В цей день народилися українська журналістка Марічка Падалко та американський актор Марк Дакаскос - свята, церковні та народні традиції на понеділок, 26 лютого
У понеділок, 26 лютого, православна церква шанує пам'ять святителя Порфирія. Назва "Пізній" пов'язана із мінливою погодою. Хоча весна наближається, довіряти ранньому теплу не можна, оскільки за відлигою обов'язково вдарять морози. Іменини сьогодні святкують Іван, Микола, Петро, Севастьян, Сергій, Ян, Ганна.
У церковному календарі це дата вшанування пам'яті святого Порфирія Газського, архієпископа. Святитель Порфирій народився 346 року у Фесалонниках. Завдяки спроможності батьків здобув хорошу освіту. У 25 років залишив будинок і вирушив до Єгипту. На Нітрійській горі познайомився зі святим Єронімом і разом з ним пішов до Єрусалиму, щоб поклонитися Животворчому Хресту Господньому.
Довгий час Порфирій жив у Йорданській пустелі. Увесь час він проводив у молитвах. Тяжка хвороба змусила його знову вирушити до Єрусалиму. Він отримав зцілення після того, як уві сні з'явився сам Ісус Христос. Незабаром Порфирій познайомився з патріархом Єрусалимським, отримав сан священика і був призначений хранителем чесного Животворящого Хреста Господнього.
Наприкінці IV століття його призначили єпископом міста Газа (Палестина). Більшість місцевих городян були язичниками, які у всьому обмежували християн. Щоб змінити ситуацію, єпископ поїхав до Константинополя, де заручився підтримкою архієпископа Іоанна Золотоуста та імператриці Євдоксії. Так почалося становлення віри.
За 25 років Порфирій повністю змінив становище у місті. До його смерті Газа стала християнським містом, де сталося чимало чудес. У 420 році святий Порфирій помер.
До цього дня нашим пращурам вже ставало остаточно ясно, чи буде весна цього року ранньою чи пізнішою. Вірили, що якщо весь сніг уже розтанув і морозів немає, час весни вже остаточно настав і можна засівати город. Якщо сніг ще лежить і бувають морози, то з посадками потрібно почекати до кінця березня.
26 лютого відзначають День кримського спротиву російській окупації. У цей день у 2014 році під парканом Кримського парламенту був організований мітинг мирних громадян, що висловлювали протест щодо проведення сесії Верховної Ради республіки. На позачерговому зібранні повинна була обговорюватися територіальна цілісність України та переведення Криму у статус російського півострова. 26 грудня за ініціативи Меджлісу було організований мітинг проукраїнськими громадянами, які виступали проти рішення кримських депутатів.
Саме цей день увійшов в історію України як День спротиву кримськотатарського народу російській окупації. У 2021 році урочистість набула офіційного статусу згідно з указом Президента України.
Постійний стрес від поспіху зрештою забирає фізичне та психічне здоров’я, а також відчуття задоволення від життя. Як протидія цій проблемі в світі з’явилася філософія "Повільного руху" (Slow movement), яка пропагує уповільнення темпу життя та вміння правильно розподіляти свій час. В рамках цього руху існує цікаве свято - Всесвітній день неквапливості, який відзначають 26 лютого.
Всесвітній день неквапливості - це день, присвячений насолоді миттєвостями життя без поспіху. Цей день був започаткований в Італії у 2007 році асоціацією "Мистецтво жити повільно" (The Art of Living Slowly). Її основне послання "Не поспішай і насолоджуйся моментом" заохочує людей не поспішати і цінувати красу життя. Асоціація також запропонувала 14 заповідей, спрямованих на популяризацію більш повільного і комфортного способу життя, підкреслюючи важливість насолоджуватися позитивними аспектами життя.
Здавалося б, сучасні технології мали зробити наш побут максимально комфортним, дати можливість більше насолоджуватися життям. Але навпаки, ми стаємо все більш зайнятими та напруженими. Мабуть, головна причина цього полягає в тому, що ми сприймаємо час виключно як лінійну величину, яка має початок і кінець. Тому в проміжок між ними ми намагаємося втиснути якомога більше дій, часто втрачаючи поняття про головне та другорядне.
26 лютого проводиться День персонального шеф-кухаря. Може ви самі собі готуєте і це ваше власне свято. Працює на одного клієнта. Повинен працювати на виклик або в непарні години.
Персональний кухар часто зустрічається з клієнтом і складає індивідуальний план харчування на кілька прийомів їжі, визначаючи частоту надання послуг та кількість страв. Клієнт зазвичай вибирає різні страви та гарніри з меню шеф-кухаря або просить приготувати для нього конкретні страви. Потім шеф-кухар закуповує всі необхідні інгредієнти, готує страву (блюда) у призначений "день приготування" в будинку клієнта, упаковує страви в холодильник чи морозильну камеру, прибирає кухню та залишає докладні інструкції щодо повторного розігріву.
Деякі персональні кухарі також надають такі послуги для разових заходів, наприклад, званих вечерь або спеціальних подій. Багато персональних кухарів також пропонують індивідуальні уроки кулінарії в усамітненні будинку клієнта, як наодинці, так і в групах.
Всесвітній день фісташок відзначається 26 лютого. Це всесвітнє свято, присвячене одному з найпопулярніших і найпоживніших горіхів - фісташці. Цей день не лише вшановує смачний та корисний горіх, але й підкреслює його багату історію, культурне значення та користь для здоров’я.
Фісташки, які часто називають "зеленим золотом", мають багату історію, що налічує тисячі років. Родом з Центральної Азії та Близького Сходу, зокрема з Ірану, фісташки культивуються вже понад 2 000 років. Їх цінували в стародавній Персії, ними обмінювалися як подарунками між царськими особами і навіть згадували в Біблії. Шлях горіха від символу багатства і знатності до улюбленої в усьому світі закуски свідчить про його незмінну привабливість.
Комерційне вирощування фісташок у Сполучених Штатах почалося відносно недавно, у 1976 році, з першого врожаю в Каліфорнії. Сьогодні США, поряд з Іраном, Туреччиною, Сирією, Грецією та Італією, є провідним виробником фісташок.
Всесвітній день фісташки відзначається в усьому світі різноманітними святкуваннями, від освітніх кампаній до заходів на фісташкову тематику. В Іспанії, наприклад, Американська асоціація виробників фісташок відсвяткувала цей день, роздавши понад 4700 пакетиків фісташок пасажирам метро в Барселоні в рамках кампанії "Перекус для тих, хто не перекушує". Ця ініціатива охопила понад 14 мільйонів споживачів, продемонструвавши популярність горіха та креативні способи його просування.
День термоса, який відзначається щорічно 26 лютого, - це день, коли ми відзначаємо видатну інновацію термопляшки - продукту, який став незамінним у нашому повсякденному житті для збереження напоїв гарячими або холодними. Цей день заохочує нас оцінити зручність і технологічність термопляшок, які мають багату історію, що сягає початку 20-го століття.
Пляшка-термос, торгова марка, що належить компанії Thermos LLC, бере свій початок на початку 1900-х років. Сама назва "Термос", що походить від грецького слова "Терме", що означає "гарячий", стала синонімом вакуумних колб усіх видів. Винахід вакуумної колби має більш давню історію, в яку внесли значний вклад кілька винахідників.
День термопляшки підкреслює не лише історичну важливість термопляшки, але й її актуальність у сучасному світі. В епоху, коли здоров’я та екологічна свідомість мають першорядне значення, термопляшки пропонують безпечний та екологічний спосіб зберігання напоїв, уникаючи шкідливих хімічних речовин, які містяться в пластикових контейнерах.
26 лютого 1952 р. - Олег Миколайович Філімонов - радянський та український актор театру та кіно, сценарист, філолог, підприємець, педагог, телеведучий, пародист, шоумен, комік і музикант родом з Миколаєва. Учасник команди КВК "Одеські джентльмени". Ведучий телепередач "Джентльмен-шоу", "Філімонів та компанія", "Камера сміху".
26 лютого 1964 р. - Марк Дакаскос - американський актор, каскадер, кінорежисер і майстер бойових мистецтв. Один із найвідоміших фільмів за участю Марка - "Тільки найсильніші" (1993). Для ролі свого вчителя у фільмі Марк запросив Амена Санто (Amen Santo[en]), у якого на той момент займався капоейрою.
26 лютого 1971 р. - Семен Горов - український режисер кліпів та мюзиклів. Продюсував український гурт SMS, написав для них кілька пісень. Був режисером-постановником програми "Зірка+Зірка" на українському каналі 1+1.
26 лютого 1976 р. - Марічка Падалко - українська журналістка, яка веде ТСН на каналі 1+1.
26 лютого 1986 р. - Тереза Мері Палмер - австралійська актриса кіно та телебачення. В 2011 році вийшов фільм "Не кажи нічого", де вона зіграла одну з ролей. На початку 2013 року у прокат вийшов фільм "Тепло наших тіл", у якому Палмер виконала головну роль.
26 лютого 1992 р. - Демет Оздемір - турецька актриса. Знімалася в серіалі "Рання пташка", в якому виконує головну роль дівчини Санем. У 2019 р. знялася у серіалі "Долоносний дім".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.