Яке сьогодні, 6 квітня, свято: День асексуальності та ходіння по вогню

В цей день народилися українська співачка Ірина Білик та американський кінорежисер Баррі Левінсон - свята, церковні та народні традиції на суботу, 6 квітня

колаж
А ще 6 квітня Міжнародний день битви подушками та Всесвітній день настільного тенісу

У суботу, 6 квітня, православна церква шанує пам'ять святого Євтихія, архієпископа Константинопольського та мученика Єремія. Іменини сьогодні святкують Іван, Севастьян, Павло, Григорій, Петро та Прохор.

6 квітня - яке сьогодні церковне свято

У це народне свято моляться святому Євтихію про своє фізичне та душевне здоров'я, а також близьких людей
У це народне свято моляться святому Євтихію про своє фізичне та душевне здоров'я, а також близьких людей

Християни відзначають церковне свято 6 квітня на честь мучеників Єремія та Архілія, а також константинопольського архієпископа Євтихія. Євтихій народився у селі Божественній Фригійській області. Його дід був священиком. Він виховав онука у християнському благочесті. У 12 років Євтихій вирушив до Константинополя на навчання, але вибрав собі шлях ченця. Він оселився в монастирі Амасії та прийняв чернецтво.

За богоугодне та повне суворих постів життя Євтихія призначили архімандритом. 552 року він став патріархом. Через рік його направили на V Вселенський Собор замість митрополита Амасійського через хворобу останнього. Коли патріарх Міна зустрів Євтихія в Константинополі, передбачив йому, що той стане новим архієпископом. Про це просив апостол Петро, коли з'явився до імператора Юстиніану.

На Зборах священики православної церкви віддали анафемі нові лжевчення. Один із них стверджував, що тіло Ісуса Христа було нетлінним ще до Воскресіння. Цієї єресі піддався благовірний цар Юстиніан. Після її засудження єпископом Євтихієм правитель обрушив на нього гнів і вислав із Константинополя.

Наступні 12 років Євтихій провів у вигнанні в Амасійській обителі. Там Бог подарував йому дар зцілення та пророцтва. Протягом цього часу він здійснив багато чудес і передбачив імена приймачів імператора. У 577 році Євтихій повернувся до Константинополя. Його відновили у сані архієпископа. Але на посаді він недовго пробув. У 582 році святий Євтихій відійшов у інший світ. Про мученика Єремію Римського відомо мало. Про нього є згадка у Папи Римського Григорія I. Єремія жив у ІІІ столітті. Він прийняв мученицьку смерть за часів гонінь на християн.

Наші пращури в цей день шанували горох як одну з найважливіших овочевих культур та символ родючості. Горох часто трапляється в українській народній творчості. Наприклад, ця культура зустрічається у імені персонажа української народної казки "Котигорошко".

6 квітня - яке сьогодні свято в різних країнах

У Міжнародний день ходіння по вогню наповнимося духом цієї стародавньої практики. Цей день є свідченням незламного духу, який є в кожному з нас, готового підкорити вогонь, який дарує нам життя
У Міжнародний день ходіння по вогню наповнимося духом цієї стародавньої практики. Цей день є свідченням незламного духу, який є в кожному з нас, готового підкорити вогонь, який дарує нам життя

Міжнародний день ходіння по вогню або Міжнародний день ходіння по жаринах, що відзначається щороку в першу суботу квітня, присвячений стародавній практиці ходіння по гарячих жаринах вогнища. Цей день присвячено сміливому акту ходіння по розпеченому вугіллю - ритуалу, який протягом століть використовувався в різних культурах по всьому світу. Він символізує людську здатність долати страхи, приймати трансформацію та використовувати внутрішню силу.

Традиція ходіння по вогню сягає 1200 року до н.е., а її витоки можна знайти в різних культурах по всьому світу. Від племені савау на островах Фіджі до православних християн у Греції, ходіння по вогню слугувало різним цілям - як обряд посвячення, випробування віри чи церемонія зцілення. Незважаючи на відмінності в контексті, суть ходіння по гарячому вугіллю виходить за межі культурних кордонів, пропонуючи глибокий досвід розширення можливостей і оновлення.

Ходіння по вогню, часто оповите ореолом містики, поєднує в собі елементи науки і психології. Воно ґрунтується на розумінні теплопровідності та захисного шару попелу над вугіллям. Проте, окрім фізики, ходіння по вогню є свідченням людської стійкості. Воно вимагає спокійного і стійкого мислення, а впевненість є вирішальним фактором для безпечного перетину вогняного шляху. Метафорична подорож від страху до тріумфу - це те, що робить ходіння по вогню трансформаційним досвідом.

День асексуальності - це нагадування про те, що асексуальність є справжньою та важливою частиною ЛГБТК+ спільноти, а також спосіб висловити підтримку асексуальним людям і створити більш інклюзивний та прийнятний світ для всіх
День асексуальності - це нагадування про те, що асексуальність є справжньою та важливою частиною ЛГБТК+ спільноти, а також спосіб висловити підтримку асексуальним людям і створити більш інклюзивний та прийнятний світ для всіх

Міжнародний день асексуальності щорічно відзначається 6 квітня з метою підтримки асексуальних людей та обізнаності про асексуальність як важливу складову сексуальної орієнтації.

Мета дня полягає в тому, щоб підвищити усвідомленість про існування асексуальних людей та допомогти їм знайти підтримку та розуміння в суспільстві. Цей день також надає можливість людям поговорити про асексуальність та розібратися у тому, що ця орієнтація означає та як вона відрізняється від інших сексуальних орієнтацій. На Міжнародний день асексуальності люди можуть проявити свою підтримку асексуальним людям та викликати увагу до проблем, з якими вони стикаються у повсякденному житті.

Цей день призначений для підвищення обізнаності та розуміння повного безстатевого спектру - безстатевого, демісексуального чи сірого безстатевого - і відзначення різноманітності сексуальних і романтичних орієнтацій. Це можливість визнати внесок і різноманітний досвід асексуальних людей.

Це день, коли люди по всьому світу об’єднуються заради простої радості – бою подушками, створюючи спогади, які залишаються на все життя
Це день, коли люди по всьому світу об’єднуються заради простої радості - бою подушками, створюючи спогади, які залишаються на все життя

Щорічно в першу квітневу суботу світ відзначає цікаве та веселе свято - Міжнародний день битви подушками. Такий флешмоб з’явився в 2008 році та швидко здобув популярність.

Міжнародний день бою подушками, що відзначається у всьому світі, - це чудова нагода взяти участь у вигадливих боях м’якими подушками. Цей день, що походить від грайливої природи людини, перетворився з простої дитячої забавки на всесвітню подію, яку святкують люди різного віку. Відмітьте у своїх календарях: перша субота квітня - це час, коли починається це пернате божевілля.

Бій подушками не є новим винаходом. Історичні записи, включаючи німі фільми 1890-х років і знакові фотографії, такі як бій подушками The Beatles в паризькому готелі в 1964 році, показують, що бої подушками були джерелом радості протягом століть. Ця традиція жартівливого бою переходить через покоління, зберігаючи свій шарм і привабливість протягом багатьох років.

Правила боїв полягають у тому, щоб одночасно бити одне одного подушками. Заборонено чіпати людину без подушки й того, хто тримає камеру. Ця подія має за мету залучення людства до спільних веселих розваг, допомогу у звільненні від стресу та створенні доступної та корисної розваги.

Спорт – це мирний захід, який спонукає тільки до дружніх взаємовідносин між різними державами
Спорт - це мирний захід, який спонукає тільки до дружніх взаємовідносин між різними державами

Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку - це свято, якому ще немає 10 років, проте воно активно відзначається світовою спільнотою. Для цієї знаменної події була обрана дата 6 квітня. Свято було запроваджене представниками ООН з метою звернути увагу людства на важливість спорту та спортивних змагань для розвитку людства та створення мирних відносин. Спортивна активність - це запорука здоров’я та добробуту, а об’єднання різних націй навколо спортивних подій сприяє миру на нашій планеті.

Запровадження Міжнародного дня спорту на благо миру та розвитку відбулося влітку 2013 року на засіданні Генасамблеї Організації Об’єднаних Націй. Рішення про святкування та пов’язана з ним резолюція були прийняті одноголосно. 

Під час першого святкування цієї дати (це відбулося 6 квітня 2014 року) Пан Гі Мун, який на той час обіймав посаду Генерального секретаря ООН, звернувся до міжнародної спільноти з словами підбадьорення та з проханням підтримати святкування Міжнародного дня спорту на благо миру та розвитку. За його словами спорт - це універсальний об’єднувальний фактор для людей різного соціального походження, національності та статків. Любов до спорту дозволяє усунути суперечки та розбіжності між різними верствами населення нашої планети.

Спорт відкриває перед нами великі можливості для фізичного та морального розвитку, він зміцнює безліч людських цінностей, які протягом десятиліть відстоюються в ООН. Серед них - рівність, справедливість та взаємоповага. Завдяки спорту суспільство змінюється на краще. На думку представників ООН спорт є чудовим інструментом для поширення ідей миру, позитивних соціальних та економічних цілей розвитку, що сформовані в так званій Декларації тисячоліття.

День настільного тенісу має за мету розповсюдження такого виду спорту, залучення людства до активного способу життя та підтримання зв’язку між прихильниками настільного тенісу
День настільного тенісу має за мету розповсюдження такого виду спорту, залучення людства до активного способу життя та підтримання зв’язку між прихильниками настільного тенісу

Щорічно 6 квітня відзначається молоде спортивне свято - Всесвітній день настільного тенісу. Подію створила Міжнародна федерація настільного тенісу в 2015 році. Тоді цей день спільно відзначили понад 50 країн. Дата святкування обрана на честь Дня спорту на благо розвитку й миру.

До речі, до 1936 року настільний теніс називався пінг-понгом. В 1988 році настільний теніс набув статусу олімпійського виду спорту. Популярність настільного тенісу пояснюється його доступністю, адже він не потребує особливої спортивної підготовки та не є дуже виснажливим у порівнянні з іншими видами спорту. Батьківщиною спортивної гри вважають Англію.

Хто народився 6 квітня

6 квітня 1942 р. - Баррі Левінсон - американський кінорежисер, сценарист і продюсер. Лауреат премії "Оскар" 1989 року. У наступні роки Левінсон зняв цілу низку заслужено знаменитих фільмів з кращими голлівудськими акторами, таких як "Багсі" (з Уорреном Бітті, Аннетт Бенінг і Харві Кейтелем), "Викриття" (з Майклом Дугласом, Демі Мур та Дональдом Сазерлендом), "Сплячі" (з Робертом де Ніро, Дастіном Хоффманом та Бредом Піттом).

Баррі Левінсон
Баррі Левінсон

6 квітня 1969 р. - Пол Стівен Радд - американський актор, комік, сценарист і продюсер. Починав кар'єру на телебаченні, перш ніж дебютував на великому екрані за участю у фільмі "Безглузді".

Пол Стівен Радд
Пол Стівен Радд

6 квітня 1970 р. - Ірина Миколаївна Білик - українська співачка, композитор та поет-пісняр, телеведуча, народна артистка України. Білик називають "українською Мадонною" завдяки величезній кількості хітів у 1990-х, частим кардинальним змінам іміджу та впливу на український шоу-бізнес.

Ірина Миколаївна Білик
Ірина Миколаївна Білик

6 квітня 1977 р. - Тетяна Іванівна Гончарова - українська журналістка, теле- та радіоведуча, ведуча телеканалу "Рада" та марафону "Єдині новини".

Тетяна Іванівна Гончарова
Тетяна Іванівна Гончарова

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube