Яке сьогодні, 11 червня, свято: Шавуот та Всесвітній день ягуара

Читать на русском

В цей день народилися українська співачка Анжеліка Рудницька та британський актор Г'ю Лорі - свята, церковні та народні традиції на вівторок, 11 червня

Читать на русском
колаж
А ще 11 червня Всесвітній день пам’яті домашніх тварин та День Жака-Іва Кусто

В цей день народилися українська співачка Анжеліка Рудницька та британський актор Г'ю Лорі - свята, церковні та народні традиції на вівторок, 11 червня

У вівторок, 11 червня, православна церква шанує пам'ять апостола від 70-ти Варнави (Йосипа), єпископа Медіоланського. Іменини сьогодні святкують Варфоломій, Марія.

11 червня - яке сьогодні церковне свято

Починаються русальні дні, в які водяні духи стають видимими
Починаються русальні дні, в які водяні духи стають видимими

Народне свято День Варнави відзначається 11 червня. Батьківщина святого Варнави - острів Кіпр. Туди його предки переїхали з Палестини під час воєн. При народженні хлопчика назвали Йосипом. Батько з матір'ю виховували в ньому любов до Господа з ранніх років. Коли він став повнолітнім, батьки віддали його в учні до відомого рабина Гамаліїла в Єрусалимі. Разом з Йосипом там же вчив слово Боже Савл - майбутній апостол Павло.

Коли в Єрусалим прийшов Ісус, Йосип попросився йти за ним. Так він став одним із 70-ти учнів Господа і отримав нове ім'я - Варнава, що означає "син розради". Усе життя апостол проповідував у різних містах і країнах. У Медіолані (сучасний Мілан) Варнава заснував єпископський престол. Коли повернувся на батьківщину, то побудував Кіпрську православну церкву. Він продовжував поширювати вчення Христа, поки повсталі проти нього іудеї не забили 76-річного апостола камінням на смерть. Сталося це приблизно в 61-62 роках.

За давніми прикметами, у народне свято 11 червня не можна топтати траву, рвати дикі польові рослини і приносити їх додому, оскільки на поля і луки цього дня, за повір'ями, опускається нечиста сила. За народними прикметами у свято 11 червня всі цілющі трави стають отруйними, тому збирати їх не можна.

11 червня - яке сьогодні свято в різних країнах

Тварина занесена до міжнародної Червоної книги і в багатьох країнах охороняється
Тварина занесена до міжнародної Червоної книги і в багатьох країнах охороняється

Всесвітній день ягуара відзначають 11 червня. Головне завдання цього свята - звернути увагу на проблему винищення ягуарів і об'єднати зоозахисні організації, зоопарки, волонтерів і всіх, кому небайдужа доля цих граціозних тварин, для їхнього захисту. З цією метою американська зоозахисна організація Annamiticus і затвердила Всесвітній день ягуара.

Ягуар є представником роду пантер. Крім того, тварина є єдиним представником свого роду в Північній і Південній Америці. Ареал проживання ягуара простягається від півдня Арізони через Мексику, більшу частину Центральної Америки і дощові ліси Амазонії до Парагваю і півночі Аргентини.

Зовні ягуари схожі на леопардів, але вони більші за родичів. Завдяки своєму розміру і силі ягуар користувався особливою увагою і повагою в культурах доколумбової Америки. Ягуари не проявляють агресію щодо людей і можуть напасти, тільки якщо їх спровокувати. Але вони можуть нападати на корів, овець і вівчарських собак, через що часто стають жертвами пастухів і власників ранчо, які вбивають ягуарів з помсти. Також на ягуарів полюють заради їхніх кісток, зубів і шкур.

Соьгодні можна зробити фотоальбом зі знімками тварини, починаючи з моменту її народження
Соьгодні можна зробити фотоальбом зі знімками тварини, починаючи з моменту її народження

Щороку у другий вівторок червня - Всесвітній день пам’яті домашніх тварин. Пам’ятний день започатковано, щоб дати можливість власникам згадати та подумати про свого улюбленця, що пішов з життя.

Щоб допомогти іншим тваринам, можна зробити пожертвування від імені свого улюбленця. Наприклад, можна відправити гроші до притулку, де ви взяли кішку чи собаку, або до організації, що займаються вивченням хвороби, від якої вона постраждала.

За межами Землі Ізраїльської свято відзначається два дні
За межами Землі Ізраїльської свято відзначається два дні

Щорічно 6 сівана (єврейський календар) юдеї відзначають релігійне свято - Шавуот. За григоріанським календарем у 2024 році дата святкування припадає на 11 червня. Свято триває з вечора 11 червня до вечора 13 червня. 

Шавуот знаменує собою дарування євреям Тори, що відбулось на горі Синай. Тому "Свято дарування Тори" є другою назвою. Окрім релігійного змісту, Шавуот також означає прихід нового сезону. З цієї причини у давні часи юдеї здійснювали друге приношення нової пшениці та перших фруктів.

На Шавуот віряни читають святкову молитву, а вночі вивчають "Тіккун Лейл шавуот", традиційно прикрашають зеленню синагоги. Під час свята обов’язково треба їсти молочні та борошняні продукти, м’ясо подається лише після їх вживання.

