Не потрібно так віддирати скотч: є ж прості хитрощі

На перший погляд зручний та практичний у використанні, він залишає сліди клею на поверхні

Скотч та жінка
Скотч - універсальний клейкий помічник

З досвіду знаємо, що бояться потрібно не лише ракет, а й наслідків від ударної хвилі, що може трощити вікна та стіни. Щоб хоч якось захиститися від уламків, доводилося "зміцнювати" їх липкими смужками. Коли небезпека відійде на другий план, захочеться помити та вичистити все, що принесла війна. І звичайно ж прибрати клей від скотчу скрізь, де він був.

Підготовка до видалення

  • Для видалення липких плям використовуйте м'які тканини, ганчірки з мікрофібри, ватяні диски або палички. Жорсткі щітки, губки, ножі та леза можуть залишити на більшості поверхонь подряпини або навіть відколи.
  • Деякі засоби можуть агресивно діяти на шкіру, тому надягайте гумові рукавички перед чищенням. А при застосуванні розчинників, ацетону та інших субстанцій із різким запахом потрібно захистити очі окулярами, а органи дихання - респіратором. Після збирання не забудьте провітрити приміщення.
  • Розчинники, спирт та ацетон потрібно з обережністю застосовувати на пластиці, лінолеумі, нікелі, натуральній та штучній шкірі, лакованих та пофарбованих поверхнях. Щоб переконатися у безпеці методу, нанесіть трохи на непомітну ділянку матеріалу та подивіться на реакцію.

Як і чим відтерти скотч

Рослинна олія

Продукт підходить для очищення практично всіх поверхонь, крім необробленої деревини – жир може проникнути глибоко у структуру матеріалу. Налийте прямо на слід або прикладіть просочений олією ватяний диск. Залишити на кілька годин розмокнути. Потім відтерти залишки клею, а олію змити мильною водою.

Спирт

70%-й етиловий спирт легко і швидко справляється з клейкими слідами скотчу. Щоправда, засіб з обережністю потрібно використовувати при очищенні пластикових та пофарбованих поверхонь.

Нанесіть спирт на ватний диск або м'яку тканину та відітріть скотч із поверхні. У міру забруднення змінюйте матеріал на новий. Коли липкий шар зникне, протріть поверхню чистою вологою ганчіркою.

Ацетон, рідина для зняття лаку

Найуніверсальніші засоби, трохи менш потужні, ніж попередні. Підходять, щоб видалити клей від скотчу на більшості поверхонь, у тому числі з тканин. Але можуть зіпсувати пластик, лаковані та пофарбовані поверхні.

Нанесіть трохи рідини для зняття лаку на ватяний диск і видаліть липку пляму. За потреби міняйте вату на нову. Після процедури змийте залишки засобу чистою вологою ганчіркою.

Ластик

Звичайну олівцеву гумку можна використовувати на будь-яких поверхнях без побоювань щось зіпсувати. Хіба для світлих матеріалів вибирайте білу гумку, щоб не залишилося кольорових розлучень. Просто пройдіться гумкою по клею від скотчу, а потім зберіть з очищеної поверхні гумові катишки.

Домашні миючі засоби

Звичайний гель для миття посуду, спінений гарячою водою, нанесіть на залишки клею і залиште на деякий час. Так само спрацює кашка з води та харчової соди. Але після цих засобів поверхню потрібно промити та витерти насухо. Як і всі абразивні речовини, застосовуйте соду з обережністю на лакованих, пофарбованих і скляних поверхнях.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube