В цей день народилися американський актор Леонардо Ді Капріо та українська акторка Станіслава Красовська
У понеділок, 11 листопада, православна церква шанує пам'ять великомученика Феодора Студита. Іменини сьогодні святкують Антон, Афанасій, Віктор, Євген, Максим, Степан, Теодор, Тимофій, Федір, Яків, Стефанія. А які ще свята відзначають цього дня у світі - розповідаємо у матеріалі. У давнину вважалося, що саме у цю дату перебирали посуд і позбувалися тріснутих чашок.
Кожного року 11 листопада світ відзначає День пам’яті загиблих у Першій світовій війні (раніше - День перемир’я). Поминальний день засноване на честь дати підписання перемир’я між державами Атланти та Німеччиною, тобто 11 листопада 1918 року. Бойові дії остаточно припинилися об 11 годині. Цей день вважається офіційним завершенням Першої світової війни.
Щорічно 11 місяця 11 числа об 11 годині людство вшановує пам’ять жертв війни двома хвилинами мовчання, які є символом Першої та Другої світових війн. Ще один символ - червоні маки, які приколюють до одягу та залишають на меморіалах. Маки символізують кров солдатів, пролиту на полі бою.
11 листопада відзначається День незалежності Польщі. Відновлення польської державності відбулося у 1918 році, коли Юзеф Пілсудський перейняв владу від Регентської Ради. Як держава Польща припинила своє існування у 1795 році. Тоді її поділили між собою Австро-Угорщина, Російська та Німецька імперії. Але у 1917 році все змінилося. Частина країни, що була окупована Росією, відійшла німцям та австрійцям, а у Варшаві почала свою діяльність Регентська Рада.
Вже у той час стало зрозумілим, що поляки докладуть усіх зусиль для того, щоб здобути незалежність. Тому у жовтні у містечку Цешин розпочала діяльність Народна Рада під керівництвом Йозефа Лондіна. За декілька тижнів представники Польщі захопили владу у Галичині та Любліні.
Але про здобуття повної незалежності стало можливим говорити лише 11 листопада, напередодні якого сталося декілька важливих подій. В першу чергу, було звільнено Йозефа Пілсудського. Далі він прибув до Варшави 10 листопада та зустрівся з Регентською та солдатською Радами. Дізнавшись, що німецька армія дезорієнтована, Пілсудський вирішив діяти негайно. Вже наступного дня він взяв на себе командування військами та виступив зі знаменитим зверненням до польського народу, оголосивши про створення Тимчасового народного уряду Польської Республіки.
11 листопада кожного року відбувається цікава подія - Всесвітній день шопінгу, котрий не є традиційним та офіційним святом, проте має багато прихильників по всьому світу. Всесвітній день шопінгу, не є визнаним міжнародним святом, однак, слугує китайським еквівалентом американських шопінг-феноменів Чорної п’ятниці та Кіберпонеділка. У цей день китайські платформи електронної комерції заманюють покупців значними знижками та розпродажами.
Щорічно 11 листопада відзначається важливе свято - Міжнародний день енергозбереження. Ідея щодо заснування такого дня була запропонована міжнародною екологічною мережею SPARE у квітні 2008 року на міжнародній нараді в Казахстані, в листопаді ж 2008 року відбулося перше святкування.
Економія електричної енергії позитивно впливає на стан довкілля та дозволяє знизити грошові втрати. На жаль, в Україні електроенергія використовується не дуже ефективно, тому 11 листопада важливо привернути увагу людей до раціонального використання ресурсів та обов’язкового розвитку енергетичних джерел.
11.11 - найкращий день для усіх хто ще в пошуку своєї другої половинки - День холостяка. Започаткували цю подію у Китаї, саме у Піднебесній вважають, що чотири одинички символізують людей, які ще не знайшли собі пару. Та магія дати не залишає нікого байдужим і на сьогодні це не тільки день вдалого знайомства та прощання з "вільним" життям, а ще й грандіозні розпродажі які відбуваються у більшості магазинів по всьому світі. Цей день, лежить в основі започаткування події Всесвітній день шопінгу, що є аналогом у Китаї Чорної пʼятниці.
Кожного року 11 листопада відбувається святкування Всесвітнього дня оригамі. Цей день не є офіційним та відомим святом, але безперечно заслуговує на увагу. Оригамі - це різновид декоративно-прикладного мистецтва; японське мистецтво складання фігурок із паперу без допомоги ножиць та клею. Різновиди та техніки оригамі: просте оригамі, модульне оригамі, складання за паттерном, мокре складання.
Техніка оригамі походить зі Стародавнього Китаю, де, власне, й було винайдено папір. Проте, в Японії навчилися робити більш якісний та міцний папір, який витримував декілька тисяч згинів. Спочатку папір використовували для релігійних обрядів, виготовлення повсякденних аксесуарів для знатних людей (зонтики, віяла тощо) та для створення розкішного інтер’єру (ліхтарі, сувої, ширми, розсувні міжкімнатні двері, живопис та інше). Самураї обмінювалися подарунками, прикрашеними символами удачі, які були складені з паперових стрічок. Під час святкування весілля синто на наречених чіпляли паперових метеликів.
Однак, традиції складання існували також у Китаї, Німеччині, Кореї та Іспанії. В Європі існував звичай складати свідоцтва про хрещення певним чином, були такі моделі: Іспанська Пахарита, хатинки, капелюшки та човники.
День оригамі - чудова можливість культурної взаємодії поціновувачів й професіоналів зі звичайними людьми, які люблять мистецтво. Суспільство має змогу вшанувати історію, поспілкуватися та згадати, як же добре жити у мирі.
Феодор Студит народився 759 року в Константинополі в сім'ї придворного службовця Фотіна і його дружини Феоктисти. Здобув гарну освіту і став відомий своєю ораторською майстерністю. Він виступав на захист іконошанування проти іконоборчої політики імператора Костянтина V. У 782 році він прийняв чернецтво в монастирі Сакудіон, який заснував його дядько Платон. Згодом він став ігуменом цього монастиря.
У 795 році Феодор виступив проти незаконного розлучення і нового шлюбу імператора Костянтина VI, за що його піддали тортурам і заслали до Солуні. Після смерті Костянтина він повернувся у свою обитель. У 798 році він переселився зі своїми учнями в Студійський монастир, що став центром чернечого життя і культури. Він дав монастирю суворий статут, який регулював усі аспекти чернечої дисципліни й праці.
Він був головним захисником іконопоклоніння проти іконоборчих імператорів Лева V і Михайла II. Він вважав, що відкидання ікон означало нехтування людською природою Христа і порушення свободи церкви. Був тричі ув'язнений і засланий за свою відданість православній вірі. Феодор помер як мученик при Христі 826 року в монастирі Святого Трифона у Віфінії.
За старих часів до цього часу намагалися закінчити всі сільгоспроботи на городі - встигнеш впоратися, рік буде врожайним. Господині перебирали посуд і позбувалися тріснутих чашок і тарілок, інакше в будинку не буде достатку.
11 листопада 1960 р. - Стенлі Туччі - американський актор, письменник, продюсер і режисер. Відомі ролі Стенлі в кіно включають "Бурлеск", "Відмінниця легкої поведінки", "Перший месник", "Межа ризику", серію фільмів "Голодні ігри", "У центрі уваги", "Супернова" і "Скільки коштує життя?".
11 листопада 1962 р. - Демі Джин Гайнс, професійно відома як Демі Мур, - американська акторка, колишня модель і авторка пісень. У 2007 році вона знялася в трилері "Хто ви, містер Брукс?". Черговим проривом стала головна роль у психологічному трилері "Субстанція" 2024 року випуску.
11 листопада 1974 р. - Леонардо Вільгельм Ді Капріо - американський актор і кінопродюсер. Ді Капріо продовжив зніматися в драматичних стрічках "Щоденник баскетболіста", "Повне затемнення" і "Ромео + Джульєтта", перш ніж на актора обрушилася всесвітня популярність завдяки головній ролі у фільмі-катастрофі "Титанік".
11 листопада 1981 р. - Георгій Анатолійович Хостікоєв - український актор. У 2009-2012 роках - ведучий програми "Про Ziрок" на каналі "ICTV".
11 листопада 1988 р. - Олександр Олександрович Соколов - український актор театру і кіно. Знімався у: "Чуже життя", "Комора життя", "Вище тільки любов", "Снайперша", "На краю любові" та ін.
11 листопада 1989 р. - Станіслава Вадимівна Красовська - українська акторка театру, кіно та дубляжу. Знімалася у: "Щоденники темного", "Сашка", "Сторожова застава", "Опер за викликом", "Кріпосна", "Спадкоємці" та ін.
11 листопада 1996 р. - Тай Кейл Шерідан - американський актор. У 2015 році актора можна було побачити в драмі "Стенфордський тюремний експеримент". У 2016 році він зіграв Скотта Саммерса (Циклоп) у фантастичному бойовику Брайана Сінгера "Люди Ікс: Апокаліпсис". Трьома роками пізніше Шерідан повернеться до цієї ролі в продовженні, що отримало назву "Люди Ікс: Темний Фенікс".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.