Першим винаходом Жака-Іва Кусто стали окуляри для підводного плавання. Він виготовив їх для себе, коли під час пірнання йому постійно потрапляла в очі вода
Першим винаходом Жака-Іва Кусто стали окуляри для підводного плавання. Він виготовив їх для себе, коли під час пірнання йому постійно потрапляла в очі вода

Щороку 11 червня увесь світ святкує День Жака-Іва Кусто. Це ім’я відоме кожному, хто хоча б трішки цікавився підводним світом. Великий мандрівник, поціновувач природи та покоритель океану відомий багатьом не тільки своїми досягненнями в області океанографії. Він відзначився як великий режисер, фотограф, автор телевізійних передач, фільмів та книг про підводний світ. Дату 11 червня було обрано не випадково, адже цього дня у 1910 році народився цей видатний вчений та винахідник.

11 червня 2010 року світ відзначав 100-річчя від дня народження Жака-Іва Кусто. Важко знайти людину, яка б не захоплювалася стрічкою про "Підводну Одіссею Кусто" чи не дивилася передачу про безмежні таємниці океану. Ми пам’ятаємо кадри з цим худеньким та рухливим чоловіком.

Сотні тисяч людей продовжує захоплюватися кінематографічними працями видатного дослідника підводних глибин, а людство і надалі використовує його винаходи. День Жака-Іва Кусто - це не просто привід відзначити день народження великої людини, яка зробила надзвичайний внесок у пізнання нашої планети, але й ще раз приділити увагу його надважливим досягненням. 

В цей день кожен з нас має чудову нагоду більше дізнатися про цього великого французького дослідника, винахідника та кінематографіста шляхом читання його книг, перегляду його фільмів. Завдяки його наполегливій та невтомній праці ми маємо змогу спостерігати за надзвичайними подорожами до морських глибин, познайомитися з новими видами мешканців морського та океанічного дна. 

Дата відзначення цієї події буде змінена з 2024 року. День “Велосипедом на роботу” буде візначатися щорічно у другий вівторок червня.
Дата відзначення цієї події буде змінена з 2024 року: день "Велосипедом на роботу" буде візначатися щорічно у другий вівторок червня

День "Велосипедом на роботу" - це щорічний захід, який сприяє використанню, велосипедів, мотоциклів і скутерів як засобів пересування. Подія закликає людей їздити на роботу на велосипеді, а не на автомобілі. Раніше цей день відзначався в третій понеділок червня, а з 2024 року подія перенесена на другий вівторок червня. Метою заходу є підвищення обізнаності про переваги двоколісних поїздок на роботу, включаючи зниження вартості палива, зменшення заторів і покращення якості повітря.

У день Ride to Work Day учасникам пропонується ділитися своїм досвідом і фотографіями в соціальних мережах, використовуючи хештег #RideToWorkDay. У деяких містах також проводяться заходи, як-от групові поїздки та зустрічі на сніданок для райдерів. Крім того, багато дилерів мотоциклів пропонують спеціальні акції та знижки в цей день, щоб заохотити більше людей пересуватися на двох колесах. З роками подія набула популярності, оскільки все більше людей зацікавилися альтернативними видами транспорту.

Хто народився 11 червня

11 червня 1959 р. - Джеймс Г'ю Келам Лорі - британський актор, режисер, співак, музикант, комік і письменник. Популярність йому принесли ролі в британських комедійних телесеріалах "Чорна Гадюка", "Шоу Фрая і Лорі" і "Дживс і Вустер" зі Стівеном Фраєм, а також роль головного персонажа в американському телесеріалі "Доктор Хаус".

Джеймс Г'ю Келам Лорі
Джеймс Г'ю Келам Лорі

11 червня 1969 р. - Пітер Хейден Дінклейдж, коректніше Дінклідж - американський актор і кінопродюсер. Почав кар'єру 1995 року; широка популярність прийшла після ролі у фільмі 2003 року "Станційний доглядач", за яку був номінований на премію Гільдії кіноакторів США 2004 року.

Пітер Хейден Дінклейдж
Пітер Хейден Дінклідж

11 червня 1970 р. - Рудницька Анжеліка Миколаївна - українська співачка, художниця, телеведуча, засновниця і президентка арт-агенції "Територія А", волонтерка, громадська діячка, президентка Фонду відродження культурного середовища Києва, ініціаторка фестивалю "ЕтноЗима", шеф-редакторка програм Першого національного телеканалу України, членкиня Спілки митців України, заслужена артистка України (1999), голова Наглядової ради Національного конкурсу "Благодійна Україна", радниця міністра.

Рудницька Анжеліка Миколаївна
Рудницька Анжеліка Миколаївна

11 червня 1986 р. - Шайа Саїд Лабаф - американський актор, художник-постановник і кінорежисер. Він зіграв Луїса Стівенса в серіалі каналу Disney "Запалюй зі Стівенсами", за роль у якому його було номіновано на премію "Молодий актор" у 2001 і 2002 роках і він отримав денну премію "Еммі" у 2003 році.

Шайа Саїд Лабаф
Шайа Саїд Лабаф

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.