В цей день народилися американські акторки Мері-Кейт та Ешлі Фуллер Олсен та шведський актор Стеллан Скарсгард - свята, церковні та народні традиції на четвер, 13 червня
У четвер, 13 червня, православна церква шанує пам'ять священномучениці Акулини Старшої. Іменини сьогодні святкують Олександр, Андрій, Данило, Дмитро, Іван, Сава, Яків, Ян, Якилина, Олександра, Ганна, Антоніна, Антоніна, Пелагея.
У православному календарі це дата вшанування пам'яті мучениці Акіліни Старшої, Біблосської (Фінікійської). Акіліна народилася 281 року у фінікійському місті Біблосі. Її батьки були побожними християнами. У шість місяців вони хрестили дівчинку. Коли їй виповнилося два роки, батько раптово помер. Протягом наступних п'яти років дівчинка вбирала настанови матері про благочестиве життя. До десяти років вона вирішила присвятити всю себе служінню Господу.
Коли Акіліні виповнилося 12 років, на неї донесли правителю області Волусіану. На той час імперія була під владою язичників Максиміана і Діоклетіана - жорстоких переслідувачів християн. Волусіан спочатку вмовляннями, а потім погрозами змушував дівчинку зректися віри.
Акіліна перенесла всі побої і мужньо прийняла першу смерть від розпечених прутів, якими їй просвердлили голову. Вночі біля кинутого під стіною міста тіла з'явився ангел і, доторкнувшись до дівчинки, наказав їй встати. Мучениця, яка вилікувалася від усіх ран, прийшла до правителя і постала перед ним і його наближеними як доказ існування Господа і Його могутності.
У страху Волусіан наказав на світанку стратити Акіліну за звинуваченням у чаклунстві. Але дорогою на страту Господь покликав дівчинку до себе. Кат, боячись гніву правителя, відрубав голову вже у бездиханного тіла. Сталося це 13 червня 293 року.
За давніми прикметами в Акулинин день на землю спускаються комарі, ґедзі та джмелі, і стають особливо агресивними. Комахи дуже докучають людям і домашній худобі. Ґедзі з цього дня люто кусають мух і коней, і ті змушені відмахуватися хвостами. Щоб захистити худобу від кровососів, її виганяли на випас рано вранці.
На шостому тижні після Воскресіння Христового християни відмічають одне з найважливіших церковних свят - Вознесіння Господнє (народна назва - Вшестя). Воно завжди припадає на четвер.
Після свого Воскресіння з мертвих, Ісус Христос протягом сорока днів перебував серед своїх учнів, зміцнюючи їхню віру та готуючи до прийняття благодаті Святого Духа. У цей період Він являвся апостолам і говорив з ними, продовжував навчати їх про Царство Небесне. Кожне з’явлення Христа приносило втіху і надію його послідовникам, адже вони бачили, що їхній Учитель дійсно переміг смерть.
На сороковий день після Воскресіння, Христос зібрав своїх апостолів на горі Елеон поблизу Єрусалиму. Це місце мало особливе значення, адже тут часто молився Ісус, і саме тут почалися його страждання напередодні розп’яття. На цій священній горі Спаситель дав своїм учням останні настанови, закликаючи їх іти у світ, навчати всі народи та хрестити їх в ім’я Отця, Сина і Святого Духа. Він пообіцяв, що буде завжди з ними, і благословив їх.
Після цього Ісус почав підніматися на небо, і апостоли спостерігали за цим дивом. Хмара огорнула Христа, і Він зник з їхніх очей. У цей момент з’явилися два ангели в білому вбранні, які сказали апостолам: "Чому ви стоїте і дивитеся на небо? Ісус, який був взятий від вас на небо, прийде так само, як ви бачили його, що відходив на небо". Ці слова стали для учнів великим утішенням і надією на майбутнє повернення Спасителя.
Після Вознесіння апостоли, радіючи, повернулися до Єрусалиму. Вони залишалися у храмі, молячись і славлячи Бога, очікуючи на зішестя Святого Духа, як обіцяв їм Христос. Ці дні були сповнені духовного піднесення та єднання.
У церквах під час богослужінь ховають плащаницю, що символізує закінчення земного шляху Христа і початок його небесного царювання. На полях селяни здійснюють обрядові дії, такі як катання крашанок на засіяних ділянках, вірячи, що це сприятиме доброму врожаю, оскільки саме в цей період починає викидати колос. Це свято нагадує про божественну природу Ісуса і обіцяє його друге пришестя, яке стане великою подією для всього людства.
Щорічно 13 червня власний день народження відзначає відома кожному застібка з проволоки - шпилька - День народження шпильки. Саме цього дня у далекому 1825 році американський винахідник на ім’я Волтер Хант отримав патент на шпильку.
Метою Ханта був не сам винахід, а гроші за нього. Річ у тім, що механік заборгував 15 доларів й не мав звідки взяти грошей. Волтер Хант швидко змалював ескіз шпильки, за який виручив аж 400 доларів. Шпилька дозволила механіку з легкістю позбавитись боргу, але винахідник залишився без права на власний винахід.
