Яке сьогодні, 10 липня, свято: День племінниць і племінників та засновника Київських Ближніх і Дальніх печер

В цей день народилися колумбійсько-американська актриса Софія Вергара та український танцюрист Владислав Яма - свята, церковні та народні традиції на середу, 10 липня

Яке сьогодні, 10 липня, свято: День племінниць і племінників та засновника Київських Ближніх і Дальніх печер
А ще 10 липня День Ніколи Тесли та День народження футбольного свистка

У середу, 10 липня, православна церква шанує пам'ять преподобного Антонія ПечерськогоІменини сьогодні святкують Олександр, Антон, Георгій, Данило, Єгор, Леонтій, Нестор, Петро, ​​Степан.

10 липня - яке сьогодні церковне свято

У цей день люди прислухаються до того, як гуркотить грім – голосно, гулко, довго, різко. У такий спосіб вони визначають погоду на найближчий час
У цей день люди прислухаються до того, як гуркотить грім - голосно, гулко, довго, різко. У такий спосіб вони визначають погоду на найближчий час

За церковним календарем це дата вшанування пам'яті преподобного Антонія Печерського. 983 року неподалік Чернігова, у невеликому містечку Любечі, народився хлопчик Антипа. Коли він виріс, то вирушив у місця земного життя Христа, про які чув у дитинстві. Після цього відвідав святу гору Афон, де прийняв постриг з ім'ям Антоній. Там він прожив кілька років на самоті в окремій печері.

За велінням згори ігумен монастиря, що знаходився біля печери, відправив Антонія на батьківщину з настановою поширювати православну віру на київській землі. 1051 року він прибув до Києва. Антоній відкинув монастирі, які вже були збудовані, і знову оселився у печері. Незабаром по окрузі розлетілася звістка про ченця, який веде суворий постницький спосіб життя, має дар пророцтва і чудотворення.

Коли кількість охочих стати подвижниками перевищила 100 людей, Антоній вирішив повністю відсторонитися від життя. Він залишив печеру, в якій вже було збудовано келії, церкву та їдальню, і оселився в новій. Так з'явилися Київські Ближні та Далекі печери. Антоній помер мирно 1073 року.

Свято 10 липня загалом вважається вдалим для будь-яких справ, пов'язаних із природою - роботою на городі та в полі, випасання худоби, покупки птиці та курчат, риболовлі, збору врожаю. Також у цей день рекомендується утриматися від розваг та попоститись, оскільки Антоній благословляє скромників.

10 липня - яке сьогодні свято в різних країнах

У цей день компанії, що виробляють відновлювану енергію, організовують воркшопи, конференції та освітні семінари, щоб поширювати знання про енергетичну незалежність
У цей день компанії, що виробляють відновлювану енергію, організовують воркшопи, конференції та освітні семінари, щоб поширювати знання про енергетичну незалежність

10 липня відзначається Всесвітній день енергетичної незалежності - день, присвячений підвищенню обізнаності про альтернативні, стійкі форми енергії. Цей день дає можливість отримати більше знань про відновлювані джерела енергії, такі як вітрова, сонячна та геотермальна енергія.

Ця подія носить екологічний характер, однак, у сучасному світі її значення набуває все більше політичного й економічного забарвлення. Актуальність енергетичної незалежності для кожної країни стає пріоритетним напрямком розвитку. Ми всі стали свідками енергетичного терору та маніпуляцій країни-терориста росії, не лише щодо України, а й до країн Європи.

Найпоширенішими джерелами енергії є викопні види палива, такі як нафта, газ і вугілля. Однак викопне паливо створює значні проблеми, включаючи деградацію навколишнього середовища, забруднення повітря та води, а також впливає на глобальне потепління. Крім того, вони є обмеженими ресурсами і з часом вичерпуються. Ці виклики спонукали вчених досліджувати відновлювані джерела енергії, такі як вітрова, сонячна, гідроелектрична, ядерна та геотермальна енергія, які можуть поповнюватися природним шляхом.

Цікаво, що 10 липня відзначається також Глобальний день енергетичної незалежності, дата обрана саме на честь Дня Ніколи Тесли
Цікаво, що 10 липня відзначається також Глобальний день енергетичної незалежності, дата обрана саме на честь Ніколи Тесли

10 липня увесь світ відзначає День Ніколи Тесли. Саме цього дня, у 1856 році народився цей видатний сербський фізик, інженер, раціоналізатор та винахідник. Йому належать численні винаходи в галузях електрики та електротехніки. Він є автором теорії змінного струму, він створив перший у світі електричний двигун зі змінним струмом, а також зробив багато інших великих відкриттів, які стали вирішальними для розвитку світових технологій.

Народився майбутній винахідник 10 липня у 1856 році в невеличкому хорватському селі. На той час Хорватія була частиною Австро-Угорської імперії. Подейкують, що маленький Нікола з’явився на світ рівно о 00:00 грозової ночі.

Він не йшов, а біг набагато швидше, аніж його сучасники. Його не до кінця розуміли, його таланти не були визнані за життя, оскільки його винаходи суттєво випереджали час. Навіть сьогодні деякі з його винаходів вважаються революційними. За своє життя Тесла отримав понад 700 патентів за свої винаходи та інновації. 

