Маніпуляції з монтажем навряд допомогли приховати від глядачів, що на ведучому були саме "заборонені" штани з деніму
Корейське центральне телебачення (KCTV) заблюрили джинси ведучого британського шоу про садівництво. Програма вийшла на ВВС ще у 2010 році, а нещодавно повтор показали на державному інформаційному каналі КНДР. Справа в тому, що цей елемент гардеробу вважається "символом імперіалізму США" в країні з одним із найбільш авторитарних режимів у світі, і будь-яка його демонстрація там заборонена.
Державний телеканал Північної Кореї піддав цензурі програму BBC про садівництво, розмивши штани ведучого Алана Тітчмарша, пише ВВС. Як повідомляє джерело, одягнувши джинси, щоб поратися в британських садах у своєму шоу "Садові таємниці" на BBC, 74-річний Тітчмарш порушив північнокорейську заборону на цей одяг, який режим заборонив ще на початку 1990-х років як "символ американського імперіалізму".
"Мені знадобилося досягти 74-річного віку, щоб до мене ставилися так само, як до Елвіса Преслі, Тома Джонса, Рода Стюарта. Ви знаєте, носити штани, які люди з чутливим характером зазвичай вважають надто вузькими", - сказав Алан, додавши, що його джинси не надто вузькі, але явно неприйнятні у Північній Кореї.
Правила Північної Кореї, що забороняють джинси, діють із 1990-х років. Тоді лідер Кім Чен Ір оголосив джинсові штани символом західного - особливо американського - імперіалізму. Хоча його син, одіозний диктатор Кім Чен Ин, дозволив своєму оточенню користуватися мікроавтобусами Ford Transit, а сам він є фанатом баскетболу NBA (професійна баскетбольна ліга Північної Америки), він застерігає від того, щоб "буржуазна культура" і "антисоціалістична поведінка" не підірвали соціалістичний проєкт Північної Кореї. А нинішнього лідера Кім Чен Ина, який сам є шанувальником об'ємного одягу, як повідомляється, дратують вузькі джинси та футболки із західними логотипами, які популярні у Південній Кореї.
Західні програми дуже рідко з'являються на екранах Північної Кореї, оскільки режим обережно допускає проникнення іноземної культури в країну. Тому незрозуміло, як режим отримав права на "Садові таємниці", і чи отримав взагалі. Північна Корея регулярно транслює "політично нейтральні" матеріали з-за кордону, в тому числі спортивні та науково-технічні програми. Цілком ймовірно, що проєкт про садівництво був піратським, аби обійти міжнародні санкції, запроваджені у відповідь на розробку Північною Кореєю ядерної зброї.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.