Яке сьогодні, 17 червня, свято: Всесвітній день сміттяра та крокодила

Читать на русском

В цей день народилися український журналіст Дмитро Комаров та український співак Іво Бобул - свята, церковні та народні традиції на понеділок, 17 червня

Читать на русском
колаж
А ще 17 червня Всесвітній день боротьби з опустелюванням і посухою

В цей день народилися український журналіст Дмитро Комаров та український співак Іво Бобул - свята, церковні та народні традиції на понеділок, 17 червня

У понеділок, 17 червня, православна церква шанує пам'ять трьох братів-мучеників: Мануїла, Савела та Ісмаїла. Іменини сьогодні святкують Йосип, Ісмаїл, Кирило, Клим, Максим, Микита, Савелій, Пелагея.

17 червня - яке сьогодні церковне свято

У це народне свято прийнято розводити багаття на берегах річок і озер і готувати різні страви з яєць
У це народне свято прийнято розводити багаття на берегах річок і озер і готувати різні страви з яєць

Цього дня православна церква вшановує пам'ять трьох братів-мучеників: Мануїла, Савела та Ісмаїла. Три брати походили зі знатної перської родини. Їхній батько поклонявся язичницьким богам. Мати була християнкою. Вона прищепила синам любов і віру в Бога. Коли брати виросли, вони обрали військову службу. Для переговорів про мир цар Персії призначив їх делегатами і відправив до імператора Юліана.

Правитель зустрів посланців з усіма почестями. Але коли воїни відмовилися брати участь в обряді жертвопринесення, наказав заарештувати їх і піддати тортурам. Мучеників підвісили на дереві, а в тіла вбили цвяхи і спиці, після чого відрубали їм голови. Коли хотіли спалити їхні останки, стався землетрус. Він поглинув тіла мучеників, повернувши тільки через два дні старанних молитов. Сталося це 362 року.

Наші предки на свято 17 червня збирали цілющі трави, прянощі, свіжу зелень, кропиву. Вірили, що вплив цілющого сонця і роси роблять лікувальні рослини ще більш корисними.

17 червня - яке сьогодні свято в різних країнах

Ми безповоротно втрачаємо 12 мільйонів гектарів земельних ділянок на рік. Серед них близько 75 мільйонів тонн – родючі ґрунти
Ми безповоротно втрачаємо 12 мільйонів гектарів земельних ділянок на рік. Серед них близько 75 мільйонів тонн - родючі ґрунти

17 червня кожного року відзначається екологічна подія - Всесвітній день боротьби з опустелюванням і посухою. Таку дату встановила Організація Об’єднаних Націй у 1995 році. Дата святкування обрана на честь прийняття Конвенції ООН щодо боротьби з опустелюванням, це відбулось саме цього дня у 1994 році. 

Деградація та опустелювання земель загрожує не тільки екології нашої планети, а й соціально-економічному розвитку. Тому що непридатні для експлуатації ґрунти провокують голод і міграції. Тому метою Всесвітнього дня боротьби з опустелюванням і посухою є підвищення обізнаності про втрату земель і ґрунтів, залучення суспільства до об’єднання заради розв’язання екологічної проблеми шляхом охорони землі, збільшення родючості ґрунтів та економії енергетичних ресурсів.

День крокодила покликаний ідвищення поінформованості людей про можливість переміщення крокодилів задля захисту тварин
День крокодила має за мету підвищення поінформованості людей про можливість переміщення крокодилів задля захисту тварин

17 червня кожного року відзначається важлива екологічна подія - Всесвітній день крокодилаДень крокодила покликаний привернути увагу людства до проблеми зникнення крокодилів та алігаторів на планеті, причинами якого є підсилення урбанізації, риболовство, протизаконне полювання, забруднення місць проживання. Також наголошення на вагомості ролі цих тварин в підтримці природного балансу, функціонуванні екосистем. До 17 червня організовують як просвітницькі заходи для місцевого населення, так і масштабні обговорення шляхів розв’язання проблеми вимирання виду.

У цей день люди святкують, створюючи власні мозаїки або оцінюючи красу вже існуючих
У цей день люди святкують, створюючи власні мозаїки або оцінюючи красу вже існуючих

Щороку 17 червня відзначається Всесвітній день теселяції. День присвячений мистецтву мозаїки, тобто візерунків із геометричних фігур, які ідеально поєднуються один з одним без будь-яких проміжків чи накладень. Теселяції можна знайти в природі, архітектурі та мистецтві, і вони використовувалися культурами по всьому світу протягом тисячоліть. 

Відзначення Всесвітнього дня теселяції має на меті підвищити обізнаність про математичні принципи теселяції та заохотити більше людей досліджувати цю захоплюючу сферу. Багато шкіл і освітніх організацій використовують цей день як можливість навчити студентів історії та науки мозаїки за допомогою семінарів і заходів. Це також шанс для художників та ентузіастів поділитися своїми роботами з іншими, демонструючи свої колекції теселяції в Інтернеті або організовуючи виставки в галереях чи громадських місцях.

Теселяція (паркетаж) - мозаїка, складена з кількох абсолютно однакових форм, які прилягають одна до одної без проміжків і не перекривають одна одну. У комп’ютерній графіці: тесселяція - сучасна графічна технологія, покликана збільшити кількість геометрії в сцені і зробити її достовірнішою.

День карате (Karate Day) відзначають також щорічно 25 жовтня
День карате відзначають також щорічно 25 жовтня

17 червня відзначається Всесвітній день карате. Ця подія присв’ячена включенню цього виду спорту в Олімпійські ігри в Токіо 2020. Цей день засновано у 2017 році Всесвітньою федерацією карате. У 2016 році було оголошено, що карате буде одним із п’яти нових видів спорту, які будуть включені до програми Олімпійських ігор. Проте карате не увійшло до програми Олімпіади-2024 у Парижі.

Професія сміттяра має велику історію. Так, перше велике сміттєзвалище з’явилося у Стародавній Греції, поблизу Афін у 400 році до нашої ери
Професія сміттяра має велику історію. Так, перше велике сміттєзвалище з’явилося у Стародавній Греції, поблизу Афін у 400 році до нашої ери

17 червня світова спільнота відзначає Всесвітній день сміттяра. Це професійне свято може здаватися не важливим, оскільки професія сміттяра не цінується у світі. Тому мета цієї дати привернути увагу громадськості до величезних зусиль жінок та чоловіків, які підтримують наші міста та села в чистоті.

До сміттярів можна віднести фахівців, які збирають сміття, вторинну сировину та викиди з наших будинків та кварталів. Незалежно від того, чи є вони фахівцями з питань санітарії чи поводження з відходами, ми цінуємо їхню ретельну та невпинну працю.

Поводження з відходами виходить далеко за межі звичайного збору сміття. Очищення наших домівок, кварталів та цілих міст від сміття пов’язане з різноманітними послугами та програмами, що призначені для захисту нашого довкілля від забруднення та задля зменшення впливу сміття на навколишнє середовище. Це свято також відзначають провідні експерти у галузі, які працюють у галузі утилізації та переробки відходів, та роблять  надзвичайний вклад у розвиток нашої планети.

Саме Всесвітній день сміттяра змушує нас замислитися над тим, як ми піклуємося про представників цієї професії зокрема та про наше довкілля загалом. Ви можете розпочати відокремлювати відходи і тим самим полегшити роботу працівників з утилізації сміття.

Іноді найкраще просто виявити вдячність. Ви навіть можете особисто звернутися до фахівця з утилізації відходів та сказати йому, що ви вдячні за роботу, яку він виконують. Це може бути єдиною подякою, яку він отримає за цілий рік.

Хто народився 17 червня

17 червня 1939 р. - Кшиштоф Пюс Зануссі - польський кінорежисер, сценарист і продюсер. Автор низки документальних і телевізійних фільмів, зокрема "Обличчям до обличчя" (1967) і "Залік" (1968).

Кшиштоф Пюс Зануссі
Кшиштоф Пюс Зануссі

17 июня 1949 р. - Леонтій Володимирович Бебешко, більш відомий під псевдонімом Левко Дурко - український співак, шоумен. Багато пісень скеровані на дитячу аудиторію. Давно стали хітами його пісні для дітей "Моя бабця", "Малинове варення", "Гномик Ронтомтомик", "Пісня про маму", "Славний музикант", "Многая літа".

Леонтій Володимирович Бебешко
Леонтій Володимирович Бебешко

17 червня 1953 р. - Іво Бобул - український співак. Народний артист України. Пісні "Старе джерело", "Рідна хата", "Блакитна вода", "Місячне колесо" вивели Іво Бобула в лідери серед виконавців традиційної естради.

Іво Бобул
Іво Бобул

17 червня 1972 р. - Міхал Ян Жебровський - польський актор театру, телебачення, радіо та кіно. Знявся в біографічній військовій драмі Романа Поланскі "Піаніст" (2002). Також чергову номінацію на Орла приніс йому образ тридцятирічного Войцеха Вінклера в психологічній драмі Магдалени Пекож "Удари".

Міхал Ян Жебровський
Міхал Ян Жебровський

17 червня 1982 р. - Джоді Окленд Віттакер - англійська акторка театру і кіно. Найбільш відома роллю Тринадцятого Доктора в британському науково-фантастичному серіалі "Доктор Хто" і роллю Бет Латімер у британській драмі "Вбивство на пляжі".

Джоді Окленд Віттакер
Джоді Окленд Віттакер

17 червня 1983 р. - Дмитро Костянтинович Комаров - український журналіст, мандрівник, фотограф, автор і ведучий телевізійних програм "Світ навиворіт" і "Мандруй Україною".

Дмитро Костянтинович Комаров
Дмитро Костянтинович Комаров

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.