В цей день народилися українська теле- та радіоведуча Надія Матвєєва та американська актриса Шейлін Вудлі
У п'ятницю, 15 листопада, православна церква шанує пам'ять Паїсія Величковського. Іменини сьогодні святкують Григорій, Дмитро, Микита, Микола, Петро, Пилип, Фома. А які ще свята відзначають цього дня у світі - розповідаємо у матеріалі. У давнину вважалося, що саме цю дату наші пращури присвячували зубам.
Кожного року напередодні Різдва Христова у православ’ї розпочинається постування, яке триває 40 днів: з 15 листопада по 24 грудня, тому в церковному статуті воно називається Чотиридесятницею. Друга назва - Пилипів піст (починається одразу після святкування пам’яті святого апостола Пилипа). Метою посту є підготування вірян до великого свята - Різдва Христова.
Різдвяне постування не вважається суворим в порівнянні з іншими постами. Під суворою забороною м’ясо, яйця та молочні продукти.
Міжнародний день сиру і хліба відзначають 15 листопада. Подія згадується в деяких ресурсах, але не відомо ким і коли вона створена. Хліб і сир мають незліченну кількість смаків і текстур, від м’якої та пухкої бріоші до міцного та пікантного блакитного сиру. Різноманітність цих продуктів означає, що на вас завжди чекає новий дегустаційний досвід. Незалежно від того, чи любите ви класичний пшеничний хліб або хліб на заквасці, чи віддаєте перевагу вершковому смаку брі або гостроті пармезану, тут знайдеться щось для кожного.
Одне з найвишуканіших смакових поєднань, яким можна насолоджуватися в цей день, - це поєднання солодкого і кислого. Додавання соусів та джемів до сиру та хліба може перетворити просте задоволення на вишукану страву. Улюблені тости з сиром можна перетворити на кулінарний шедевр, додавши гострого яблучного чатні або солодкого і пряного томатного джему.
З розвитком соціальних мереж, таких як Instagram, сирні дошки та хлібні тарілки стали важливим трендом на ринку ремісничих виробів. Мова йде не лише про смаки, але й про презентацію. З 2020 року, із закриттям ресторанів і кафе, багато хто звернувся до створення розкішних обідів вдома. Добре зібрана сирна дошка або хлібна тарілка може бути як заспокійливим засобом, так і засобом для кулінарної творчості.
Міжнародний день сиру і хліба - це свідчення нашої любові до цих фундаментальних елементів кухні. Це день, коли ми відкриваємо нові смаки, насолоджуємося комфортом вже знайомих страв і ділимося радістю їжі з друзями та сім’єю. Тож візьміть свій улюблений хліб та сир, поекспериментуйте з продуктами та приєднуйтесь до святкування цього вічного дуету.
15 листопада проводиться Міжнародний день хімії. День хімії - це свято, засноване різними організаціями, галузевими та професійними асоціаціями хімічного сектору Іспанії з метою сприяння поширенню хімічної науки та її промисловості. Сьогодні, 15 листопада, відзначається День святого Альберта, покровителя хіміків, і з цієї причини ми згадуємо декларацію про хімію, автором якої був нобелівський лауреат Жан Марі Лен.
Європейський день музичної терапії відзначається щороку 15 листопада - це гармонійний й мелодійний заклик до світу, який підкреслює глибокий вплив музичної терапії на здоров’я і добробут. Це день, коли музичні терапевти по всій Європі відкривають свої двері, щоб продемонструвати силу музики у зціленні та особистісному зростанні. Цей день - не лише свято музичної терапії як професії, але й можливість поділитися емоційною подорожжю зцілення за допомогою музики.
Музична терапія - це науково обґрунтована медична професія, яку практикують сертифіковані музичні терапевти, що працюють з різноманітними групами клієнтів. Вона передбачає використання музики, щоб допомогти клієнтам самовиразитися, дослідити свої емоції, сприяти комунікації та особистісному розвитку. Це може бути гра на інструментах, спів чи слухання, музична терапія створює унікальний простір для емоційного та фізичного зцілення.
Європейський день музичної терапії - це запрошення для всіх відкрити для себе трансформуючу та зціляючу силу музики. Це день визнання відданих професіоналів, які використовують музику для зцілення, і святкування універсальної мови, яка об’єднує всіх нас.
Сьогодні, 15 листопада, православна церква вшановує пам'ять Паїсія Величковського. У миру Петро Іванович Величковський, народився 21 грудня 1722 року. Його прадід, дід, батько і старший брат були протопопами (протоієреями) міста Полтави. У віці чотирьох років він втратив батька. Виховувала його мати - Ірина (в чернецтві Іуліанія).
З 12 років Петро Величковський навчався в Київській духовній академії. У 17 років, залишивши Академію, він пішов у Любецький монастир, заснований преподобним Антонієм Печерським. Потім вирушив у молдаво - влахійські монастирі, де вчився молитви та чернечого послуху і де прийняв рясофор з ім'ям Парфеній.
Прагнучи знайти старців, досвідчених у святоотцівських писаннях, прийшов на Святу Гору Афон. Тут, у віці 28 років, він був пострижений у чернецтво з ім'ям Паїсій. До нього стали приходити учні. Не вважаючи себе гідним навчати інших, святий Паїсій приймав братію з умовою мати замість наставника вчення святих отців Церкви. Тридцяти шести років отець Паїсій був висвячений у священний сан.
Після сімнадцятирічного перебування на Афоні старець Паїсій повернувся до Молдавії й оселився з братією спочатку в порожній Драгомирнській обителі, а потім у відокремленому гірському Секульському монастирі. Братія примножилася, і преподобному Паїсію довелося переселити свою громаду в найбагатший Нямецький монастир, де він, так само як у Драгомирні та Секулі, запровадив гуртожитковий статут, що вимагав від братії повного нестяжання і відсікання своєї волі. Авва Паїсій навчав братію покаяння, молитви Ісусової ("Господи Ісусе Христе, Сине Божий, помилуй мене, грішного"). Ченці щодня сповідували помисли духівнику, працювали над переписуванням святоотцівських книг. Нямецька обитель під керівництвом старця Паїсія стала найбільшим монастирем Православної Церкви, вміщуючи тисячу насельників. Преподобний Паїсій був удостоєний сану архімандрита.
Святий Паїсій переклав з грецької на слов'янську мову багато святоотцівських творінь і житія святих. Ним створено слов'янський звід "Добротолюбія", що мав велике значення для розвитку російської духовної культури. Авва Паїсій відродив у чернецтві спасительний подвиг старчества, закликав любити духовну освіту. Старець Паїсій спочив 15 листопада 1794 року і був похований у Нямецькому монастирі.
Це народне свято здавна вважається вдалим для лікування зубів, а також молитви від зубного болю. Наші пращури підтримували здоров'я ясен і ротової порожнини, полоскали рот настоями шавлії, м'яти або ромашки.
15 листопада 1948 р. - Олександр Йосипович Злотник - український композитор, народний артист України. У 2000 році очолив Міжнародний фестиваль "Слов'янський базар" у Києві, головою журі якого був Мішель Легран.
15 листопада 1968 р. - Надія Матвєєва (ім'я при народженні - Людмила) - українська теле- та радіоведуча, журналістка, редакторка. Працювала ведучою "Все буде добре" та "Все буде смачно". Її часто запрошували у ролі експертки та на інші проєкти, зокрема - "Битва екстрасенсів", "Один за всіх", "Ультиматум".
15 листопада 1972 р. - Джонні Лі Міллер - британський актор, відомий своїми ролями у фільмах "На голці" і "Хакери", а також за роллю Шерлока Холмса в серіалі "Елементарно".
15 листопада 1990 р. - Олена Мусієнко - українська модель, акторка, телеведуча. Дебютувала у кіно роллю в короткометражці режисера Павла Мартинова "Де коза була", згодом у фільмі режисера Любомира Левицького "Ломбард". Після цього отримала від нього ж пропозицію знятися у містичному трилері "Тіні незабутих предків".
15 листопада 1991 р. - Шейлін Даянн Вудлі - американська модель і актриса. Здобула популярність завдяки ролі Емі Юргенс у телесеріалі "Таємне життя американського підлітка".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.