Щорічно 13 червня увесь світ відзначає свято з нагоди одного з найважливіших винаходів - День швейної машини. День 13 червня 1790 року, коли в Великобританії була запатентована перша швейна машина, увійшов в історію. Адже цей винахід став надзвичайно важливим у розвитку текстильної промисловості, а швейна машинка з того часу стала неодмінним атрибутом кожної вправної господині.
Попри те, що швейні машини зазнали великих змін та значного розвитку, суперечки навколо таких питань: хто першим винайшов швейну машину чи де з’явився перший винахід, не вщухають і в наші дні. І це не дивно, адже спроби створити пристосування для шиття, здійснювалися різними винахідниками в різних куточках світу майже одночасно. Проте прилади різнилися деякими технічними властивостями.
Одним з найкращих та найпопулярніших варіацій стала швейна машинка Айзека Зінгера. Підприємець та винахідник не тільки запатентував свій винахід, але й створив цілий бренд, який є популярним і дотепер.
Машинка Зінгера зазнала багатьох змін, нововведень та значної модернізації, таким чином були усунені найбільші недоліки швейних приладів того часу. У результаті кропіткої праці з’явився зручний, надійний та недорогий продукт, який могла отримати кожна домогосподарка.
Щорічно 13 червня відзначають Міжнародний день метання сокири. Цей день присвячений змаганням з метання сокири, який передбачає метання сокири в ціль, намагаючись влучити в яблучко. Метання сокири виникло як розвага лісорубів, а зараз стало популярним видом спорту в усьому світі.
Святкування Міжнародного дня метання сокири має на меті популяризувати метання сокир, що розвивається, і заохотити людей випробувати його на собі. У цей день локації для метання сокир пропонують знижки або проводять спеціальні заходи, щоб залучити нових клієнтів і підвищити обізнаність про спорт. Це також можливість для досвідчених метальників продемонструвати свої навички, беручи участь у турнірах або товариських змаганнях з іншими, хто поділяє їхню пристрасть до метання сокири.
Щороку 13 червня відзначається Всесвітній день софтболу. Цей день присвячений софтболу, який є різновидом бейсболу, в який грають із більшим м’ячем і меншим полем. Софтбол вперше був винайдений у Сполучених Штатах наприкінці 19 століття, але з тих пір він поширився по всьому світу та став популярним видом розваг для людей різного віку та рівня кваліфікації. У цей день люди грають у софтбол з друзями та родиною або відвідують місцеві ігри та заходи.
Святкування Всесвітнього дня софтболу має на меті підвищити обізнаність про софтбол і заохотити більше людей до участі. Багато софтбольних організацій використовують цей день як можливість просувати свої програми та залучати нових гравців, тренерів і волонтерів. Це також можливість для досвідчених гравців поділитися своєю пристрастю до спорту, організовуючи заходи, семінари або демонстрації для тих, хто тільки починає.
Софтбол - різновид бейсболу, в який грають більшим м’ячем і на меншому полі. Основні відмінності між софтболом і бейсболом полягають у розмірі м’яча, розмірах ігрового поля та стилі подачі. М’ячі для софтболу більші й важчі за бейсбольні, і зазвичай їх кидають знизу, а не зверху, як у бейсболі. Крім того, поля для софтболу менші, ніж поля для бейсболу, з коротшими базовими шляхами та меншою відстанню між базами.
13 червня 1943 р. - Малкольм МакДауелл - британський актор театру, кіно, телебачення та озвучування. У 1980 році актор отримав номінацію на премію "Сатурн" у категорії "Найкращий кіноактор" за роль у фільмі "Подорож у машині часу" (1979).
13 червня 1951 р. - Стеллан Йон Скарсгард - шведський актор. Призер Берлінського кінофестивалю і лауреат премії "Золотий глобус". Відомий багаторічною співпрацею з данським режисером Ларсом фон Трієром, який знімав Скарсгарда в п'яти своїх картинах: "Розсікаючи хвилі", "Та, що танцює в темряві", "Догвілль", "Меланхолія" і "Німфоманка".
13 червня 1953 р. - Тімоті Алан Дік, більш відомий як Тім Аллен - американський актор, комік, звуковий наслідувач і естрадний артист. Найвідоміший завдяки ролям у ситкомі "Великий ремонт", фільмах "Санта-Клаус", Санта-Клаус 2", "Санта-Клаус 3" і "У пошуках Галактики", а також озвучуванню Базза Лайтера в діснеївських мультфільмах "Історія іграшок", "Історія іграшок 2", "Базз Лайтер із зоряної команди: Пригоди починаються", "Історія іграшок: Велика втеча" та "Історія іграшок 4".
13 червня 1981 р. - Крістофер Роберт Еванс - американський актор. Світову популярність йому принесла роль Капітана Америка в Кінематографічному всесвіті Marvel. Еванс також виконав роль Джонні Шторму/Людини-смолоскипа у фільмі "Фантастична четвірка" і його сиквелі 2007 року.
13 червня 1986 р. - Мері-Кейт та Ешлі Фуллер Олсен - американські акторки і продюсерки. Їх кар'єрний дебют відбувся 1987 року в серіалі "Повний дім", де вони на пару з сестрою-близнюком грали роль Мішель Таннер. А у 2004 році знялися з сестрою в останньому спільному фільмі "Миттєвості Нью-Йорка".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.