Яке сьогодні, 29 липня, свято: Міжнародний день тигра та День Сил спеціальних операцій ЗСУ

В цей день народилися американські актори Джош Реднор та Стівен Дорфф, та українська гімнастка Ганна Безсонова - свята, церковні та народні традиції на понеділок, 29 липня

Яке сьогодні, 29 липня, свято: Міжнародний день тигра та День Сил спеціальних операцій ЗСУ
А ще 29 липня Міжнародний день помади та День лазаньї

У понеділок, 29 липня, в Україні відзначається День Сил спеціальних операцій Збройних Сил, а православна церква шанує пам'ять святого мученика Калинника КілікійськогоІменини сьогодні святкують Олександр, Олексій, Анатолій, Веніамін, Костянтин, Кузьма, Михайло, Микола, Остап, Роман, Серафим, Серафима.

29 липня - яке сьогодні церковне свято

У народному календарі день називається Калинник
У народному календарі день називається Калинник

29 липня в церковному календарі - день пам'яті святого мученика Калинника Кілікійського. Жив він наприкінці III - початку IV століть і з ранніх років виховувався своїм батьком у християнській моралі. Тому він ще в дитинстві вивчив Святе Письмо і житія святих. Це принесло свої плоди. Він вирішив присвятити все своє життя Христу і спасінню душ, які "заблукали". Святий завжди мріяв показувати праведний шлях іншим людям. Однак Калинника схопили язичники. Сталося це в місті Анкір. Довго його катували, а врешті стратили.

У народі 29 липня - свято Калинник, яке пов'язували не тільки зі святим мучеником, а й калиною. Цього дня за старих часів збирали калину і готували з нею пироги, якими потім годували всіх домочадців - щоб у домі завжди було щастя.

29 липня - яке сьогодні свято в різних країнах

Кандидати на службу у Силах спеціальних операцій проходять сувору перевірку, внаслідок якої відсікається близько 90% воїнів
Кандидати на службу у Силах спеціальних операцій проходять сувору перевірку, внаслідок якої відсікається близько 90% воїнів

29 липня кожного року Україна відзначає доволі молоде професійне свято - День Сил спеціальних операцій Збройних Сил. Подія започаткована 26 липня 2016 року. Цей рід військ ЗСУ утворено 5 січня того ж року. Сили спеціальних операцій - це рід українських військ. Фахівці даного роду володіють спеціальними можливостями у розвідці та підтримці військових під час небезпечних та важких операцій. Завдання Сил спеціальних операцій: сучасні бойові дії, розвідка, психологічні та антитерористичні операції, робота з полоненими, шпигунські дії та багато іншого.

День Сил спеціальних операцій ЗСУ має за мету привернення уваги українців до вагомої ролі Сил спеціальних операцій для державної оборони, подяка військовим за їхню старанну діяльність на благо України та героїзм у війні з росією, розвиток військових традицій.

Міжнародний день тигра сприяє практичним діям, спрямованим на створення й розвиток заповідників, запуск державних програм, боротьбу з браконьєрством
Міжнародний день тигра сприяє практичним діям, спрямованим на створення й розвиток заповідників, запуск державних програм, боротьбу з браконьєрством

Мабуть, жодна тварина не містить в собі стільки суперечливих сутностей, як тигр - на думку різних народів, це й дух предків, і втілення жорстокості, а для індійців - символ країни. Охоронець добрих душ і повелитель демонів - це теж про тигра. Але як би люди не називали цих тварин, найбільші на Землі представники родини кішок завжди викликають захоплення своєю силою, грацією та величністю. Але могутні тигри виявилися дуже вразливими і через людську діяльність знаходяться під загрозою зникнення. Тому в 2010 році було засновано Міжнародний день тигра, який відзначається щороку 29 липня. Це свято має на меті інформувати населення про проблеми тигрів та способи  їхнього захисту.

Де саме з’явилися перші тигри, досі є предметом суперечок. Існують дві головні версії походження тигрів - сибірська та азійська. Згідно з першою, тигри з’явилися приблизно 2,4 мільйона років тому в Сибіру, на окраїні Арктики. Потім вони розселилися на південь, в напрямку Китаю. Під час міграції популяція розділилася на три групи, які заселили Індію, Південно-Східну Азію та район Каспійського моря. Процес розселення завершився близько 12 тисяч років тому, коли тигри досягли південної дуги від мису Коморин в Індії до Балі в Індонезії. 

Незгодні з цією теорією спираються на той факт, що хутро тигрів має смуги, а це зовсім не характерно для тварин сніжного Сибіру. Тому частина вчених вважає батьківщиною тварин східну частину Азії, а південно-китайського тигра з більш примітивною формою черепа - предком всіх інших видів. За азійською теорією, близько 2 мільйонів років тому тигри розділилися на дві групи, одна з яких розселилася в північному напрямку, сформувавши популяцію амурських тигрів, а друга рухалася на південний схід, до Індії та Індонезії. В західному напрямку тигрів зупинило Каспійське море. Як би там не було, тигри чудово пристосувалися до різних природних умов - від морозної сибірської тайги до спекотних мангрових лісів Індостану. Проте тигри все ж менш терплячі до спеки, ніж інші великі кішки, і це пояснює їхню любов до купання у воді. 

Головна мета цього свята - інформувати якнайбільше людей про проблему зникнення тигрів та дії, якими можна це зупинити. Дякуючи засобам масової інформації, які долучаються до інформаційної кампанії, ми більше дізнаємося  про життя цих красивих тварин та реальний стан справ з їхнім захистом. 

День лазаньї - чудова нагода для всіх скуштувати італійську страву з макаронів із м'ясним соусом і тягучим сиром між шарами
День лазаньї - чудова нагода для всіх скуштувати італійську страву з макаронів із м'ясним соусом і тягучим сиром між шарами

Щороку 29 липня відзначають смачне гастрономічне свято - День лазаньї. Томатний соус, сири, м'ясо та овочі розділені широкою плоскою локшиною, що може не сподобатися? Вишукана страва італійської кухні для всієї сім'ї тішить любителів ситних і насичених смаків, і при цьому має дуже гарний вигляд на столі.

Лазаньєю називають традиційну страву італійської кухні, особливо міста Болонья, приготовану з шарів тіста упереміш із шарами начинки, залитих соусом (зазвичай бешамель). Шари начинки можуть бути, зокрема, з м'ясного рагу або фаршу, помідорів, шпинату, інших овочів, сиру пармезан.

Лазанья вперше з'явилася в Неаполі в середні віки, і готували її з аркушів пшеничного борошна упереміш із сирною начинкою і спеціями. Слово "лазанья" спочатку описувало каструлю для приготування їжі. Хоча страва, як вважають, виникла в Італії, саме слово "lasagna" походить від грецького "ласанон", що означає "гарячі пластини". Слово було пізніше запозичене римлянами як "lasanum", що означає "котел для приготування їжі". Італійці потім використовували слово, щоб послатися на страву, яка нині відома, як лазанья. За іншою теорією, слово "lasagna" походить від грецького "лаганон" - вид плоскої листової пасти з тіста. 

Класичний рецепт лазаньї з соусом бешамель і болоньєзе прекрасний не тільки красивими назвами. Поєднання м'ясного фаршу з ароматними приправами і подача страви в італійських традиціях стануть незабутньою подією в будь-якій родині. Сучасна лазанья готується, як правило, з шести шарів тіста, при цьому на кожен шар кладуть м'ясний фарш, гриби, овочі, а зверху - тертий сир і кілька шматочків масла. Для лазаньї італійці найчастіше використовують такі сорти сиру, як рікотта і моцарелла. Пармезан обов'язковий тільки для класичної лазаньї болоньєзе, і ніякий інший вид сиру в цій страві використовувати неможливо.

До речі, лазанья існує і в солодкому вигляді. Ті самі відварені аркуші тіста перекладають сиром, свіжими ягодами або варенням, горішками, зверху прикрашають збитими вершками і відправляють у холодильник на кілька годин для просочення.

Різноманітність культур дарує людству можливість самовираження, робить мистецтво багатогранним та унікальним
Різноманітність культур дарує людству можливість самовираження, робить мистецтво багатогранним та унікальним

Щорічно 29 липня світ відзначає важливу подію - Міжнародний день соціокультурного розмаїття та боротьби з дискримінацією. Метою такого дня є привернення суспільної уваги до проблеми дискримінації, поширення ідеї мирного співіснування та гуманізму, залучення до поваги культурної спадщини та розмаїття кожного народу.

Популяризації помади значною мірою посприяла знаменита актриса Сара Бернар. Вона просто-таки обожнювала це «велике відкриття XIX століття» і дала йому свою назву - "Паличка любові"
Популяризації помади значною мірою посприяла знаменита актриса Сара Бернар. Вона просто-таки обожнювала це "велике відкриття XIX століття" і дала йому свою назву - "Паличка любові"

29 липня щорічно всі модниці світу відзначають Міжнародний день помади. Як і багато інших незвичайних свят, День помади спочатку був створений у США. На сьогоднішній день цей модний аксесуар, який однозначно допомагає покращувати зовнішній вигляд представниць жіночої статі, цілком заслуговує на власний міжнародний день у календарі.

Губна помада вважається одним з найпростіших засобів макіяжу, який використовується в повсякденному житті багатьох жінок, а нанесення помади допомагає підвищити впевненість у собі та змушує почуватися красивіше. Міжнародний день помади дуже веселе свято, яке відзначає всі види, кольори та марки помади. 

Помада - один із найстаріших косметичних засобів. Найімовірніше, першими, хто став користуватися помадою, були стародавні шумери (стародавнє населення Південної Месопотамії) приблизно 5 000 років тому. Дорогоцінне каміння прикрашало не тільки їхні губи, а й очі та обличчя. Губні помади в тій чи іншій формі також прижилися в Стародавньому Китаї та в Стародавній Греції, де куртизанки наносили на губи барвники, отримані з ягід. Фарба для губ була відома вже в Стародавньому Єгипті, причому, єгиптянки віддавали перевагу помадам темних відтінків. Там помада виготовлялася з червоного пігменту, бджолиного воску і тваринного жиру. Протягом усієї історії було багато суперечок з приводу помади. У 1770 році британський уряд навіть заборонив використання губної помади, заявивши, що це диявольська спроба обманом змусити чоловіків одружитися.

Губна помада має властивість вирівнювати макіяж усього обличчя. Відтінки нанесеної помади можуть варіюватися залежно від настрою, випадку, часу тощо. Багато популярних брендів використовують Міжнародний день помади, щоб широко продавати і просувати свою продукцію. До речі, кількість відтінків помади різко зросла з початку двадцятого століття, до цього кольори були обмежені. Кожне десятиліття приносило свій новий стиль і популяризувало нові відтінки. У 1970-х роках були навіть представлені кумедні кольори, такі як блискучий темно-синій і матовий зелений лайм!

Компоненти, які входять до складу сучасної помади, захищають від сонця, забезпечують водонепроникність і зволоження, а також впливають на відтінок, характеристики, запах і смак помади. Трубочки у формі олівців, наповнені глинистою речовиною, все ще поширені, але тепер є також рідка помада і блиск для губ. За основними властивостями помади можна розділити на зволожувальні, живильні, гігієнічні та стійкі.

Хто народився 29 липня

29 липня 1984 р. - Ганна Володимирівна Безсонова - українська гімнастка, абсолютна чемпіонка світу з художньої гімнастики 2007 року, дворазова бронзова призерка Олімпійських ігор 2004 і 2008 років.

Ганна Безсонова
Ганна Безсонова

29 липня 1973 р. - Стівен Дорфф - американський актор. Після фільмів "Страх.com" і "Диявольський особняк" 2005 року з'явився новий фільм за участю Стівена Дорффа "Один у темряві".

Стівен Дорфф
Стівен Дорфф

29 липня 1974 р. - Джошуа Томас Реднор - американський актор, режисер і сценарист, який здобув популярність завдяки ролі Теда Мосбі в комедійному телесеріалі "Як я зустрів вашу маму".

Джошуа Томас Реднор
Джошуа Томас Реднор

29 липня 1980 р. - Рейчел Майнер - американська актриса, відома завдяки зйомкам у серіалах, фільмах і роботі на Бродвеї. У 2009 році вона з'явилася в епізоді "Симпатія до диявола" - першому епізоді п'ятого сезону Надприродне, як Мег Мастерс - демон, і в десятому епізоді того ж сезону - "Abandon All Hope".

Рейчел Майнер
Рейчел Майнер

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube