Витрати на смертоносний арсенал у 2023-му майже на 11 мільярдів перевищили показники 2022 року
Війна в Україні, що підвищила напруженість у всьому світі на тлі нескінченного “брязкання” ядерною зброєю Росією, змушує світ модернізувати та розширювати свої ядерні арсенали. За даними нового звіту Міжнародної кампанії за відміну ядерної зброї ICAN, за останні 5 років на ядерну зброю було витрачено 387 мільярдів доларів, до того ж щорічні витрати збільшилися на 34% - з 68,2 до 91,4 мільярда доларів на рік. Але такого сплеску, як у 2023 році, ще не було, а у свої атомні арсенали рекордно вклалися всі країни, які володіють ядерним озброєнням, повідомляє IFLScience.
У 2023 році США, Китай, Великобританія, Франція, Індія, Ізраїль, Північна Корея, Пакистан та Росія витратили всі разом 91,4 мільярда доларів на свій ядерний арсенал. Як зазначено для наочності у звіті, це однаково, що витрачати 2898 доларів кожну секунду протягом цілого року.
Найбільші витрати опинилися в США, на частку яких припав і найбільший відсоток загального приросту, а це 80%. Якщо ж у доларах, то 2023 року американці витратили на ядерну зброю 51,5 мільярдів доларів.
На другому місці за видатками виявився Китай, що витратив 11,8 мільярдів, на третьому – Росія з 8,3 мільярдами доларів.
У Великобританії та Франції - 8,1 та 6,1 мільярдів доларів відповідно. Індія - 2,7 млрд, Ізраїль - 1,1 млрд, Пакистан - 1 млрд, Північна Корея - 0,9 млрд доларів.
Усі ці страшні гроші були витрачені на підтримку, модернізацію та розширення ядерних арсеналів, на яких заробляють корпорації, що розробляють, виробляють та підтримують зброю.
Ця галузь 2023 року отримала нові контракти у сумі трохи менше 7,9 мільярдів доларів, а абсолютним рекордсменом стала компанія Honeywell International, яка заробила близько 6,2 мільярда доларів на розробці ядерної зброї. Щонайменше 123 мільйонів доларів було витрачено на найм понад 540 лобістів та фінансування великих аналітичних центрів, які просувають ядерну політику, йдеться у звіті ICAN.
Десятки мільярдів доларів, які щорічно виділяються на ядерну зброю, мають безпрецедентну альтернативну вартість. За даними Міжнародної кампанії за відміну ядерної зброї, цей 91 мільярд доларів на рік міг би сплатити вітроенергетику для більш ніж дванадцять мільйонів будинків, аби допомогти у боротьбі зі зміною клімату. Або покрити 27% дефіциту фінансування боротьби зі зміною клімату, захисту біорізноманіття та скорочення забруднення. Одна хвилина витрат на ядерну зброю у 2023 році, а це 173 884 долари, могла б сплатити посадку мільйона дерев.
А того, що витрачено за п'ять років, хватило б, аби нагодувати 45 мільйонів людей, які страждають з голоду протягом більшої частини свого життя.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.