Meta планує використовувати контент із соцмереж у Європі для навчання своїх моделей ШІ - правозахисники проти

Компанія Meta навчатиме свої великі мовні моделі Llama, використовуючи контент, яким люди в Європейському Союзі вирішили поділитися публічно на таких платформах, як Instagram і Facebook

Facebook, ШІ
Дописи з Instagram і Facebook можуть стати "тренажерами" для штучного інтелекту

Компанія Meta Platforms планує почати використовувати контент із соцмереж у Європі для навчання своїх генеративних моделей штучного інтелекту. Думки та емоції, якими люди поділились в Instagram і Facebook, стануть своєрідним "тренажером" для ШІ. Але правоохоронці кажуть, що такий експеримент не зовсім відповідає європейським законам, бо не можна використовувати дописи без згоди людини, навіть якщо вони є публічними. 

Про це пише Reuters із посиланням на джерело у компанії. Повідомляється, що Meta навчатиме свої великі мовні моделі Llama, використовуючи контент, яким люди в Європейському Союзі вирішили поділитися публічно на таких платформах, як Instagram і Facebook.

"Цей крок, схоже, приведе підхід компанії в Європі у відповідність до того, як вона ставиться до даних, які надходять до її ШІ-моделей з інших країн світу, попри застереження, пов’язані з суворими правилами ЄС щодо конфіденційності та прозорості", - пояснює видання. 

Робитимуть це не анонімно. Ще у травні Meta попередила, що почне повідомляти користувачів Facebook та Instagram у європейському регіоні та Великій Британії про те, як він використовує публічну інформацію, розміщену на сервісах Meta. Пояснюють, що це потрібно для розробки та вдосконалення штучного інтелекту.

Однак юристи від такого експерименту не у захваті. Зокрема, правозахисна група Noyb вже оскаржує цей крок у країнах ЄС. Адвокати кажуть, що правила конфіденційності ЄС вимагають від Meta спочатку отримати згоду користувачів на використання їхніх даних. І не важливо, про що йдеться: імена, дати чи просто дописи. З цього приводу триває дискусія. 

Експерименти з ШІ

Нещодавно учені створили розумного чат-бота, який є копією людини у майбутньому. Тобто, 20-річна людина може поговорити сама зі собою, скажімо, 60-річною. Розробники вважають, що такий експеримент може надихнути когось на мудрий життєвий вибір та уникнути деяких помилок. 

Також ми писали, що письменник Мауро Хав'єр Карденас використав штучний інтелект у своїй останній роботі - написанні роману "Американські викрадення". Літератор каже, що ще не вирішив, якими є фрагменти роману, які писав ШІ - геніальними чи повною маячнею. Утім, якщо читачі нічого дивного не помітили, то мабуть усе добре. 

Нагадаємо, нещодавно український парламент заборонив написання наукових робіт за допомогою штучного інтелекту - законопроєкт прийняли у першому читанні. Один з Юристів дав почитати його ШІ - і той знайшов у документі чимало помилок і логічних невідповідностей, давши депутатам поради, як усе виправити. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube