В цей день народилися австралійський актор Кріс Хемсворт та український музикант Іван Леньо - свята, церковні та народні традиції на неділю,11 серпня
У неділю,11 серпня, в Україні відзначають День будівельника, а православна церква шанує пам'ять преподобних Феодора і Василя Печерських. Іменини сьогодні святкують Олександр, Василь, Макар, Максим, Марк, Мартін, Теодор, Федір, Марія, Сюзанна.
Сьогодні, 11 серпня, православна церква вшановує пам'ять преподобних Феодора і Василя Печерських. Феодор був заможною людиною. Однак, коли вирішив вступити в монастир, то роздав усе майно. Диявол спокусив його, і Феодор почав шкодувати про рішення. Один із братії, Василь, заявив, що відшкодує чоловікові все втрачене, тільки нехай не шкодує. Також Василь нагадав тому історію, як у Константинополі один уже був у такій ситуації та, сказавши перед Богом про передачу володінь, упав і помер. Феодор розкаявся, подякував Василю, і вони подружилися.
Через деякий час диявол знову спокусив Феодора, коли з'явився до нього в образі Василя. Він запропонував попросити в Бога грошей і вказав, де заховано срібло. Феодор спокусився, але коли Василь повернувся в обитель, то вони обидва повернули срібло на місце.
Коли князь Мстислав, син Святополка, дізнався про це, то зажадав від святих друзів вказати місце скарбів. Преподобних мучили, князь навіть пустив стрілу у Феодора. Той дістав її, кинув князю і сказав, що той сам помре від стріли. Тієї ночі обидва Феодор і Василь відійшли до Бога.
Святі цього дня протегують домашній живності, тож потрібно доглядати за тваринами. Якщо є можливість, слід подбати й про безпритульних тварин.
Кожен рік друга неділя серпня в Україні ознаменована святкуванням Дня будівельника - професійного свята не тільки робочих, а всіх працівників будівельної промисловості (інженери, виконроби, ремонтні спеціалісти, робітники ЖКГ та інші). Ініціатором святкування цього дня став Нікіта Хрущов у 1956 році. День працівників будівельної галузі продовжили святкувати в Україні згідно з відповідним указом президента від 22 липня 1993 року.
Будівельники - особлива категорія робітників, герої багатьох кумедних історій та об’єкти критики. Але потрібно пам’ятати, кому належать успіхи та досягнення в створенні грандіозних, різноманітних і часом дивовижних будівель.
День будівельника - свято з історією. Багато традицій, закладених на початку святкування, дійшли й до нас. Найцікавіші з них: випробування "цеглою" для новачків, розбивання пляшки шампанського, а також нагородження.
День дині відзначається у другу неділю серпня, це літнє свято присвячене смачним і культурно значущим туркменським баштанним культурам, що пропонує чудову нагоду оцінити ці соковиті фрукти та їхню цінність, цей день підкреслює сільськогосподарську гордість і культурні традиції Туркменістану.
День дині був заснований у 1994 році Сапармуратом Ніязовим, першим президентом Туркменістану після здобуття незалежності від Радянського Союзу. Ніязов, який вважав за краще, щоб його називали "Туркменбаші" або "вождь туркменів", створив це свято на честь одного з найважливіших сільськогосподарських продуктів країни та джерела національної гордості.
Туркменістан може похвалитися вражаючим розмаїттям баштанних культур: в країні вирощують близько 400 сортів. Посушливий клімат і родючі ґрунти цієї центральноазіатської країни забезпечують ідеальні умови для вирощування надзвичайно солодких і ароматних динь, які протягом століть були невіддільною частиною туркменської культури та кухні.
Друга неділя серпня в Україні припадає на День працівників ветеринарної медицини. Свято затверджено указом президента у 2001 році. Саме слово "ветеринар" має латинське коріння. Ветеринарія - доволі давня галузь. З того самого часу, як людина приручила тварину, з’явилась потреба в її лікуванні.
В сучасному житті без фахівців-ветеринарів ми не зможемо вживати в їжу якісні здорові продукти тваринництва, а домашні вихованці не зможуть приносити радість своїм власникам. За статистикою, на столі ветеринара найчастіше опиняються саме чотириногі компаньйони - собаки.
Можна сміливо згадувати в цей день вираз: "Медицина лікує людину, а ветеринарія захищає людство". Вислів з’явився не випадково, адже саме праця ветеринарів дозволяє запобігати епідеміям серед домашніх птахів та рогатої худоби, які можуть привести до масової загибелі, голодомору та розповсюдженню небезпечних хвороб серед людей.
День хіп-хопу відзначається щороку 11 серпня, вшановує один з найвпливовіших і найдинамічніших музичних жанрів і культурних рухів у світі. Жанр пройшов шлях від зародження в Бронксі (один з районів Нью-Йорка) до глобального впливу, хіп-хоп трансформував музику, моду, мову та багато іншого.
Витоки Дня хіп-хопу можна простежити ще до ключової події 11 серпня 1973 року. Цього дня діджей Kool Herc, якого часто називають батьком-засновником хіп-хопу, влаштував джем "Back to school jam" за адресою 1520 Sedgwick Avenue у Бронксі, Нью-Йорк. Ця подія розглядається як народження музики та культури хіп-хопу.
На цій блок-вечірці Кул Херк представив революційну діджейську техніку, відому як "брейк біт". Використовуючи дві вертушки, він подовжив інструментальні паузи у фанкових піснях, створивши безперервний ритм, який дозволив танцюристам, пізніше відомим як бі-бої та бі-гьорлз, продемонструвати свої рухи. Це нововведення заклало основу того, що згодом стало світовим культурним феноменом.
У День хіп-хопу дізнайтеся про походження та еволюцію хіп-хопу. Дивіться документальні фільми, читайте книги або відвідуйте музеї, присвячені культурі хіп-хопу, щоб поглибити своє розуміння та сприйняття.
Всесвітній день кінетичного піску святкується 11 серпня, починаючи з 2020 року. Оригінальний кінетичний пісок - це пластичне і чарівне видовище, яке не залишить байдужим жодну дитину. Головною відмінністю іграшки є відсутність прилипання до одягу та шкіри. Пісок не розлітається та залишається у тій формі, яку придумала дитина.
Головне у святі - це популяризація безпечної та веселої альтернативи звичайному піску:
11 серпня 1953 р. - Террі Джин Боллеа, більш відомий як Халк Гоган - американський рестлер, актор, телеведучий, підприємець і музикант. Він широко вважається найвпізнаванішою зіркою реслінгу в усьому світі та найпопулярнішим рестлером 1980-х років.
11 серпня 1965 р. - Віола Девіс - американська акторка і продюсерка. Найбільш відома завдяки виступам у театрі, Девіс виграла свої перші премії "Тоні" і "Драма Деск" 2001 року за роль другого плану в п'єсі "Король Хедлі II".
11 серпня 1971 р. - Іван Миколайович Леньо - український музикант, акордеоніст, один із лідерів фолк-рок-гурту "Kozak System" (до 2012 року - учасник гурту "Гайдамаки").
11 серпня 1978 р. - Крістен Пазік - американська і британська модель. Дружина українського футболіста Андрія Шевченка. Пазик є співвласницею магазину чоловічого одягу IKKON.
11 серпня 1983 р. - Крістофер "Кріс" Хемсворт - австралійський актор. Найбільш відомий за роллю Тора в кінематографічному всесвіті Marvel: "Тор", "Месники", "Тор 2: Царство темряви", "Месники: Ера Альтрона", "Тор: Раґнарок", "Месники: Війна нескінченності", "Месники: Завершення" і "Тор: Кохання і грім".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.