Яке сьогодні, 23 березня, свято - День атеїста та День цуценяти

Читать на русском

В цей день народилися український музикант Микола Сєрга та американська актриса Мішель Монаган - свята, церковні та народні традиції на суботу, 23 березня

Читать на русском
колаж
А ще 23 березня Всесвітній день метеоролога та День ОК

В цей день народилися український музикант Микола Сєрга та американська актриса Мішель Монаган - свята, церковні та народні традиції на суботу, 23 березня

У суботу, 23 березня, православна церква шанує пам'ять єпископа та мученика НіконаІменини сьогодні святкують Дар'я, Поліна, Василь, Ісаакій, Василіса та Таїсія.

23 березня - яке сьогодні церковне свято

У Ніконов день прийнято прибирати будинок, мити вікна та перепрати постільну білизну
У Ніконов день прийнято прибирати будинок, мити вікна та перепрати постільну білизну

23 березня православна церква відзначає День пам'яті єпископа та мученика Нікона. Він народився і провів своє дитинство у багатій родині в Неаполі. Батько був язичником і виховував сина у своїй вірі, тоді як мати була християнкою і намагалася обернути Никона у віру в Христа. Коли Никон виріс, він вирішив стати воїном і брав участь у одному з боїв. Згадавши розповіді матері, він перехрестився і почав молитися, після чого відчув неабияку хоробрість і зумів убити чимало ворогів за допомогою свого списа.

Коли Нікон повернувся додому, його мати вже була перед смертю. Він пообіцяв їй повернутися, щоб поховати її, і подався шукати священика, який міг би його охрестити. Після довгих пошуків він зустрів Феодосія, який охрестив і постриг Нікона. Через три роки Феодосій помер, а Никон вирушив кораблем до Неаполя з іконами свого наставника. Там він побачив живу матір, але вона померла відразу після його прибуття. Завдяки своїй вірі Никон привів до християнства та інших воїнів, проте язичники схопили їх і вбили, а Нікона мучили до смерті.

День Нікона здавна вважається вкрай вдалим для посадки дерев та ягідних чагарників. Цього дня можна садити яблуні, груші, горобину, калину, смородину. Усі саджанці добре приживуться і дадуть багатий урожай.

23 березня - яке сьогодні свято в різних країнах

Праця метеорологів щодня допомагає нам планувати поїздки, прогулянки, городні та садові роботи, заняття спортом
Праця метеорологів щодня допомагає нам планувати поїздки, прогулянки, городні та садові роботи, заняття спортом

Щорічно 23 березня планета відзначає Всесвітній день метеоролога - в день створення в 1950 році Всесвітньої метеорологічної організації, яка є спеціалізованою установою ООН. В давнину атмосферні явища зазвичай пов’язували з гнівом або прихильністю богів, та люди все одно намагалися їх передбачити, бо від цього залежали врожаї, а отже, й життя. Кожна давня цивілізація залишила після себе свідчення про зацікавленість у метеорологічних прогнозах. Найстарші за віком тексти з описом формування хмар знайдено археологами в долині Інду. Датуються ці тексти приблизно 3000 роком до нашої ери.

Давні єгиптяни поділяли рік на три сезони. Кожен сезон відповідав певній метеорологічній події, однією з яких був розлив річки Ніл. Незначний розлив означав голодний рік через посуху, а надто широкий - збитки через підтоплення. Єгиптяни мали прикмети, які вказували на масштаб розливу Нілу в той чи інший рік, хоч і не розуміли метеорологічних процесів, які призводять до цього.

Давньогрецький філософ Арістотель є автором самого терміну "метеорологія", а також  трактату "Метеорологіка" - першого достовірного опису і аналізу погодних явищ. В Давньому Римі географ Помпоній Мела на основі досліджень кліматичних зон та пов’язаних з ними погодних систем склав трактат "Описова географія".

В середньовічній Європі щодо метеорології обмежувалися  лише спостереженнями та описами. Натомість на Близькому Сході вчений-натураліст Абу Ханіфа ад-Дінаварі в IX столітті проводив детальні дослідження циклів Місяця, вітру, штормів, повеней, снігу та інших природних явищ з точки зору їхнього впливу на ріст сільськогосподарських культур.

Приблизно в 1600 році Галілео Галілей сконструював термоскоп, який показував зміну температури. Конструкція приладу була досить примітивною: він не мав шкали, одиниць вимірювання теж не існувало. Попри це, термоскоп став прототипом сучасних термометрів.

23 березня - чудова можливість провести цілий день зі своїм улюбленим цуциком або зробити якусь тваринку щасливою, взявши з притулку чи з вулиці
23 березня - чудова можливість провести цілий день зі своїм улюбленим цуциком або зробити якусь тваринку щасливою, взявши з притулку чи з вулиці

23 березня кожного року США відзначає позитивне та добре національне свято - День цуценяти. Подія утворилась у 2006 році за ініціативи Коллін Пейдж, спеціаліста з виховання домашніх тварин.

Метою Національного дня цуценяти є залучення до піклування про цуценят-сиріток та спонукання до того, аби обирати собі вірного друга-собаку, саме з притулку; привернення уваги суспільства до жахливих заводів з розведення цуциків; наголошення на тому, що тваринам потрібні люблячі господарі та затишна домівка.

День атеїста - це день відзначення різноманітності та спонукання до взаємоповаги та взаєморозуміння
День атеїста - це день відзначення різноманітності та спонукання до взаємоповаги та взаєморозуміння

День атеїста - це день, присвячений невіруючим у Бога. Він відзначається щорічно 23 березня і є днем, коли атеїсти відкрито висловлюють свої погляди та переконання. Термін "атеїзм" вперше з’явився в середньовічній Європі понад 400 років тому. Віра у неіснування вищої сили така ж стара як і релігія.

У наш час у світі існує понад 4000 релігій, і майже кожна з них пов’язана з святами та обрядами. Хоча атеїсти не вірять у Бога, вони також обрали особливий день, щоб створити День атеїста, для вшанування свободи думки та вираження поглядів, що є важливим аспектом атеїзму.

Цей день має на меті зруйнувати стереотипи та упередження, з якими часто стикаються атеїсти, і сприяти більш толерантному та інклюзивному суспільству. Це день для дискусій та здобуття знань, для пошуку інформації та прийняття різноманіття культур, ідеологій та поглядів. Ця подія нагадує і вірянам і атеїстам, що варто розшити світогляд та формувати толерантність до інакомислення, недопускати дискримінації на основі своїх переконань чи їх відсутності. 

Зараз ринок краси пропонує багато процедур на будь-який смак: корекція та фарбування брів, ламінування вій та брів, нарощування вій тощо
Зараз ринок краси пропонує багато процедур на будь-який смак: корекція та фарбування брів, ламінування вій та брів, нарощування вій тощо

Щорічно 23 березня світ відзначає сучасне свято краси та догляду - День красивого погляду (День фахівця по роботі з бровами і віями). Подія є також професійним днем спеціалістів з роботи над красою очей та брів  тих людей, які майстерно довершують наш погляд.

23 березня - гарний день для привітання фахівця, якому ви довіряєте вдосконалення свого обличчя, адже надання якісного сервісу в поєднанні з професійним виконанням творчої роботи - це не так легко й не кожному під силу.

День “ОК” – це більше, ніж просто вшанування слова, це свято ясності, лаконічності та здатності мови об’єднувати людей
День "ОК" - це більше, ніж просто вшанування слова, це свято ясності, лаконічності та здатності мови об’єднувати людей

День ОК, що відзначається 23 березня, - це свято одного з найбільш загальновизнаних і універсальних виразів в англійській мові: "ОК". Цей простий, але потужний вираз міцно увійшов у простір глобальної комунікації, позначаючи згоду, прийняття та визнання в різних культурах і мовах.

Точний генезис "ОК" залишається предметом дискусій серед істориків та лінгвістів. Одна з популярних теорій простежує походження слова від редакційного жарту в газеті Boston Morning Post у 1839 році, де "all correct" було гумористично неправильно написано як "oll korrect", скорочено "O.K.". Цей жартівливий винахід, задуманий як сатиричний укол, несподівано прижився в американській розмовній мові.

Інший вимір історії слова - це його зв’язок із президентською кампанією 1840 року Мартіна Ван Бюрена, якого прозвали "Старий Кіндерхук" ("Old Kinderhook") на честь його рідного міста в Нью-Йорку. Гасло "Голосуй за ОК" ненавмисно надало терміну ширшої платформи, переплітаючи його з політичним дискурсом. Незважаючи на остаточний провал кампанії, "ОК" став лінгвістичним переможцем, поступово ввійшовши як у повсякденну мову, так і в офіційні документи.

День ОК - це свідчення тривалої спадщини слова, яке почалося як жарт, але стало основою комунікації в усьому світі. Відзначаючи День “ОК”, пам’ятаймо про важливість ствердження, позитиву, радість лінгвістичних відкриттів та об’єднуючу силу мови. OK - це всього лише дві літери, але їхній вплив дуже великий та глобальний.

Хто народився 23 березня

23 березня 1942 р. - Міхаель Ханеке - австрійський кінорежисер і сценарист. Володар багатьох престижних кінематографічних нагород. Окрім кіно, працює на телебаченні та у театрі. Його фільми відрізняються похмурим стилем оповідання та досліджують насильство у всіх проявах.

Міхаель Ханеке
Міхаель Ханеке

23 березня 1976 р. - Мішель Лінн Монаган - американська актриса. Знімалася в таких фільмах як "Місія нездійсненна: Протокол Фантом", "Місія нездійсненна: Наслідки", "Свята Джуді".

Мішель Лінн Монаган
Мішель Лінн Монаган

23 березня 1989 р. - Микола Едуардович Сєрга - український музикант, телеведучий, актер і співак. Здобув відомість як один із ведучих програми Орел і Решка разом із Регіною Тодоренко.

Микола Едуардович Сєрга
Микола Едуардович Сєрга

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.