ТОПТЕМА:

Яке сьогодні, 18 липня, свято: День ідеальної сім’ї та Тетріса

В цей день народилися українська акторка Катерина Варченко та американський актор Він Дізель - свята, церковні та народні традиції на четвер, 18 липня

колаж
А ще 18 липня Всесвітній день слухання та Міжнародний день Нельсона Мандели

У четвер, 18 липня, православна церква шанує пам'ять мученика Еміліана ДоростольськогоІменини сьогодні святкують Опанас, Омелян, Іван, Кузьма, Леонтій, Степан, Еміль, Ян.

18 липня - яке сьогодні церковне свято

В Омелянів день люди ходять у лазню
В Омелянів день люди ходять у лазню

Православна церква цього дня вшановує пам'ять мученика Еміліана Доростольського. Еміліан був простим рабом шановного сановника міста Доростола Мізійської області. 363 року в місто прибув ігемон із наказом імператора Юліана Відступника винищити всіх християн. Еміліан сильно розлютився. Він проник вночі до язичницького храму, розбив ідолів і перекинув вівтарі. Потім непомітним вирушив додому.

Коли він дізнався, що за його злочин б'ють невинного старця, то кинувся на місце катування і зізнався. Еміліана довго били, після чого відправили на багаття. Але вогонь не заподіяв йому шкоди. Зате язики полум'я розліталися далеко і палили язичників. Щойно вогонь згас, Еміліан ліг на гаряче вугілля, помолився і віддав душу Господу.

Жінки у свято 18 липня займалися консервацією. До цього дня вже було зібрано врожай більшості овочів, фруктів і ягід, і господині робили з них припаси на зиму. Люди вірили, що приготована 18 липня консервація вийде особливо вдалою і банки точно не вибухнуть.

18 липня - яке сьогодні свято в різних країнах

Ідеальної сім’ї не існує. І це свято не про ідеальну сім’ю, а про щасливі миті разом, про теплі спільні спогади, про сімейні традиції та способи комунікації, про сімейні цінності
Ідеальної сім’ї не існує. І це свято не про ідеальну сім’ю, а про щасливі миті разом, про теплі спільні спогади, про сімейні традиції та способи комунікації, про сімейні цінності

День ідеальної сім’ї - це щорічне свято, яке відзначається 18 липня. Це день, присвячений визнанню важливості міцних сімейних зв’язків і святкуванню всіх тих чудових речей, які роблять нас сім’єю. Цей день - можливість показати своїм рідним, як багато вони для вас значать, і провести час разом. Це день, щоб оцінити любов, повагу, довіру та розуміння, які є основою ідеальної сім’ї.

Поняття ідеальної сім’ї може відрізнятися в різних сім’ях, і це не проблема. Психологи стверджують, що не правильно прагнути ідеальності у батьківстві та сім’ї, це недосяжно та провокує вигоряння. Ідеальна сім’я існує у нашій уяві і ми можемо лише прагнути побудови міцної й доброзичливої сім’ї, прагнути покращення стосунків між усіма її членами. Така сім’я має стояти на фундаменті любові, поваги, довіри та розуміння. Незалежно від того, чи це нуклеарна сім’я, чи розширена сім’я, чи неповна сім’я, вона може бути ідеальною, якщо кожен її член знає цей фундамент.

Для створення ідеальної сім’ї важливий батьківський приклад, а не батьківське виховання. Батьки відіграють важливу роль у створенні образу ідеальної сім’ї. Батьки заохочують і підтримують емоційний, фізичний, соціальний та інтелектуальний розвиток дитини. Батьки колись були дітьми, тому існує ймовірність того, що те, як їх виховували в дитинстві, може вплинути на те, як вони виховують своїх дітей.

Існують різні стилі виховання, що значною мірою залежать від культури середовища, освіти, релігійності. Батьки мають ключ до створення ідеальної сім’ї. Завдяки повільному вихованню ви дозволяєте своїм дітям досліджувати світ у власному темпі, тоді як позитивне виховання передбачає організовану діяльність, спрямовану на розвиток талантів ваших дітей. Турботливий стиль виховання допомагає забезпечити можливості для розвитку ваших дітей та їхніх темпераментів, тоді як дельфінячий стиль може підтримувати баланс у житті ваших дітей - авторитетний, але не авторитарний. Отже, можливість створити ідеальну сім’ю залежить від того, наскільки ефективно ви, як батьки, опануєте і застосуєте свої хороші батьківські навички.

День ідеальної сім’ї - це день, щоб відсвяткувати унікальний зв’язок, який об’єднує сім’ї. Це день, щоб оцінити любов, повагу, довіру і розуміння, які є основою ідеальної сім’ї. Це день, коли можна провести час разом, поспілкуватися та краще зрозуміти один одного, а також продемонструвати сімейні цінності та традиції. Тож нехай День ідеальної сім’ї запам’ятається вам веселими розвагами, смачними стравами та незабутніми спогадами! Хай таких днів протягом року буде якомога більше.

Це головоломка, що побудована на основі «тетраміно» (геометричні фігури, які складаються з чотирьох квадратів)
Це головоломка, що побудована на основі "тетраміно" (геометричні фігури, які складаються з чотирьох квадратів)

Щорічно 18 липня власний День народження відзначає "Тетріс", бо саме цього дня у 1985 році було випущено електронну версію відомої комп’ютерної гри. Винахідник "Тетрісу" - талановитий вчений, на ім'я Олексій Пажитнов. Вперше світ побачив гру 6 червня 1984 року. 18 липня - чудова можливість розпочати своє знайомство з "Тетрісом" або пригадати цікаву гру.

Всесвітній день слухання - це день для того, щоб розвивати вміння слухати і розуміти, а також вчитися на прикладі цього недооціненого вчинку
Всесвітній день слухання - це день для того, щоб розвивати вміння слухати і розуміти, а також вчитися на прикладі цього недооціненого вчинку

Всесвітній день слухання - це щорічна глобальна подія, яка відзначається 18 липня. День присвячений розумінню світу та природного середовища, суспільств і культур через практику слухання та польових записів. Це день, коли варто заспокоїтися, "відкрити вуха" і вивчати звукові ландшафти. Цей день проводить World Listening Project - неприбуткова організація, що займається дослідженням акустичної екології, дисципліни, яка вивчає взаємовідносини між людиною і світом природи, опосередковані звуком.

Всесвітній день слухання відзначається 18 липня на честь дня народження Реймонда Мюррея Шафера, канадського композитора і захисника навколишнього середовища, який вважається засновником акустичної екології. Він народився саме 18 липня у 1933 році, Шафер розробив свій проєкт "Світовий звуковий ландшафт", який заклав фундаментальні ідеї та практики акустичної екології в 1970-х роках.

Вперше Всесвітній день слухання відзначили у 2010 році, і щороку це свято має певну тематику. Минулі теми включали "H20", "Звуки втрачені та знайдені" та "Послухай себе!". 2017 року темою була "Слухати землю", яка вшановувала життя та спадщину американської композиторки Полін Оліверос. З моменту заснування свята тисячі людей з усього світу взяли участь у його відзначенні.

Слухання - це справді мистецтво, яке вимагає від людини безроздільної уваги і терпіння та приносить користь тому, хто цього потребує. Слухання також корисне для того, хто слухає, покращуючи його навички слухання і загострюючи його усвідомлення свого оточення. Яким би важливим не був наш слух, ми часто не використовуємо його ефективно, блокуючи більшість звуків і голосів і не вслухаючись у повідомлення. Ми звикли до фонового шуму від телевізора, музики, рекламних оголошень у супермакеті чи транспорті, від шуму міста.

У метушні повсякденного життя ми рідко зупиняємося, щоб не просто почути, але й дійсно прислухатися до свого оточення - до звуків навколо нас, до того, що інші люди намагаються донести до нас, і навіть до свого внутрішнього голосу. Технології та безперервна метушня заважають нам відгородитися від шуму та уважно прислухатися. У Всесвітній день слухання - це саме те, що ми практикуємо.

Всесвітній день слухання дає нам нагоду відпочити і заспокоїтися, змушує замислитися про звуки, які супроводжують наше життя, і стосується будь-якого середовища. Незалежно від того, чи живете ви посеред галасливого міста, чи в тихому передмісті, чи на віддаленій фермі, принципи акустичної екології можна застосувати до вашого життя.

Цього дня доречно розповісти про життя Нельсона Мандели дітям, адже це чудовий приклад нездоланного прагнення до мети, яке до того ж мало цілком успішний фінал
Цього дня доречно розповісти про життя Нельсона Мандели дітям, адже це чудовий приклад нездоланного прагнення до мети, яке до того ж мало цілком успішний фінал

Нельсон Мандела - той, кому вдалося подолати апартеїд, захисник прав і свобод, політичний в’язень, миротворець, перший президент Південно-Африканської Республіки, обраний на нерасових виборах. Неймовірно, що всі ці високі здобутки та тяжкі випробування випали на долю однієї людини. Але найголовнішим є те, що Мандела був і залишається одним з найбільших моральних лідерів нашого часу і доказом того, що навіть одна людина здатна подолати несправедливість у великих масштабах. На знак визнання вкладу Нельсона Мандели в боротьбу за мир та загальнолюдські цінності, ООН встановила Міжнародний день Нельсона Мандели, який світ щороку відзначає 18 липня.

18 липня 1918 року в родині члена королівської ради народності тембу, яка мешкала в селі Мфезо на східному узбережжі ПАР, народився син. Новонародженому дали ім’я Роліхлахла, що у вільному перекладі означає "порушник спокою". На той час у ПАР існувала традиція - вчителі-місіонери в школах давали школярам англомовні імена. Тож коли в семирічному віці Роліхлахла пішов до школи, то отримав нове ім’я - Нельсон, на честь легендарного адмірала Гораціо Нельсона. 

Коли хлопчику виповнилося 9 років, помер його батько, і опіку над ним узяв тимчасовий правитель тембу, який сподівався, що в майбутньому Нельсон стане королем свого народу. Тому Мандела зміг продовжити навчання, в якому мав неабиякі успіхи. Крім цього, він захопився ще й спортом - боксом та легкою атлетикою. 

В 1939 році Нельсон Мандела почав навчання в університеті Форт-Хейр,  єдиному на той час вищому навчальному закладі західного типу для чорношкірих африканців. Та вже наступного року за політичні виступи й протести Нельсона разом з його найкращим другом Олівером Тамбо виключили з університету. Згодом Нельсон закінчив навчання заочно, здобувши ступінь бакалавра мистецтв, після чого знову почав вчитися - цього разу на юридичному факультеті університету Вітватерсранда. 

Цей день нагадує про те, що Нельсон Мандела прожив неймовірне життя, демонструючи мужність та вірність своїм принципам попри всі труднощі й негаразди. Після 27 років у в’язниці він зміг стати президентом своєї країни, зруйнувати принизливу систему апартеїду та досягти міжнаціонального порозуміння. Цінності Мандели - демократія, свобода, примирення та повага є такими, що ніколи не втратять актуальності.

Хто народився 18 липня

18 липня 1938 р. - Пол Верхувен - нідерландський і американський кінорежисер. За свою довгу кар'єру Верховен працював у різних напрямках, але найбільшої популярності домігся в жанрах фантастичного бойовика ("Робокоп", "Згадати все", "Зоряний десант") і еротичного трилера ("Основний інстинкт", "Вона").

Пол Верховен
Пол Верхувен

18 липня 1963 р. - Борисюк Віталій Миколайович - український актор театру і кіно, телеведучий, продюсер, співак, гітарист. Знімався у фільмах і серіалах "Роксолана: Кохана дружина Халіфа", "Золоті хлопці", "Геній порожнього місця", "Я тебе ніколи не забуду", "Лялька", "Випадковий запис" та інших.

Борисюк Віталій Миколайович
Борисюк Віталій Миколайович

18 липня 1967 р. - Він Дізель - американський актор, кінорежисер, сценарист і продюсер. Засновник продюсерських компаній One Race Films, Racetrack Records, Tigon Studios. У 2002 році став володарем премії каналу MTV у номінації "Найкраща екранна команда" за роль Домініка Торетто у фільмі "Форсаж".

Він Дізель
Він Дізель

18 липня 1982 р. - Пріянка Чопра-Джонас - індійська актриса, фотомодель і співачка. У 2020 році актриса зіграла роль у фільмі Роберта Родрігеса "Ми можемо бути героями". Крім цього Чопра, спільно з голлівудською зіркою Віллом Смітом, стала продюсеркою і ведучою оригінального телешоу на YouTube під назвою If I Could Tell You Just One Thing.

Пріянка Чопра-Джонас
Пріянка Чопра-Джонас

18 липня 1985 р. - Крістофер Чейс Кроуфорд - американський актор, нагороджений премією Teen Choice Awards за роль Нейта Арчибальда в молодіжному телесеріалі "Пліткарка".

Крістофер Чейс Кроуфорд
Крістофер Чейс Кроуфорд

18 липня 1989 р. - Катерина Олександрівна Варченко - українська акторка театру та кіно. Відомою Катерина Варченко стала у 2016 році після виходу на екрани 24-серійної мелодрами «Хазяйка» (адаптація латиноамериканської теленовели "La Patrona") режисера Бати Недича, де вона зіграла горду матір-одиначку Наташу Суворову.

Катерина Олександрівна Варченко
Катерина Олександрівна Варченко

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube