Яке сьогодні, 1 червня, свято: День підтвердження новорічної обіцянки та Міжнародний день захисту дітей

Читать на русском

В цей день народилися англійський актор Том Холланд та українська акторка Анна Сагайдачна - свята, церковні та народні традиції на суботу, 1 червня

Читать на русском
колаж
А ще 1 червня Всесвітній день молока та День ходіння босоніж

В цей день народилися англійський актор Том Холланд та українська акторка Анна Сагайдачна - свята, церковні та народні традиції на суботу, 1 червня

У суботу, 1 червня, православна церква шанує пам'ять Іустина Філософа, Іустина Римського та інших мучеників, які постраждали разом із ними. Іменини сьогодні святкують Василь, Гаврило, Давид, Денис, Павло, Харитон, Віра.

1 червня - яке сьогодні церковне свято

Знахарі та цілителі виходять «пошепотіти на вітер». Вони читають особливе заклинання вітру, щоб він вплинув на врожай хліба
Знахарі та цілителі виходять "пошепотіти на вітер". Вони читають особливе заклинання вітру, щоб він вплинув на врожай хліба

У православному церковному календарі це дата вшанування пам'яті двох святих з одним ім'ям: Іустина Філософа та Іустина Римського, а також інших мучеників, які постраждали в той самий час. Іустин Філософ народився наприкінці I століття у самарійському місті Сихемі. Його батько та мати були язичниками. Вони не визнавали християнства. З ранніх років Іустин захоплювався філософією і, зрештою, досяг досконалості у знаннях грецького світорозуміння. Якось він гуляв за межею міста, розмірковуючи про життя та істину, і познайомився з ченцем. Той відкрив йому християнське вчення і порадив пошукати відповіді у Біблії.

У 30 років Іустин прийняв хрещення і вирушив проповідувати Римською імперією. Незабаром він відкрив училище, де розповідав про християнську філософію. У середині II століття Іустин переконав імператора Пія припинити переслідування християн, довів несправедливість і хибність всіх висунутих звинувачень.

Його популярність зросла. Іустина почали почитати. Якось один із заздрісників сильно обмовив його перед римським судом. В результаті Іустина піддали катуванням і стратили у 166 році.

Одночасно з мучеником Іустином Філософом постраждали за свою віру в Ісуса Христа ще кілька християн: Іустин Римський, Харитон, Євелпіст, Ієракс, Пеон, Валеріан, Іуст та Харіта. Підбадьорювані Іустином Філософом, який перебував з ними в одній в'язниці, вони відмовилися вчинити жертвопринесення язичницьким богам, і їх обезголовили.

Сьогоднішній день присвячували посіву гречки, тютюну та гірчиці, збору лікарських трав та боротьбі з бур'янами. Усі ці справи будуть успішними сьогодні. 1 червня люди вибачалися у всіх, кого образили. Дата вважається вдалою для спілкування та романтики, сьогодні люди добре розуміють одне одного.

1 червня - яке сьогодні свято в різних країнах

Дослідження показують, що вплив батьківського виховання не менш важливий, ніж материнського
Дослідження показують, що вплив батьківського виховання не менш важливий, ніж материнського

Всесвітній день батьків відзначається 1 червня. Традиція святкування була започаткована Генеральною асамблеєю ООН у 2012 році та приурочена до Міжнародного дня захисту дітей не випадково. Мета свята - підкреслити роль сім’ї у формуванні загальнолюдських цінностей. Лише за умови наявності обох батьків родина здатна забезпечити підростаючому поколінню гармонійний розвиток, побудований на любов та взаємоповазі.

Цей день покликаний звернути увагу на надзвичайно важливу роль батьків, які, незалежно від їх раси, віри чи національності, є головними вихователями для своїх дітей. Також Всесвітній день батьків має нагадати про роль батька у вихованні дитини. Адже батькові не заважає суспільна думка більшу частину турбот про дитину залишати на матір.

Зважаючи на нещодавню появу свята, його традиції лише починають формуватися. Однак кращим способом святкування вважається сімейна вечеря з представниками старшого покоління. Після сімейного застілля можна переглянути старі фотоальбоми та зробити фото на згадку.

Цього дня необхідно задуматися й про захист власної дитини, адже в сучасному світі для дітей є чимало загроз
Цього дня необхідно задуматися й про захист власної дитини, адже в сучасному світі для дітей є чимало загроз

Діти - це найдорожче диво, яке наповнює життя дорослих радістю й теплом. Природно, коли дитину оточують любов’ю, увагою й піклуванням, і якщо в дорослому житті ми інколи мріємо повернутися у своє дитинство - значить, воно було щасливим і безтурботним, яким і має бути для кожної дитини на планеті.  Але, на жаль, чимало малечі все ще продовжують страждати від злиднів, воєн та жорстокого поводження. Щорічно 1 червня людство відзначає Міжнародний день захисту дітей. Ця важлива подія закликає всіх дорослих до зусиль по забезпеченню дітям гідних умов життя, освіти й відпочинку, а також надійного захисту від насилля та експлуатації.

Здавалося б, ставлення до дітей в усьому світі схоже - більшість людей сприймають малечу як об’єкт любові й піклування, зразок духовної чистоти та майбутніх продовжувачів роду. Завдяки природному інстинкту дорослі члени суспільства оберігають своїх нащадків, навчають їх та готують до самостійного життя - зрештою, це забезпечує людству безперервність поколінь. 

В нашій країні питання захисту дітей стоїть досить гостро, особливо зважаючи на те, що певна кількість українських дітей проживає поблизу зони військового конфлікту на сході країни - ці діти є свідками пострілів, вибухів і руйнувань, що не може не позначатися на їхньому психологічному та фізичному стані. Крім того, актуальними в нашому суспільстві залишаються випадки домашнього насильства, булінг в дитячих колективах, підліткова вагітність, сирітство при живих батьках та інші проблеми, з якими щодня стикаються юні українці. День захисту дітей надзвичайно важливий, тому що змушує нас не залишатися байдужими й намагатися зробити все для того, щоб діти в Україні були під надійним захистом і зберегли найкращі спогади про дитячі роки на все життя.

Молоко та молочні продукти щодня вживає близько шести мільярдів людей
Молоко та молочні продукти щодня вживає близько шести мільярдів людей

Традиція відзначення Всесвітнього дня молока була започаткована у 2001 році за ініціативою Продовольчої та сільськогосподарської організації. Свято припадає на 1 червня. Цей день був обраний не випадково. Річ у тому, що у деяких країнах ця традиція існувала задовго до 2001 року. Цікавий збіг - урочистий день в різних державах припадав саме на перше червня або інші дні, близькі до цієї дати. Тому було вирішено не порушувати традицію.

Мета заходу - популяризація молокопродуктів, а також інформування населення про діяльність підприємств, які займаються молочним виробництвом. Так, молочний сектор годує більше мільярда людей - працівників та їхні сім’ї. 

У різних країнах існують свої цікаві традиції відзначення цієї дати. Так, у Норвегії проводять масштабний онлайн-конкурс на кращу історію про молоко. Переможець отримує грошовий приз. Щоб відсвяткувати Всесвітній день молока у домашньому колі, можна приготувати блюдо, до складу якого входить молоко, наприклад, сирну запіканку.

Своєрідною відповіддю на подію стало запровадження Всесвітнього дня рослинного молока 22 серпня. Ініціатори заходу намагаються привернути увагу громадськості до питань жорстокого поводження з тваринами у молочній промисловості та її негативного впливу на довкілля.

Ходіння босоніж по траві або піску укріпляє ступні
Ходіння босоніж по траві або піску укріпляє ступні

День ходіння босоніж був заснований організацією "Soles4Souls" після цунамі 2004 року. Його мета - підтримати людей, які постраждали від стихії. Благодійна ініціатива знайшла підтримку у людей у різних кінцях світу, тому захід набув щорічного характеру. Починаючи з 2005 року, було зібрано більше 40 мільйонів пар взуття, які передають дітям та дорослим із малозабезпечених сімей.

Також День носіння сукні дає можливість одягнути плаття кожній жінці, яка раніше відмовлялася від цього у силу різних причин
День носіння сукні дає можливість одягнути плаття кожній жінці, яка раніше відмовлялася від цього у силу різних причин

День носіння сукні або День "Вдягни сукню" присвячений красі та жіночності. Він відзначається двічі на рік - 1 червня та 1 грудня. У цей день можна та навіть потрібно вдягти плаття. Для багатьох жінок це свято стає нагодою одягнути сукню замість традиційних джинсів. Для інших, які люблять чепуритися, ця подія є додатковим мотивом для обрання вишуканого туалету. У будь-якому випадку, у цей день цілком виправдано одягнути свій найкращий одяг. 

Традиція святкування була започаткована 17 квітня 2010 року у США. Все почалося з розмови про елегантність жіночого плаття, а також про культуру його носіння. Обговорення теми продовжилося у соціальних мережах. Трохи більше, ніж за місяць був проведений перший захід, присвячений жіночій сукні, у якому взяло участь близько 100 тисяч людей. Основна мета - продемонструвати суспільству красу традиційного жіночого вбрання. 

Цей нагадує нам про те, що ніколи не пізно взяти участь у позитивних змінах
Цей нагадує нам про те, що ніколи не пізно взяти участь у позитивних змінах

День підтвердження новорічної обіцянки - це особливий день, присвячений поновленню обітниць та зобовʼязань, взятих на початку року. Цей день щорічно відзначається 1 червня, і це можливість для людей поміркувати про свій прогрес у виконанні своїх новорічних обіцянок.

Цей нагадує про те, що прийняття рішень недостатньо, ппотрібно також дотримуватися їх втілення у життя. У День підтвердження новорічної обіцянки людей заохочують переглянути свої рішення та списки обіцянок й внести необхідні корективи, щоб допомогти досягти своїх цілей.

Багато людей починають рік зі списку справ на рік, але з часом втрачають імпульс. День підтвердження обіцянок у Новому році дає можливість людям, які зійшли з шляху, втратили мотивацію, переглянути, проаналізувати або повернутися до виконання обіцяного. Покращення здоров’я, набуття нових навичок чи відмова від шкідливих звичок - що ви собі обіцяли?

Хто народився 1 червня

1 червня 1937 р. - Морган Фрімен - американський актор кіно та озвучування, режисер. Серед відомих акторських робіт Фрімена такі фільми, як "Шофер міс Дейзі", "Втеча із Шоушенка", "Сім", "Щаслива кількість Слевіна", "Малий на мільйон" та "Поки не зіграв у ящик".

Морган Фрімен
Морган Фрімен

1 червня 1950 р. - Микола Миколайович Луценко - український радіо- і телеведучий, актор. Ведучий програми "Миколина погода" на "ICTV" (з 1996 року) і "Ретро FM" (2007-2020). Дублює мультфільми. Наприклад, у мультфільмі "Панда Кунг-фу" Микола озвучив Татка Селезня, у "Рататуї" - власника ресторанів (Гюсто), у мультсеріалі "Сімпсони" - Гомера.

Микола Миколайович Луценко
Микола Миколайович Луценко

1 червня 1989 р. - Анна Олександрівна Сагайдачна - українська акторка театру, кіно та дубляжу. Знімалася у таких кінострічках як "Кріпосна", "Жіночий лікар", "Відпустка у сосновому лісі".

Анна Олександрівна Сагайдачна
Анна Олександрівна Сагайдачна

1 червня 1996 р. - Томас Стенлі Холланд - англійський актор. Широку популярність отримав після виконання ролі Людини-павука у кінематографічному всесвіті Marvel.

Томас Стенлі Холланд
Томас Стенлі Холланд

1 червня 1998 р. - Монеточка - російська співачка, автор пісень і музикант. Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну підтримала Україну, переїхала жити до Литви та разом із Noize MC вирушила у благодійний тур, кошти з якого були спрямовані на допомогу українцям. Випускала антивоєнні пісні, а на концертах критикувала Росію та вигукувала гасло "Слава Україні!".

Монеточка
Монеточка

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.