Яке сьогодні, 28 квітня, свято: День охорони праці та Вербна неділя

Читать на русском

В цей день народилися американська акторка Джессіка Альба та українська співачка Наталія Бучинська - свята, церковні та народні традиції на неділю, 28 квітня

Читать на русском
колаж
А ще 28 квітня День біологічного годинника та День працівників швидкої медичної допомоги України

В цей день народилися американська акторка Джессіка Альба та українська співачка Наталія Бучинська - свята, церковні та народні традиції на неділю, 28 квітня

У неділю, 28 квітня, українці відзначають День охорони праці, а православна церква святкує одну зі значущих подій - Вхід Господу до Ієрусалиму. Традиційним символом цього свята стали вербові гілочки, тому в народі звикли його називати Вербною неділеюІменини сьогодні святкують Віталій, Кирило, Максим, Ганна.

28 квітня - яке сьогодні церковне свято

Назва свята пішла від пальмових гілок, у нас замість пальмових головними атрибутами стали гілочки верби, тому неділя називається Вербною
Назва свята пішла від пальмових гілок, у нас замість пальмових головними атрибутами стали гілочки верби, тому неділя називається Вербною

Завершуючи шостий тиждень Великоднього посту, віруючі християни святкують Вхід Господу до Ієрусалиму. Свято знаменує початок страстного тижня, тому є одночасно і щасливим, і сумним - радість від тріумфального входу Христа до вічного міста переплітається з усвідомленням того, що попереду - останній тиждень його земного життя та смерть на хресті. Вербна неділя не має сталої дати, бо залежить від дати Великодня, відзначається за тиждень до Пасхи.

Вербна неділя - це остання неділя перед Великоднем. У західній традиції її називають пальмовою, а в православній - вербною. Цього дня Ісус Христос верхи на віслюку виїхав із селища Віфанія - там, за переказами, він воскресив із мертвих Лазаря, а потім вирушив до Єрусалима. У місті його й апостолів зустрів радісний народ, який на знак поваги встелив дорогу перед Спасителем пальмовим гіллям. Ті, хто зустрічав, сподівалися, що Ісус звільнить їх від рабства Римської Імперії, і не розуміли, що він готується дарувати їм не земне, а небесне спасіння.

Ісус зайшов до Єрусалимського храму і, побачивши там торговців, звинуватив їх у тому, що вони перетворили святе місце на "вертеп розбійників", а потім вигнав їх. Ніхто не посмів перечити Христу, побоюючись народного гніву, але священнослужителі задумали погубити Спасителя, який продовжував силою молитви зцілювати людей. Наступні дні, які назвали Страсний тиждень, будуть останніми і страшними в земному житті Ісуса.

Одним з головних послань Вербної неділі є той факт, що неможливо досягти справжньої віри, занурившись повністю у власні матеріальні інтереси. Про це свідчать дії Христа в Єрусалимському храмі, який був більше схожий на місце для отримання бізнесового прибутку, а не для  щирої молитви. На жаль, спостерігаючи за деякими сучасними церковними служителями навіть високого рангу, ми бачимо, що й зараз ця тенденція нікуди не зникла.

28 квітня - яке сьогодні свято в різних країнах

Свято бере початок із Всесвітнього дня охорони праці
Свято бере початок із Всесвітнього дня охорони праці

День охорони праці в Україні святкують 28 квітня з 2006 року. Сам напрям "Охорона праці" висунуто Міжнародною організацією праці (МОП) для того, щоб знизити рівень травмування та смертності на роботі. Часто трапляються нещасні випадки через недотримання вимог безпеки, незадовільний стан техніки на виробництві, порушення вимог трудової дисципліни. Також через погані санітарні умови зростає кількість хворих людей.

День 28 квітня присвячується проблемам травмування на робочому місці. Пам’ятна дата є нагадуванням для суспільства, органів влади, для власників господарства, громадських організацій про те як важливо створювати безпечні умови для роботи.

Їх праця героїчна та важлива, і в мирний час і, особливо, під час війни
Їх праця героїчна та важлива, і в мирний час і, особливо, під час війни

28 квітня щорічно в Україні відзначається День працівників швидкої медичної допомоги. Ця подія про вшанування та визнання працівників швидкої медичної допомоги, цих героїв-рятівників, що завжди на варті та самовіддано виконують свою роботу.

Концепція біологічних ритмів сягає корінням у глибину століть, а згадки про них можна знайти ще в давньогрецьких текстах
Концепція біологічних ритмів сягає корінням у глибину століть, а згадки про них можна знайти ще в давньогрецьких текстах

День біологічного годинника відзначають 28 квітня. Традиція відзначати це свято родом з США. Історія заснування невідома, але день має велику цінність, змушуючи людей прислухатися до свого організму.

День біологічного годинника демонструє складний звʼязок між нашими внутрішніми циркадними ритмами і зовнішнім світом. Це свято підкреслює глибокий вплив нашого біологічного годинника на режим сну, настрій, метаболізм і загальний стан здоров’я, закликаючи до глибшого розуміння і поваги до цих внутрішніх хронометристів.

Циркадний ритм (біологічний годинник) - це добові фази активності, які повторюються. Він потрібен для того, щоб регулювати графік сну, неспання, харчову поведінку, рівень гормонів та інші процеси. На регуляцію циркадного ритму впливає концентрація гормонів в різний час доби та генетичні механізми.

Наші циркадні ритми, 24-годинні цикли, що є частиною внутрішнього годинника організму, відіграють вирішальну роль у визначенні режиму сну і неспання. Керовані головним годинником мозку, ці ритми залежать від сигналів навколишнього середовища - передусім світла і темряви - і таким чином диктують не лише режим сну, але й харчування, виділення гормонів, температуру тіла та інші життєво важливі функції організму.

Причини збою в біологічних ритмах можуть бути різними: робота в ніч або добу, різка зміна часових поясів, дефіцит сну, розлад харчового графіка. Сучасні наукові дослідження розпочалися наприкінці 19-го та на початку 20-го століть і завершилися відкриттям "генів-годинників", які контролюють ці ритми. Ці гени гарантують, що наші фізіологічні процеси синхронізуються з циклом день-ніч, оптимізуючи здоров’я і функціонування.

День хімічної безпеки
День хімічної безпеки

День хімічної безпеки відзначається щорічно 28 квітня. Історія пам’ятної дати починається у Новочебоксарську на хімічному заводі, де 28.04.1974 сталася пожежа. Тоді цю історію влада не афішувала, але у 90-х роках суспільству стало відомо, що сталася глобальна катастрофа. Для оцінки ситуації були зібрані представники різних країн та в результаті було прийнято рішення підписати документ, який зобов’язував росію до 2007 року знищити всі запаси хімічної зброї.

У День хімічної безпеки заведено проводити зустрічі зі співробітниками на хімічних та військових виробництвах. У заходах беруть участь екологи, захисники природи та журналісти. Вони закликають вчасно інформувати суспільство в разі надзвичайних ситуацій, щоб був шанс впоратися з наслідками.

Всесвітній дня пінхол-фотографії - це нагода зупинити мить, буквльно і у переносному сенсі, та відпочити від шаленого темпу сучасного життя, яке все більше залежить від технологій, шляхом створення фотографії-обскури
Всесвітній дня пінхол-фотографії - це нагода зупинити мить, буквльно і у переносному сенсі, та відпочити від шаленого темпу сучасного життя, яке все більше залежить від технологій, шляхом створення фотографії-обскури

Всесвітній день пінхол-фотографії - щорічна подія, яка відзначається в останню неділю квітня кожного року. Цей день присвячений популяризації мистецтва та науки фотографії-обскури, яка передбачає фотографування за допомогою простої камери-обскури, яку часто виготовляють із картонної коробки чи інших звичайних матеріалів. Або ж її можна придбати готову, промислового виробництва. Пінхол (pinhole - шпильковий отвір) - камера з маленьким отвором замість об’єктива або об’єктивом, що імітує такий ефект.

Подія бере початок з 2001 року, коли група ентузіастів пінхол-фотографії з усього світу створили веб-сайт, присвячений пінхол-фотографії. З тих пір подія набула популярності і зараз відзначається в понад 70 країнах. У Всесвітній день пінхол-фотографії учасникам пропонується зробити пінхол-фотографію та поділитися нею зі світовою спільнотою пінхол-фотографів. Ця подія служить нагадуванням про красу та простоту фотографії-обскури та спонукає людей досліджувати та спробувати свої сили в цьому унікальному творчому процесі та різновиді мистецтва.

Обскурове фотографування пропонує унікальний спосіб зйомки зображень, для якого потрібен лише світлонепроникний контейнер (наприклад, коробка або банка) з невеликим отвором з одного боку (як фотоапарат) і будь-яка світлочутлива поверхня. Ви можете адаптувати наявну камеру або створити її самостійно, додавши додатковий індивідуальний штрих до процесу. За допомогою камери-обскури ви можете експериментувати з нескінченною глибиною різкості, перекошеними перспективами та повільнішою експозицією, що буде проявом вашої творчості.

Метою Дня поріднених міст є збереження дипломатичних добросусідських зв’язків між країнами, залучення до мирного співіснування
Метою Дня поріднених міст є збереження дипломатичних добросусідських зв’язків між країнами, залучення до мирного співіснування

Щорічно останньої неділі квітня відзначаємо пам’ятну дату - Всесвітній день поріднених міст. Подію започаткували у 1963 році. Після закінчення Другої світової, 28 квітня 1957 року, у Франції створили Всесвітню федерацію поріднених міст - неурядову організацію, яка підтримує ідею міст-побратимів, тобто встановлення доброзичливих відносин між населеними пунктами, непідлеглих політиці. Зараз федерація об’єднує більш ніж 3500 міст по усій планеті.

Українське місто Одеса, наприклад, має цілих 24 побратими. Першим порідненим містом стало фінське Оулу. Столиця України - Київ має 54 міст побратимів (Краків, Чикаго, Кіото, Торонто, Париж, Мюнхен, Флоренція, Тулуза, Афіни, Анкара та інші).

Хто народився 28 квітня

28 квітня 1952 р. - Мері Айлін Макдоннелл - американська акторка театру, кіно і телебачення. Номінувалася на "Оскар" за ролі у фільмах "Той, хто танцює з вовками" і "Риба пристрасті". Відома також роллю президента Лори Розлін у серіалі "Зоряний крейсер "Галактика"".

Мері Айлін Макдоннелл
Мері Айлін Макдоннелл

28 квітня 1974 р. - Пенелопа Крус Санчес - іспанська акторка і модель. Одна з найвідоміших актрис Іспанії і перша серед них, яка досягла широкого успіху у себе на батьківщині і в Голлівуді. Акторську кар'єру Пенелопа почала 1991 року на телебаченні. Надалі вона побудувала успішну кінокар'єру, знявшись у понад п'ятдесяти фільмах, серед яких були "Розплющ очі", "Країна пагорбів і долин", "Дівчина твоєї мрії", "Жінка згори", "Кокаїн" і "Ванільне небо".

Пенелопа Крус Санчес
Пенелопа Крус Санчес

28 квітня 1977 р. - Наталія Любомирівна Бучинська - українська співачка. Народна артистка України. Визнання слухачів здобули творчі дуети Наталії Бучинської з Олександром Малініним ("Давай спробуємо повернути"), Володимиром Гришком ("Біжать роки"), Михайлом Поплавським ("Моя Україна"), Дмитром Гордоном ("Перше кохання").

Наталія Любомирівна Бучинська
Наталія Любомирівна Бучинська

28 квітня 1981 р. - Джессіка Марі Альба - американська акторка і підприємець. Теле- і кінокар'єра для Альби почалася в 13 років з її появи у фільмі "Загублений табір" і серіалі "Таємний світ Алекс Мак". Стала відомою завдяки головній ролі в телесеріалі "Темний ангел".

Джессіка Марі Альба
Джессіка Марі Альба

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.