Зміна клімату додала до літа ще один місяць

Читать на русском

Як підрахували вчені, якби ми не нагріли земну кулю до нинішнього стану, кількість незвично теплих днів була б набагато меншою

Читать на русском
Літо та сонце
Синоптики очікують, що сезон ураганів цього року буде надзвичайно активним

Як підрахували вчені, якби ми не нагріли земну кулю до нинішнього стану, кількість незвично теплих днів була б набагато меншою

Останні 12 місяців були найспекотнішими за всю історію планети, і основною причиною цього є спалювання викопного палива, що призвело до збільшення кількості газів, які утримують тепло, в атмосфері. Так, новий аналіз показав, що за останній рік рекордно високої температури середньостатистична людина на Землі пережила на 26 днів аномальної спеки більше, ніж якби не глобальне потепління. Для підрахунку вчені використовували математичне моделювання глобального клімату.

Аналіз дослідників показав, що майже 80% населення світу зазнали щонайменше 31 день атипової спеки з травня минулого року внаслідок антропогенного потепління, пише The New York Times. Але точна різниця варіюється від місця до місця. Так дослідники виявили, що в деяких країнах цей термін становить лише два або три тижні. В інших країнах, включно з Колумбією, Індонезією та Руандою, різниця становить понад 120 днів.

"Це дуже великі втрати, яких ми завдали людям", - сказав один із дослідників, які проводили новий аналіз, Ендрю Першинг, віцепрезидент із науки Climate Central, некомерційної дослідницької та новинної організації, що базується в Прінстоні, штат Нью-Джерсі. "Ми завдали природі великої шкоди".

Наразі світовий клімат зміщується в бік фази Ла-Нінья циклічної моделі, відомої як Ель-Ніньо - Південне коливання. Це, зазвичай, віщує нижчу температуру в середньому. Проте незважаючи на це, нещодавня спека може мати негативні наслідки для погоди і штормів у деяких місцях на місяці вперед. Тому синоптики очікують, що сезон ураганів в Атлантиці цього року буде надзвичайно активним, почасти тому, що води океану, де формуються шторми, були вкрай теплими.

Опублікований у вівторок аналіз став результатом співпраці кількох груп: Climate Central, Кліматичного центру Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та World Weather Attribution, наукової ініціативи, що вивчає екстремальні погодні явища. Автори звіту вважали денну температуру в певному місці аномально високою, якщо вона перевищувала 90% денних температур, зареєстрованих там у період з 1991 по 2020 рік.

В доповіді йдеться, що середній американець пережив 39 днів таких температур внаслідок зміни клімату з травня минулого року. А це на 19 днів більше, ніж у гіпотетичному світі без антропогенного потепління. У деяких штатах, включно з Аризоною і Нью-Мексико на південному заході, а також Вашингтоном і Орегоном на північному заході, різниця становить 30 і більше днів. Тобто цілий додатковий місяць.

Крім того, вчені підрахували, скільки хвиль сильної спеки пережила планета з травня минулого року. Вони визначили їх як епізоди не за сезоном тепла на великій території, що тривають три або більше днів, зі значними людськими жертвами або порушеннями інфраструктури та промисловості. Так, за останній рік дослідники виявили 76 подібних епізодів, які зачепили 90 країн на всіх континентах, крім Антарктиди. Наприклад, минулої весни в Індії стався суворий період спеки. А минулого літа була сильна спека, яка посилила лісові пожежі та спричинила перенапруження електромереж у Північній Америці, Європі та Східній Азії. І вже цього року спостерігалося надмірне тепло від Африки до Близького Сходу та Південно-Східної Азії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.