Спелеолог помер і довів, що станеться, якщо надовго повиснути догори ногами

Читать на русском

Тривале, підвищене навантаження на серце в перевернутому положенні тіла зрештою призводить до смерті

Читать на русском
Висить догори ногами та смерть
Реальна історія жахливої трагедії

Тривале, підвищене навантаження на серце в перевернутому положенні тіла зрештою призводить до смерті

Якщо висіти вниз головою, то можна відчути, як обличчя стає червоним, очі заплющуються, у вухах відчувається пульсація. Але наскільки небезпечним для життя може бути таке становище тіла? Як показав один трагічний випадок, від цього можна померти, адже така поза чинить сильний тиск на певні органи.

Прикладом того, що, якщо висіти вниз головою довгий час, це може призвести до смерті, став випадок, який стався в 2009 році в печері Натті-Патті в штаті Юта, США. І це ще раз наголошує на небезпеці досліджень печер, пише IFLScience. У 2009 році Джон Едвард Джонс і його брат Джош заблукали і опинилися в ненанесеній на карту частині печери. Джон заліз у отвір, розташований під кутом 70 градусів вниз, але застряг і не зміг вибратися. В результаті він залишився висіти на кріпленнях донизу головою.

На наступний день до печери прибули рятувальники та спробували витягнути чоловіка. Становище, в якому він знаходився, сильно навантажувало його серце, яке намагалося відкачувати кров із мозку, чому зазвичай сприяє гравітація. Рятувальники спробували витягнути його за допомогою шківа, але він відірвався і вийшов із ладу. У результаті чоловік після 27 години перебування в положенні вниз головою помер від зупинки серця. Рятувальники спробували забрати труп, але також не змогли цього зробити і за тиждень печеру назавжди закрили, і вона стала могилою для Джонса.

У тілі людини є орган під назвою брижа, який утримує органи травлення на місці, коли людина стоїть прямо, і це запобігає зіткненню таких органів, як печінка, з органами під нею. Брижа простягається від задньої частини черевної порожнини до кишечника, тому, хоча вона і може певною мірою стабілізувати наші липкі частини тіла, її недостатньо, щоб кинути виклик гравітації.

Наші легені і серцево-судинна система отримують вигоду з гравітації, полегшуючи виконання своєї роботи, допомагаючи нашим грудям наповнюватися повітрям і кров'ю переміщатися по тілу. Однак варто перевернути людину догори ногами, і все зміниться. Як показало одне з досліджень, присвячене випадкам смерті людини в такому становищі, серцева недостатність є найбільш імовірною причиною смерті людей, які перебувають у перевернутому стані.

"На основі цих випадків видно, що люди похилого віку, особливо люди похилого віку з уже існуючими серцево-судинними захворюваннями, здаються більш схильними до смерті в положенні з опущеною головою, ніж інші", - пишуть автори дослідження. "Це говорить про те, що причиною смерті є остаточна серцева недостатність, а не церебральна або легенева дисфункція. Результати експериментів та спостережень на людях і тваринах у справжніх і змодельованих умовах мікрогравітації підтверджують це припущення, припускаючи, що тривале, помітно підвищене навантаження на серце через збільшення об'ємного навантаження в перевернутому положенні тіла зрештою призводить до смерті від серцевої недостатності".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.