Поспішайте поплавати в Середземному морі - йому вже винесли вирок

Таке нещастя з ним уже одного разу відбувалося

Море, вчені, наука, дослідження, Середземномор'я
Попрощайтеся з ідилічними пейзажами та чудовими морепродуктами – на майбутнє!

Як і всі прекрасні речі, Середземне море – не вічне. Оскільки дві великі тектонічні плити Землі стикаються разом, є велика ймовірність, що Середземне море буде буквально стерте з лиця планети у майбутньому, повідомляє IFLScience. Континенти нашої планети постійно, хоча й дуже повільно, змінюються. Земна кора поділена на тектонічні плити, які рухаються над напіврідкою верхньою мантією. Це призводить до поступового перегрупування континентів і формування різноманітних геологічних особливостей протягом тисячоліть.

Сучасне розташування континентів на Землі – Африка, Євразія, Америка, Австралія – лише тимчасове. Їхня конфігурації різко змінилися в минулому і продовжуватиме змінюватися в майбутньому через вищезгаданий рух тектонічних плит.

Загроза морю

Головною загрозою для Середземного моря є поступове зіткнення Нубійської чи Африканської плити з Євразійською. Приблизно 100 мільйонів років тому ці дві плити почали зближуватися, поступово закриваючи між собою океанські басейни. Гірський масив Альпи в Європі сам по собі є результатом цього зіткнення.

Зрештою Середземне море може виявитися затиснутим між двома плитами в центрі формування нового суперконтиненту. Європа, якою ми її знаємо, прослизне під Африканську плиту, і море перестане існувати.

Побачити Середземне море таки варто поки воно існує!
Побачити Середземне море таки варто, принаймні допоки воно існує!

Це лише одна з можливих проекцій того, як будуть зміщуватися тектонічні плити Землі. Однак історія показала, що Середземне море перебуває в дуже ненадійному становищі. Приблизно 5,97 мільйона років тому сталася подія, названа Мессінської кризою солоності, внаслідок якої Середземне море перетворилося на величезний солоний басейн.

Підйом рівня моря унеможливив впадання Атлантичного океану в Середземне море через Гібралтарську протоку, відрізавши його від життєво важливого водопостачання. Середземноморський регіон був особливо вразливим до цих змін, оскільки він знаходиться у відносно теплій і сухій частині планети, через що морська вода випаровується дуже швидко.

Хороша новина полягає в тому, що Середземне море зникне через багато мільйонів років. Якщо припустити, що ми уникнемо постійно зростаючих ризиків ядерної війни, природних катаклізмів, зміни клімату та глобальних пандемій, існує ймовірність, що люди стануть свідками колапсу Середземномор’я. Проте в учених немає жодної впевненості щодо цього. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube