Ворота в пекло відчинені не тільки в Росії

Багато місць по всьому світу з різних причин було названо вратами пекла. Скільки їх існує на Землі

Врата Плутона та кратер
Дослідники назвали кілька найпопулярніших і найнезвичніших Врат пекла на Землі

Є багато місць по всьому світу, які були названі "вратами пекла". Деякі з цих дивних підземних місць вважалися справжніми дверима до пекла, тоді як інші отримали свою назву через свою вражаючу геологію, вулканічну активність, цілковиту недоступність або інші особливості. Вчені назвали деякі з найвідоміших.

Ворота Плутона, Туреччина

Врата Плутона знаходяться в руїнах греко-римського міста Ієраполіс, яке розташоване в сучасній Туреччині. Гази, які виходять з його надр, і сьогодні смертоносні
Врата Плутона знаходяться в руїнах греко-римського міста Ієраполіс, яке розташоване в сучасній Туреччині. Гази, які виходять з його надр, і сьогодні смертоносні

Першими у списку стоять знамениті Ворота Плутона в місті Памуккале на південному заході Туреччини, пише IFLScience. Це місце є прикладом плутоніона, релігійного храму, присвяченого хтонічному богу Плутону (Аїду). Місце було знову виявлено і розкопано у 2013 році, хоча натяки на його існування були зафіксовані в різних історичних джерелах.

Спочатку храм був побудований з воротами та навколишньою ареною, яка вела в печеру. Ця печера була закрита для відвідувачів, входити в неї дозволялося тільки священикам. Однак людям дозволялося сидіти на піднесених сидіннях, спостерігаючи за тим, як священики проводили церемонії.

Останні дослідження показали, що печера заповнена газами, які виходять із тріщини. Вчені також виявили, що являє собою вулканічний вуглекислий газ - його концентрація варіюється залежно від того, наскільки близько людина перебуває до входу і землі.

Врата Ада, Кенія

У Кенії, Африка, є національний парк Врата Ада, розташований в окрузі Накуру. Він розташований між озером Найваша та вулканами Лонгонот і Сусва. Весь національний парк славиться своїми захоплюючими дух пейзажами, різноманітною дикою природою - і, звісно ж, своїми воротами в пекло. Так називається ущелина Ол Джорова, яка проходить через центр парку.

Ущелина утворилася внаслідок поєднання вулканічних процесів і тектонічної активності, що формувала весь регіон протягом мільйонів років. З часом водна ерозія порізала ущелину, але дослідники досі не розуміють, як саме з'явилася її назва. Можливо, це пов'язано з інтенсивною геотермальною активністю в цьому районі. В ущелині все ще є гейзери й гарячі джерела, які викидають гарячу вулканічну воду, що тече гігантським каналом, забезпечуючи живлення рослинності, здатної виживати за високих температур.

Кратер Дарваза, Туркменістан

Фотографія кратера Дарваза, зроблена вночі
Фотографія кратера Дарваза, зроблена вночі

Це сучасні та багато в чому рукотворні ворота в пекло. У 1971 році СРСР шукали нафтові родовища в пустелі Каракуми в Туркменістані. Хоча спочатку вони думали, що знайшли рідке золото, насправді вони натрапили на щось більш нестабільне. Замість того, щоб бурити нафту, "совєти" натрапили на величезну кишеню природного газу.

Станція буріння, яку вони встановили для видобутку нафти, зрештою звалилася, і утворилася гігантська вирва - 70,1 метра у діаметрі та 20,1 метра завглибшки, - яка стала відома як кратер Дарваза.

Після того, як кратер утворився, це призвело до каскадної події, внаслідок якої інші кратери з'явилися по всьому ландшафту. Гірше того, всі кратери випускали метан, який вважався небезпечним для місцевої дикої природи та громад. Далі вчені в помилковій спробі врятувати навколишнє середовище підпалили газ, очікуючи, що він швидко згорить, але цього не сталося. У результаті полум'я тут палає донині.

Батагайський обвал, Сибір

Останній приклад воріт у пекло - кратер Батагайка на Далекому Сході Росії. Як і кратер Дарваза, цей масивний рельєф землі відносно новий порівняно з іншими воротами в пекло. У 1960-х роках вчені вперше повідомили про те, що вони назвали "мегаспадом", коли рясне вирубування лісів у Республіці Саха, Росія, порушило вічну мерзлоту землі. Це послабило її до такої міри, що вона обрушилася.

Місцеві жителі називають цю область "Воротами в пекло", і стає зрозуміло, чому, коли ви бачите величезну 100-метрову глибиною і приблизно 1 кілометр завдовжки тріщину в ландшафті. Проте провал Батагайка не закінчив свою пекельну діяльність. З кожним роком мегапровал стає більшим. Деякі дослідження показують, що тріщина розширюється зі швидкістю від 10 до 30 метрів на рік.

Це розширення пояснюється зміною клімату в цьому районі, що призводить до більш теплих літ і коротших зим. Такі умови нестійкі для вічної мерзлоти, яка продовжує танути, попри те, що утримує землю разом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube