В цей день народилися український дизайнер Ольга Навроцька та український актор Анатолій Хостікоєв - свята, церковні та народні традиції на четвер, 15 лютого
У четвер, 15 лютого, православна церква шанує пам'ять преподобного Пафнутия, самітника Печерського. Іменини сьогодні святкують Антон, Євген, Марія, Олексій.
15 лютого православна церква вшановує святого Пафнутия. Цей святий з Києво-Печерської Лаври мав благодатний дар - оплакувати свої гріхи. Преподобний Пафнутій, затворник Печерський, жив у 13 столітті. У старовинному лаврському рукописному оповіді, виданому владикою Модестом (Стрельбицьким), написано, що Пафнутий безперестанку нагадував собі, що настане час, коли душа розлучатиметься з тілом. Тоді оточать її Ангели Божі і підступляться духи злості і згадають душі всі неправедні думки та вчинки. Коли ж настав час смерті святого, йому представилися ангельські лики, які, прийнявши його душу, піднесли її на небо.
До цього дня часто вагітніли овечки. Господарі овець цього дня проводили обряд, щоб ягнята народилися здоровими та міцними. Для цього вночі виходили надвір на подвір'я, і кланялися на всі чотири сторони. Також господар вівці пригощав пастуха та давав йому вино. Професія пастуха дуже цінувалася.
День перезавантаження кохання, що відзначається 15 лютого, з’являється як промінь надії та натхнення після великих очікувань, а іноді й неминучих розчарувань, пов’язаних з Днем святого Валентина. Цей день присвячений самоаналізу, любові до себе та переосмисленню нашого романтичного життя. Заснований Карлою Лінн Холл, письменницею і тренером з питань стосунків, День перезавантаження любові заохочує людей замислитися над своїми романтичними стосунками і зробити кроки на шляху до створення більш повноцінних зв’язків.
Концепція Дня перезавантаження кохання народилася зі спостереження, що наступний день після Дня святого Валентина часто стає моментом істини для багатьох людей, розкриваючи суворі реалії їхніх романтичних стосунків. Карла Лінн Холл, натхненна історіями невиправданих очікувань і прагненням до справжнього зв’язку, ініціювала проведення першого Дня перезавантаження кохання 15 лютого 2018 року. Цей день покликаний надихнути людей розпочати подорож до любові до себе і зробити свідомий вибір у своїх романтичних починаннях.
День перезавантаження кохання не обмежується лише тими, хто перебуває у романтичних стосунках, це день, коли кожен може зосередитися на любові до себе, незалежно від статусу своїх стосунків. Суть Дня перезавантаження любові полягає у визнанні того, що любов до себе - це фундамент, на якому будуються здорові та стійкі стосунки.
Всесвітній день бегемота, що відзначається 15 лютого, - це особлива подія, присвячена підвищенню обізнаності про величних бегемотів, заохоченню природоохоронних зусиль, спрямованих на захист цих чудових створінь від вимирання. Попри те, що бегемоти є одними з найсильніших тварин у природі, та відіграють вирішальну роль у своїй екосистемі, однак вони стикаються з численними загрозами через людську діяльність та зміни навколишнього середовища.
Бегемоти, або звичайні бегемоти (Hippopotamus amphibius), є третіми за величиною наземними ссавцями після слонів і носорогів. Ці напівводні ссавці походять з Африки на південь від Сахари і мешкають переважно в річках, озерах і болотах. Незважаючи на свої величезні розміри і, здавалося б, покірну вдачу, бегемоти є одними з найнебезпечніших тварин в Африці, відповідальними за більшу кількість людських смертей на континенті, ніж будь-яка інша велика тварина.
Бегемоти необхідні для підтримки здорових водних екосистем. Їхні тверді відходи забезпечують річки та озера життєво важливими поживними речовинами, підтримуючи життя і забезпечуючи виживання різних видів риб і популяцій водоростей. Без бегемотів ці екосистеми могли б зіткнутися зі значним дисбалансом, що призвело б до нестачі їжі і вплинуло б на біорізноманіття.
Заходи з відзначення цього дня включають вивчення бегемотів, їхньої поведінки, середовища існування та природоохоронного статусу; відвідування бегемотів у місцевих зоопарках або заповідниках; перегляд фільмів за участю бегемотів; пожертвування організаціям, що займаються охороною тварин; а також підтримку відповідального туризму.
День поінформованості про холостяковий спосіб життя або День обізнаності про самотніх людей, що відзначається 15 лютого, - це день, присвячений визнанню та святкуванню стану самотності. Він є альтернативою Дню святого Валентина для тих, хто не перебуває у романтичних стосунках, підкреслюючи любов у всіх її формах, включаючи любов до себе та любов між друзями і родиною. Цей день є не просто гумористичною протидією Дню Святого Валентина, орієнтованому на пари, а справжнім святом індивідуальності та незалежності.
Заснування Дня обізнаності про самотніх людей приписують старшокласнику на ім’я Дастін Барнс у 2001 році, який разом зі своїми друзями прагнув створити день, що відзначав би самотність, як відповідь на винятковість Дня Святого Валентина. Вони обрали 15 лютого, наступний день після Дня святого Валентина, щоб продавати цукерки та шоколад за зниженими цінами, таким чином поширюючи обізнаність про цей день. Традиція набула популярності і зрештою була захищена авторським правом у 2015 році, що ознаменувало її офіційне визнання.
День обізнаності про самотніх людей отримав міжнародне визнання, і до цього дня організовуються різноманітні заходи та акції. Самотні люди святкують, зустрічаючись з друзями, займаючись волонтерством, подорожуючи, даруючи собі подарунки та враження, які підкреслюють самоповагу та щастя. Цей день відзначається носінням зеленого або чорного кольору, що символізує відсутність червоного кольору Дня святого Валентина і вшанування самотності.
15 лютого відзначається безліч свят, одним з них є День комп’ютерника. Саме ця дата вважається днем народження у 1946 році першого у світі електронного комп’ютера ENIAC, який мав змогу виконувати складні розрахунки та видавати відповіді на практичні задачі. Саме від цього прототипу сучасна техніка успадкувала двійкову систему числення. Тож саме до річниці створення електронного приладу було присвячено День комп’ютерника.
Вітають із професійним святом зазвичай працівників, які так чи інакше пов’язані зі сферою інформаційних технологій, створенням програмного забезпечення, розробкою комп’ютерної архітектури тощо. В Україні свято вперше відзначили в 2009 році.
Щорічно 15 лютого весь світ відзначає Всесвітній день комп’ютера - електронно-обчислювальної машини, без якої неможливо уявити життя сучасної людини. Дата святкування обрана на честь створення першого електронного комп’ютера (він отримав назву ENIAC), який ввели до ладу 15 лютого 1946 року. ENIAC розробили спеціально для армії, а саме - для обрахунку балістичних таблиць.
Всесвітній день комп’ютера - це всесвітнє святкування позитивних переваг комп’ютерів, яке відзначається щороку. ENIAC - перший у світі повністю електронний, програмований комп’ютер. Тож, 15 лютого перетворилося на професійне свято комп’ютерників - людей, які знаються на цій техніці. В Україну Всесвітній день комп’ютера прийшов у 2009 році.
15 лютого 1953 р. - Анатолій Георгієвич Хостікоєв - радянський та український актор театру та кіно. Народний артист УРСР. Кавалер ордену "За заслуги" трьох ступенів. Лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка. Колишній депутат Київської міської ради.
15 лютого 1968 р. - Роберт Швентке - німецький кінорежисер, найбільш відомий за фільмами "Ілюзія польоту" та "РЕД". 1992 року закінчив Голлівудський коледж Коламбії.
15 лютого 1974 р. - Ольга Володимирівна Навроцька - український дизайнер, режисер, художник по костюмах, фотограф, стиліст, письменниця та кліпмейкер. Засновниця бренду NAVRO.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.