Скористайтесь можливістю та поспілкуйтесь з рідними людьми, влаштувавши прогулянку чи зателефонувавши їм
Скористайтесь можливістю та поспілкуйтесь з рідними людьми, влаштувавши прогулянку чи зателефонувавши їм

10 липня кожного року відзначається неофіційне сімейне свято - День племінниць і племінників. Подію започаткував користувач Facebook у 2010 році. Звісно, ще одне добре й тепле свято, у низці родинних свят протягом року, швидко знайшло свою популярність у суспільстві. Метою Дня племінниць і племінників є привернення уваги тіток та дядьків до своїх улюблених племінників та залучення до спільного проведення часу.

Спочатку свистки виготовляли з дерева, пізніше з металу, а згодом перейшли на пластикові.
Спочатку свистки виготовляли з дерева, пізніше з металу, а згодом перейшли на пластикові

10 липня кожного року власний День народження відзначає футбольний свисток, бо саме цього дня у 1878 році у Великій Британії вперше використали даний інструмент. Подробиці невідомі, проте існує версія, згідно з якою суддею матчу виступив поліціянт. Під час напруженого моменту він скористався власним службовим свистком, що виявилось дуже зручним та ефективним методом впливу на футболістів.

Футбольний свисток спростив спілкування суддів з гравцями. Раніше ж суддям приходилось привертати до себе увагу лише за допомогою голосу чи, наприклад, дзвіночка. 

10 липня – чудова можливість влаштувати дитячий пікнік з м’якими іграшками та весело провести час на природі
10 липня - чудова можливість влаштувати дитячий пікнік з м’якими іграшками та весело провести час на природі

10 липня кожного року відзначається неофіційне й нетипове, проте позитивне свято - День пікніка з плюшевим ведмедиком. Таку милу подію головним чином відзначають у США, Канаді та Австралії. Вважається, що свято з’явилось на честь композиції 1907 року - "Teddy Bear’s Picnic" (з англійської перекладається як пікнік плюшевих ведмедів), котра отримала велику популярність. Незадовго до цього, у 1903 році, світ побачив першого плюшевого ведмедика, якого звуть "Тедді".

Цей день також виявився успішним у заохоченні людей поважати всю дику природу і виховувати почуття відповідальності за навколишнє середовище
Цей день виявився успішним у заохоченні людей поважати всю дику природу і виховувати почуття відповідальності за навколишнє середовище

День вдячності капібарі - це свято, яке вшановує найбільшого гризуна у світі, капібару. Щорічно 10 липня цей день присвячений підвищенню обізнаності про унікальність цього напівводного ссавця та його внесок в екосистему. Любителі капібар по всьому світу користуються цією можливістю, щоб поділитися своєю любов’ю до цих товариських, доброзичливих і лагідних створінь, які мешкають переважно в Південній Америці, біля водойм.

Відзначення цієї події передбачає обмін контентом на тему капібар у соціальних мережах, освітні програми про середовище проживання та поведінку капібар і навіть пожертви на природоохоронні заходи, спрямовані на захист і збереження цього виду.

День вшанування капібар визнаний різними зоологічними установами та організаціями, що займаються захистом дикої природи, що додає цьому дню чарівності та популярності. Це нагода для людей дізнатися більше про цих істот, зрозуміти їхню важливість у балансі їхніх середовищ існування та відзначити їхні унікальні характеристики, такі як здатність утворювати великі соціальні групи та комфортне існування в оточенні інших видів. 

Хто народився 10 липня

10 липня 1972 р. - Софія Маргарита Вергара Вергара - колумбійсько-американська актриса, телевізійний продюсер, комік, ведуча і модель. На телебаченні Вергара відома своїми ролями другого плану у сіткомах "Елітне житло" та "Лицарі процвітання".

Софія Маргарита Вергара Вергара
Софія Маргарита Вергара Вергара

10 липня 1977 р. - Чиветелу Уміді "Чиветел" Еджіофор - британський кіноактор, режисер і сценарист. В галузі кінематографа був удостоєний безлічі нагород за роль змушеного стати рабом музиканта Соломона Нортапа в історичній драмі "12 років рабства".

Чиветелу Уміді "Чиветел" Еджіофор
Чиветелу Уміді "Чиветел" Еджіофор

10 липня 1982 р. - Владислав Миколайович Яма - український танцюрист, а також суддя телевізійних проектів "Танцюють всі!", "Україна має талант", "Танці зі зірками" та "Модель XL". Член журі "Ліги Сміху".

Владислав Миколайович Яма
Владислав Миколайович Яма

10 липня 1992 р. - Анастасія Ігорівна Цимбалару - українська актриса театру та кіно, благодійниця на користь ЗСУ. У 2021 році запам'яталася аудиторія завдяки серіалу "Папік".

Анастасія Ігорівна Цимбалару
Анастасія Ігорівна Цимбалару

10 липня 2001 р. - Ізабела Монер, також відома як Ізабела Мерсед - американська актриса та співачка. Найбільш відома своєю роллю Сі-Джей у серіалі "100 кроків: Встигнути до старших класів".

Ізабела Монер
Ізабела Монер

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube