Яке сьогодні, 31 березня, свято: Міжнародний день декольте та День флориста України

В цей день народилися українська поетеса Пташка зі сталі та шотландський актор Юен Макгрегор - свята, церковні та народні традиції на неділю, 31 березня

колаж
А ще 31 березня Перехід на літній час та День Ейфелевої вежі

У неділю, 31 березня, українці відзначають День флориста, а православна церква шанує пам'ять преподобного Іпатія Чудотворця, талановитого цілителя. Іменини сьогодні святкують Анна, Іван, Йосип, Артур, Веніамін, Яків, Феофіл, Інокентій та Іпатій.

31 березня - яке сьогодні церковне свято

Існує повір'я, що святий також захищає від будь-якої нечистої сили
Існує повір'я, що святий також захищає від будь-якої нечистої сили

У православному церковному календарі це дата вшанування пам'яті святого мученика Іпатія, єпископа Гангрського. Іпатій жив у III-IV століттях. Він був християнським єпископом міста Гангри у Пафлагонії (район на півночі Малої Азії). Брав участь у Першому Нікейському Соборі (325 р.), який скликав імператор Костянтин I. Збори проходили у місті Нікеї понад два місяці. На ньому засудили аріанську брехню.

У 326 році єпископ повертався до своєї єпархії з Константинополя. Дорогою на нього напали. Місце було безлюдним. Тому ніхто не міг допомогти Іпатії. Нападниками виявилися прихильники розкольників християнської віри. Вони викололи його тіло кілками та мечами, після чого скинули вмираючого чоловіка в болото. Іпатій молився за своїх убивць доти, доки жінка-аріанка не завдала йому смертельного удару каменем по голові.

Тіло заховали у печері, але його вдалося знайти. Мешканці з почестями поховали останки єпископа. Після смерті мощі святого Іпатія прославилися багатьма чудесами, серед яких - вилікування від різних недуг і вигнання бісів.

За розповідями, святий Іпатій допомагав завагітніти навіть тим жінкам, які вважалися безнадійно безплідними. Тому сьогодні вважається дуже вдалим для зачаття дитини. Вагітні жінки моляться Іпатію про легкі пологи і міцне здоров'я дитини, а матері-годувальниці - про додавання молока.

31 березня - яке сьогодні свято в різних країнах

День Флориста України - це не просто професійне свято, але й нагода нагадати про значення квітів у нашому житті та важливість тих, хто працює з ними
День Флориста України - це не просто професійне свято, але й нагода нагадати про значення квітів у нашому житті та важливість тих, хто працює з ними

В Україні 31 березня відзначають День флориста. Цей день є особливим днем для усіх професіоналів у сфері флористики.Ця професія з’явилася на ринку спеціальностей зовсім недавно і майже одразу була відзначена державними органами. Свято флориста відзначається на державному рівні. Початок його святкування припав на 2000 рік, коли українське Міністерство праці та соцполітики офіційно затвердило у класифікаторі професій спеціаліста з підбору квітів. Це сталося саме 31 березня.

Це стало можливим завдяки зусиллям Наталії Агеєвої, засновниці "Академії флористики Наталії Агеєвої", яка пройшла через десятки бюрократичних перешкод, щоб флористика в Україні отримала офіційне визнання. Щоб стати кваліфікованим працівником флористичного салону, не вистачить одного бажання. Адже необхідно засвоїти певну навчальну програму, ознайомитися із методичними матеріалами та відповідати кваліфікаційним характеристикам як спеціаліст.

Нова спеціальність має власний код професії, який зареєстрований у державному реєстрі, - 7331. Також спеціалісти можуть досягти 2, 3, 4 та найвищого 5 розрядів, завдяки сумлінній праці. 2 та 3 рівень навичок не вимагає від працівників особливих умінь, а от 4 та 5 - це розряд справжніх професіоналів. Спеціалісти повинні постійно підвищувати рівень кваліфікації та брати участь у міжнародних змаганнях та виставках.

Організація майстер-класів, участь у виставках або проведення конкурсів квіткових композицій можуть стати чудовим способом відзначити День Флориста. Також можна влаштувати урочистий обід або коктейльну вечірку для флористів, щоб відсвяткувати їхнє професійне свято в колі однодумців.

Флористика - це не просто робота з квітами. Це мистецтво, яке вимагає глибоких знань, творчості, уваги до деталей та фізичної витривалості. Флористи створюють красу, яка радує очі та дарує емоції, тому вони заслуговують на визнання та повагу.

Перехід на літній час
Перехід на літній час

Щорічно навесні українці переводять свої годинники на годину вперед. В Україні дата встановлення літнього часу припадає на останні вихідні березня. В ніч із 30 на 31 березня 2024 року рівно о 3 годині в Україні відбудеться перехід на літній час. Для цього необхідно перевести стрілки годинника на 1 годину вперед

Ввечері перед переведенням рекомендується лягти спати на декілька годин раніше, та, за можливістю, поспати трішки довше. Таким чином організм краще й швидше пристосується до нового часу.

До речі, Верховна Рада працює над законом про скасування переводу годинників. Лікарі запевняють, що перехід на інший час негативно впливає на здоров’я людини, викликаючи порушення сну, психічні розлади, збільшення випадків інфаркту та інсульту, загострення хронічних захворювань тощо.

Міжнародний день декольте залишається днем святкування, який виводить на перший план дискусії про бодіпозитивність, розширення прав і можливостей жінок та тонку межу між оцінкою та об’єктивацією
Міжнародний день декольте залишається днем святкування, який виводить на перший план дискусії про бодіпозитивність, розширення прав і можливостей жінок та тонку межу між оцінкою та об’єктивацією

Міжнародний день декольте є неофіційним серйозним й, водночас, жартівливим святом, що викликає резонанс у суспільстві та відгук у соцмережах, яке святкують люди з усієї планети 31 березня.

Міжнародний день декольте - це щорічне свято, яке з моменту свого заснування викликає як інтерес, так і суперечки. Започаткований у Південній Африці у 2002 році, цей день став визнаним у різних країнах світу. Спонсорований брендом жіночої білизни Wonderbra у співпраці з журналом Cosmopolitan та південноафриканською радіостанцією 5fm, День декольте пропагує ідею бодіпозитиву та розширення прав і можливостей жінок.

Більше десятиліття тому подія мала великий успіх в інтернеті на території Йоганнесбурга. Користувачі з радістю влаштовували фото-челенджі, а інші оцінювали знімки та визначали переможця у різних номінаціях. Головним призом вважалася віртуальна нагорода "Декольте року".

Історично склалося, що декольте в усі часи було найпривабливішем місцем у тілі жінки. Найперше та найвідвертіше у ті часи декольте було відоме у богині змій з Криту. Скульптор показав спокусу та лукавість через образ владної богині. Пам’ятники та скульптури грецьких митців також не соромляться демонструвати відверті вирізи у жіночих сукнях та туніках.

Починаючи з Середньовіччя, жінки використовували декольте у якості схованки для любовних послань. Оскільки кишень у жіночому вбранні не було передбачено тодішніми дизайнерами, виріз на грудях чудово зберігав дорогі серцю записки, а іноді й інші дрібниці: хусточку, солодощі, рукавички, парфуми та косметику.

Цей день також дає можливість чоловікам з повагою оцінити красу жіночої фігури. Саманта Патерсон, бренд-менеджер компанії Wonderbra, підкреслила, що цей день був започаткований як спосіб вшанування незалежності та сили жінок, і замислювався як весела та безтурботна розвага. Важливо, що прибуток, отриманий протягом цього дня, був переданий на благодійні цілі, такі як Sunflower Fund, який підтримує громадян Південної Африки з діагнозом лейкемія та іншими небезпечними для життя захворюваннями крові.

День Ейфелевої вежі - чудова нагода дізнатися більше про цю культову споруду. Чи знали ви, що Ейфелева вежа складається з 18 000 металевих частин і що з моменту відкриття її відвідали понад 250 мільйонів людей
День Ейфелевої вежі - чудова нагода дізнатися більше про цю культову споруду. Вона складається з 18 000 металевих частин і з моменту відкриття її відвідали понад 250 мільйонів людей

День Ейфелевої вежі, що відзначається 31 березня, відзначає річницю завершення будівництва Ейфелевої вежі в 1889 році. Ця культова споруда, що височіє в самому центрі Парижа, Франція, є не лише архітектурним дивом, але й символом французької культури та винахідливості.

Відкриття всесвітньо відомої Ейфелевої вежі відбулося у 1889 році, 31 березня. З цього часу заведено відзначати день народження "Залізної пані". Кожен хоч раз чув про 300-метровий символ Франції, що знаходиться на Марсовому полі. Вежа отримала назву на честь свого творця - Густава Ейфеля. Спочатку вважалося, що споруда є тимчасовою, адже вона встановлювалася як символ багатства та незалежності французького народу на честь сторіччя революції та для проведення міжнародної виставки. Після закінчення національних гулянь конструкцію планували розібрати, але підприємливі французи уже встановили на верхівках радіоантени. Тому практична цінність вежі була незаперечна, і її вирішили залишити.

Побудована на честь сторіччя Французької революції, Ейфелева вежа спочатку була зустрінута скептично і з обуренням з боку критиків, які сумнівалися в її конструктивній надійності та естетичній привабливості. Однак незабаром кований шедевр Гюстава Ейфеля з відкритою решіткою завоював серця і став архітектурним дивом, яким захоплюються в усьому світі.

Ейфелева вежа була найвищою у світі рукотворною спорудою до завершення будівництва Крайслер-білдінг у Нью-Йорку в 1930 році. Її будівництво було технологічним дивом свого часу, завершене в рамках бюджету і з мінімальними жертвами, що є рідкісним подвигом для проектів такого масштабу.

Зводили споруду 300 працівників близько 2 років. Закінчення монтажних робіт припало на 31 березня, тоді Ейфелева вежа була повністю закінченим проєктом. Цього дня Густав Ейфель піднявся східцями на верхівку свого творіння та встановив там французький триколор. У будівництві та проєктуванні споруди брали участь 72 видатних інженерів та науковців, імена яких були викарбувані на стінах Залізної пані.

Завершення будівництва Ейфелевої вежі стало поворотним моментом в історії архітектури, символізуючи прогрес, красу і дух Французької революції. Вона є свідченням людської винахідливості та прагнення до досконалості. День Ейфелевої вежі нагадує нам про значення цього величного символу Парижу й Франції для всього світу.

Міжнародний день “Обійми медієвіста” виходить за рамки простого святкування, це заклик визнати важливість середньовічних студій і людей, які присвятили себе цій галузі
Міжнародний день "Обійми медієвіста" виходить за рамки простого святкування, це заклик визнати важливість середньовічних студій і людей, які присвятили себе цій галузі

Міжнародний день "Обійми медієвіста", що відзначається 31 березня, є унікальною нагодою для вшанування науковців, ентузіастів та професіоналів, які присвятили себе вивченню та збереженню середньовічної історії. Цей день є зворушливим нагадуванням про важливість визнання важкої праці та пристрасті тих, хто занурюється у складнощі та глибину Середньовіччя.

Медієвіст - історик, спеціаліст із медієвістики. Медієвістика - розділ історичної науки, який вивчає події, побут, культуру та мистецтво епохи Середньовіччя. 

Ідея Міжнародного дня "Обійми медієвіста" народилася в творчій голові Сари Ласеке, студентки факультету середньовічної літератури Оксфордського університету. Натхненна подібним заходом для бібліотекарів, Сара уявила собі день, коли медієвістів можна було б визнати і оцінити за їхній внесок у розуміння середньовічної епохи. З моменту свого заснування у 2011 році цей день привернув увагу та участь медієвістичної спільноти по всьому світу, навіть привернув увагу таких престижних видань, як New Yorker.

Медієвісти відіграють вирішальну роль у розкритті та інтерпретації минулого. Їхні дослідження охоплюють різні дисципліни, зокрема історію, літературу, мистецтво та археологію, пропонуючи погляд на епоху, яка значною мірою сформувала сучасну цивілізацію. Незважаючи на свій неоціненний внесок, медієвісти часто працюють за лаштунками, і їхні зусилля залишаються непоміченими для широкої публіки. Міжнародний день "Обійми медієвіста" має на меті змінити цю ситуацію, привертаючи увагу до цих відданих своїй справі людей і пропонуючи їм жест вдячності - прості, але глибокі обійми.

Хто народився 31 березня

31 березня 1943 р. - Крістофер Уокен - американський актор. Лауреат премій "Оскар" та BAFTA та нагороди Американської Гільдії кіноакторів, дворазовий номінант на премію "Тоні", номінант на премію "Золотий глобус".

Крістофер Уокен
Крістофер Уокен

31 березня 1954 р. - Лайма Станіславівна Вайкуле - латвійська естрадна співачка, актриса, народна артистка Латвійської Республіки. Виконала такі хіти, як: "Вернісаж", "Ще не вечір", "Скрипаль на даху", "Шерлок Холмс", "Я вийшла на Пікаділлі", "Легкою джазовою ходою", "Я за тебе молюся" та багато інших.

Лайма Станіславівна Вайкуле
Лайма Станіславівна Вайкуле

31 березня 1963 р. - Гарік Кричевський, Георгій Едуардович Кричевський - український російськомовний співак у стилі російського шансону, автор-виконавець, письменник, телеведучий. Заслужений артист України, лауреат премії "Шансон року".

Гарік Кричевський
Гарік Кричевський

31 березня 1971 р. - Юен Гордон Макгрегор - шотландський актор, продюсер, сценарист і режисер. Лауреат премії "Еммі", "Золотий глобус", дворазовий лауреат премії BAFTA. Актор знімається як у незалежному кіно, так і у високобюджетних голлівудських проектах.

Юен Гордон Макгрегор
Юен Гордон Макгрегор

31 березня 2001 р. - Катерина Олександрівна Поліщук (позивний - Пташка, Пташка зі сталі) - українська поетеса, акторка, парамедик-доброволець Національної гвардії України, учасниця російсько-української війни. Кавалер ордена "За мужність" III ступеня (2022).

Катерина Олександрівна Поліщук
Катерина Олександрівна Поліщук

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube