшановує історичну роль міських глашатаїв у громадах по всьому світу. Багато хто може здивуватися, дізнавшись, що існує таке свято і професія у сучасному світі.

Ця подія створена, щоб вшанувати роль міських глашатаїв - архаїчного терміну і професії, з якою багато хто може бути не знайомий. Міський глашатай, якого ще називали дзвонарем, був чиновником при королівському дворі або державній владі. Їхнім обов’язком було привертати увагу публіки на вулицях, щоб зробити офіційні заяви чи декларації. Ця роль, що вимагала вміння керувати увагою великого натовпу, безумовно, не підходила для людей зі слабкими нервами. Що ж до сучасного аналога "міського глашатая", то це нагода для роздумів!

Дзвонарі ходили вулицями міст, дзвонили в дзвони і проголошували новини, прокламації, постанови та оголошення, забезпечуючи, щоб навіть неписьменне населення було поінформоване про важливі новини та події. Їх знакова фраза "Oyez, Oyez, Oyez", старофранцузький термін, що означає "слухайте", досі є впізнаваною.

Відсутність достатнього визнання міських дзвонарів призвела до створення першого Міжнародного дня міських дзвонарів у 1997 році Скоттом Фрейзером, міським глашатаєм з Ватерлоо, провінція Онтаріо. Помітивши відсутність дня вшанування своєї професії та її історичних представників, Фрейзер виступив з ініціативою його заснування. 

Ще в Стародавній Греції перші міські глашатаї сповіщали про початок воєн. Цікаво, що термін "стенторіанський" (що означає гучний, сильний голос) походить від імені грецького глашатая на ім’я Стентор, який славився своїм голосом, еквівалентним голосу 50 чоловіків.

До появи газет і поширення грамотності кожна нація мала свою версію міського глашатая. Таким чином, міські глашатаї займали престижну посаду, будучи грамотними і відповідальними за інформування громадськості про важливі новини. Іноді вони приносили погані новини, що вимагало захисту від тих, хто був схильний "застрелити гінця". Як наслідок, заподіяння шкоди міському глашатаю вважалося державною зрадою, що спричинило появу фрази "не стріляйте в гінця", яка походить від закону, що захищав міських глашатаїв.

У Міжнародний день міських дзвонарів (глашатаїв) по всьому світу проводяться різноманітні заходи та конкурси, щоб вшанувати цінний внесок цих носіїв новин у формування суспільства. Учасники, часто одягнені в традиційні регалії міських глашатаїв, демонструють свої ораторські здібності, які включають в себе голосову проекцію, чистоту, дикцію та інтонацію. Цей день не лише слугує даниною поваги до цієї історичної професії, але й дозволяє громадам замислитися над еволюцією поширення новин, від міських глашатаїв до сучасної цифрової епохи, коли інформація доступна за допомогою одного натискання кнопки.

Всесвітній день рому – це свято всього, що пов’язано з ромом, від його багатої історії та культурного значення до спільноти виробників та шанувальників, які його цінують
Всесвітній день рому - це свято всього, що пов’язано з ромом, від його багатої історії та культурного значення до спільноти виробників та шанувальників, які його цінують

Всесвітній день рому - це святкова подія, присвячена святкуванню багатої історії, різноманітних смаків і культурного значення рому. Щорічно в другу суботу липня ця подія об’єднує шанувальників рому, барменів, винокурні та бренди з усього світу, щоб вшанувати цей алкогольний напій.

Всесвітній день рому був заснований у 2019 році Полом Джексоном, відомим письменником і редактором Всесвітнього путівника по рому. Пристрасть Джексона до рому і бажання дати йому визнання, на яке він заслуговує, призвели до створення цього всесвітнього свята. З моменту свого заснування Всесвітній день рому набув величезної популярності, а заходи, акції та онлайн-активності залучають любителів рому по всьому світу.

Історія рому сягає 17 століття і тісно пов’язана з Карибським басейном та Вест-Індією, де процвітали плантації цукрової тростини. Виробництво рому з меляси або соку цукрової тростини стало важливою галуззю промисловості, впливаючи на торгівлю і навіть відіграючи певну роль в історичних подіях, таких як Американська революція. Ром був настільки цінним, що його навіть використовували як грошову одиницю.

Всесвітній день викриття – це не лише визнання світла в небі, але й боротьба з брехнею на землі
Всесвітній день викриття - це не лише визнання світла в небі, але й боротьба з брехнею на землі

Всесвітній день викриття або Всесвітній день розкриття інформації - це ініціатива, що запрошує людей і організації з усіх країн підтримати офіційне визнання світовими урядами позаземної присутності, що впливає на людську расу. Ця подія, що відзначається 8 липня, є частиною зростаючого міжнародного руху за правду, що прагне пролити світло на численні проблеми, приховані за стінами секретності. Мета Всесвітнього дня розкриття інформації - надати людям і організаціям можливість об’єднатися, заявити про своє право знати і вимагати розкриття космічної правди, яку приховують їхні уряди.

Дата Всесвітнього дня розкриття інформації, 8 липня, має історичне значення. Цього дня 1947 року генерал Роджер Реймі провів прес-конференцію в штаб-квартирі 8-ї армії ВПС у Форт-Ворті, штат Техас, де змінив розповідь про знайдений диск, що розбився біля Розуелла, штат Нью-Мексико, на розповідь про знайдену метеорологічну кулю Равіна. Ця подія ознаменувала неформальний початок 76-річного ембарго на правду про позаземну присутність. У 2011 році Дослідницька група "Парадигма" (PRG) обрала 8 липня Всесвітнім днем розкриття, щоб "замкнути коло" і підкреслити необхідність змінити цю застарілу політику.

8 липня у Нью-Йорку проходить гучний фестиваль бодіарту, на якому отримати малюнок на тілі може кожен охочий
8 липня у Нью-Йорку проходить гучний фестиваль бодіарту, на якому отримати малюнок на тілі може кожен охочий

Щорічно 8 липня проводиться Body Painting Day - День бодіартуБодіарт - мистецтво розпису оголеного або практично оголеного людського тіла. Засновник та промоутер цього свята - художник з Нью-Йорку Енді Голуб. Як він сам розповідає у своїх інтерв’ю, Body Painting Day - свято самовираження та мистецтва, яке робить світ кращим, даруючи людям позитивні емоції та виключно користь. Так, художники мають можливість продемонструвати свою творчість, моделі отримують шанс ще раз усвідомити та переконатися в красі свого тіла, а люди - змогу насолодитися мистецтвом та творчими роботами. 

Енді вперше публічно розмалював людей на своєму некомерційному заході на вулиці Нью-Йорку у 2007 році. Для цього були запрошені моделі у стрінгах, а вже у 2011 брали участь цілком оголені моделі.  Народившись в Америці, поступово це свято захоплює весь світ. У цей день фестивалі бодіарту проводяться з 2015 року в Амстердамі, з 2017 - В Берліні.

Хто народився 8 липня

8 липня 1958 р. - Кевін Норвуд Бейкон - американський актор, музикант, продюсер і режисер. Серед його відомих акторських робіт такі фільми, як "Таємнича річка", "Вбивство першого ступеня", "Невидимка", "Сплячі", "Тремтіння землі" і "П'ятниця, 13-те".

Кевін Норвуд Бейкон
Кевін Норвуд Бейкон

8 липня 1972 р. - Петро Миколайович Чорний - український ромський співак, музикант, композитор та актор. З 16 років Петро Чорний виступав в батьківському ансамблі "Циганські наспіви" в Чернігівській філармонії. Також будучи студентом гастролював з такими виконавцями, як Ірина Аллегрова, Олександр Буйнов, Лариса Доліна, Валерій Леонтьєв тощо.

Петро Миколайович Чорний
Петро Миколайович Чорний

8 липня 1973 р. - Валерій Федорович Залужний - український воєначальник. Надзвичайний і Повноважний Посол України у Великій Британії з 9 травня 2024 року. Головнокомандувач Збройних сил України, володар вищого звання - генерал. Герой України.

Валерій Федорович Залужний
Валерій Федорович Залужний

8 липня 1986 р. - Яна Вікторівна Глущенко - українська акторка. Учасниця проєктів "Дизель Студіо" (скетчком "На трьох", концертне шоу "Дизель Шоу").

Яна Вікторівна Глущенко
Яна Вікторівна Глущенко

8 липня 1986 р. - Іванна Павлівна Онуфрійчук - українська телеведуча, актриса. Переможниця телешоу "Ікона стилю". Учасниця реаліті-шоу "Панянка-селянка", шоу "Інтуїція". 

Іванна Павлівна Онуфрійчук
Іванна Павлівна Онуфрійчук

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube