В цей день народилися українська акторка Ольга Сумська та британський актор Річард Армітідж - свята, церковні та народні традиції
У четвер, 22 серпня, Україна вшановує пам’ять працівників органів внутрішніх справ, що загинули під час виконання службових обов’язків, а православна церква шанує пам'ять ікони Божої матері, так звану Неопалиму Купину. Іменини сьогодні святкують Акім, Олександр, Афанасій, Василь, Григорій, Олена, Іоанн, Митрофан, Михайло, Мойсей, Микола, Павло, Петро, Симон, Стефан, Феодор, Юліан.
22 серпня в церковному календарі - день вшанування ікони Божої матері, так звану Неопалиму Купину. Згідно з церковними переказами Бог з'явився Мойсею у вигляді тернового куща, охопленого полум'ям, яке його не палило. Так Господь закликав пророка вивести з Ізраїлю до Єгипту свій народ. Неопалима Купина в християнстві символізує Богоматір, а саме непорочне Її зачаття.
Ікона Божої Матері Неопалима Купина зображує Діву Марію з немовлям на руках, яка ув'язнена у восьмикутну зірку, утворену, своєю чергою, двома чотирикутниками (зеленим - колір Купини) і червоним (полум'я).
На городах у свято 22 серпня починали викопувати цибулю. За прикметами, зібрана 22 серпня цибуля може лежати в льосі й не гнити до самої весни. Також викопували для зберігання квіткові цибулини. Але важливо, щоб земля під час збору врожаю була сухою, інакше овочі швидко згниють. На полях до цієї дати закінчували збір сіна і посів озимих культур.
22 серпня Україна вшановує пам’ять працівників органів внутрішніх справ, що загинули під час виконання службових обов’язків. Поліцейські країни віддають пошану своїм колегам, що втратили життя, протидіючи злочинцям. Хвилина мовчання, залпи пострілів, квіти біля пам’ятних меморіалів - так проходить цей день у різних містах України. Родичі загиблих правоохоронців разом із колегами героїв вшановують пам’ять своїх рідних, друзів та товаришів по службі.
Ця визначна подія відбувається щорічно 22 серпня, починаючи з 1996 року. Урочисті заходи супроводжуються пам’ятними реквіємами, покладанням квітів до меморіалів, відкриттям нових пам’ятних плит героям, що віддали своє життя у боротьбі проти злочинності. Скорботні заходи відвідують представники керівництва Центрального апарату МВС, члени Асоціації ветеранів МВС та Організації ветеранів Центрального апарату МВС України.
Всесвітній день фольклору, що відзначається 22 серпня, - це всесвітнє свято, яке вшановує багате полотно традицій, історій, танців і форм мистецтва, що складають фольклор різних культур. 22 серпня 1846 року британець Вільям Г. Торнс опублікував статтю в лондонському журналі "Atheneum", в якій вперше вжив термін "фольклор". Це слово є поєднанням слів "folk", що означає спільноту людей, і "lore", що означає навчання або знання.
Фольклор - це також спадщина, що передавалася з вуст в уста, з покоління в покоління і навчала мудрості та цінностям, стала основою культури, мистецтва та моралі у суспільстві. Він надає історичну інформацію про походження групи людей і відіграє життєво важливу роль у формуванні ідентичності та культури спільноти.
Люди в усьому світі відзначають культуру і важливість фольклору за допомогою різних засобів, таких як пісні, танці, страви тощо. Міжнародний день фольклору день слугує засобом підвищення обізнаності про фольклорні традиції різних країн.
Всесвітній день фольклору - це свято різноманітного та яскравого фольклору, який існує в усьому світі. Це день занурення в традиції, історії та форми мистецтва, які сформували наш світ. Вшановуючи та зберігаючи ці культурні скарби, ми стверджуємо свою національну ідентичність, підвищуємо національну свідомість та культуру.
День зубної феї, що відзначається двічі на рік - 28 лютого та 22 серпня, приносить відчуття магії та хвилювання як дітям, так і батькам. Цей дивний день - можливість вшанувати улюблену Зубну фею, яка перетворює втрату молочних зубів на незабутню подію для дітлахів. Він також нагадує про важливість гігієни зубів для дітей. Свято походить зі США, де має назву National Tooth Fairy Day. Але зубні феї приходять до малят в усьому світі.
Концепція Зубної феї має коріння, що сягає глибини століть, коли в різних культурах з’явилися традиції ритуалів, пов’язаних з вибиванням зубів. Однак сучасна Зубна фея має більш недавнє походження. У середньовічній Європі традиція "tand-fe" або "плата за зуб" передбачала, що батьки давали дітям невелику плату за втрачені зуби, які вважалися талісманами, що приносять удачу.
У 18 столітті у французькій казці "La Bonne Petite Souris" ("Маленька добра мишка") зображувалася мишка, яка допомогла королеві перемогти злого короля, сховавшись під його подушкою і вибивши йому зуби. Ця історія сприяла формуванню образу Зубної феї в західній культурі.
Перша відома згадка про Зубну фею в Сполучених Штатах з’явилася у статті Ліліан Браун у "Chicago Tribune" 1908 року, в якій вона пропонувала батькам заохочувати своїх дітей вирвати зуби, пообіцявши їм візит Зубної феї, яка залишить п’ять центів під їхньою подушкою. Ця ідея набула популярності, а до 1927 року дитяча п’єса Естер Воткінс Арнольд "Зубна фея" ще більше закріпила місце персонажа в американському фольклорі.
Під час Другої світової війни діти часто отримували військові марки замість грошей за втрачені зуби, підтримуючи тим самим військові зусилля. Традиція розвивалася, і Зубна Фея стала улюбленою фігурою в житті дітей, символізуючи хвилювання і винагороду дорослішання.
День зубної феї - це чудове свято, яке поєднує в собі дитяче диво з важливим посланням про важливість турботи про здоров’я зубів. За допомогою веселих розваг, читання казок чи наголошування на правильних гігієнічних звичках, цей день пропонує безліч способів створити незабутні спогади та прищепити дітям позитивні звички.
День "Відведіть свою кішку до ветеринара" відзначають 22 серпня. Ця подія започаткована у США. Але актуальна для власників котиків по всьому світу, це день турботи про свого пухнастика.
Всесвітній день рослинного молока святкують 22 серпня. Ця дата у календарі святкових подій з’явилася нещодавно - у 2017 році. World Plant Milk Day запропоновано відзначати у противагу Дню молока, а також щоб підкреслити перспективи та переваги рослинної молокоіндустрії.
Ідею озвучив захисник з прав тварин, видатний активіст та співзасновник медіа-організації Plant Based News Роббі Локі за участю Міжнародної організації з інформування про харчові продукти ProVeg. Роббі намагався звернути увагу світового суспільства на переваги рослинного молока. Акцією зацікавилися в різних країнах, так і виникло незвичне свято. У 2020 році до цього руху приєдналася компанія Switch4Good, аби заохотити ще більше людей стати учасниками нового тренду "Майбутнє без молочних продуктів".
Рослинне молоко виробляють з різноманітних культур - сої, коноплі, вівса, кеш’ю тощо. Воно відрізняється приємним смаком, не містить лактози, насичене вітамінами та мінералами.
Всесвітній день рису Джолоф відзначають 22 серпня. Це глобальна кулінарна подія, яка присвячена вшануванню рису Джолоф, популярної страви в багатьох частинах Західної Африки. Це страва з рису в одному горщику, яка готується в суміші томатів, цибулі та перцю. Її часто подають з гарніром з овочів, м’яса або риби. Відзначення Всесвітнього дня рису Джолоф є свідченням культурної значущості страви та її об’єднуючої сили серед різних африканських народів.
Рис Джолоф є основним делікатесом на будь-якій події, починаючи від весільної церемонії, поховання, присвоєння імен, коронації та інших заходів, які передбачають частування. Походження рису Джолоф можна простежити до регіону Сенегамбії, який перебував під владою імперії Джолоф. Відтоді ця страва поширилася і набула різних форм по всій Західній Африці, а такі країни, як Нігерія, Гана, Сенегал і Гамбія, мають свій унікальний рецепт. Дружнє суперництво за те, хто приготує найкращий рис Джолоф, є поширеною темою в цих регіонах, що часто призводить до жвавих дискусій і змагань з приготування рису Джолоф.
22 серпня 1966 р. - Ольга В'ячеславівна Сумська - українська акторка та поп-фолк-рок-співачка шансону і романсів. Велику популярність Ользі Сумській принесла роль Роксолани в серіалі "Роксолана" і двох продовженнях, а саме "Сходження на трон" і "Квітка імперії".
22 серпня 1971 р. - Річард Кріспін Армітідж - британський актор. Відомий як виконавець ролі Джона Торнтона в міні-серіалі BBC "Північ і Південь" і ролі Гая Гісборна в серіалі BBC "Робін Гуд".
22 серпня 1973 р. - Крістен Керролл Віг - американська акторка, комедіантка, сценаристка і продюсерка. Найбільш відома за роботою в скетч-шоу "Суботнього вечора у прямому ефірі", а також за ролями у фільмах "Дівич-вечір у Вегасі", "Марсіанин" і "Мисливці за привидами".
22 серпня 1998 р. - Христина Ігорівна Дутчак - українська співачка, акторка, блогерка. Учасниця шоу "Голос. Діти" та "Голос країни" (2017), Національного відбору на Дитяче Євробачення (2011), вокального гурту "Ladies` TRIO" (від 2015).
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.