Сержант США, який утік до Росії, дізнався, що таке російська гостинність: прощавай Гордон Блек

Військовий закохався в росіянку й приїхав до неї у Владивосток, де його й засудили майже на чотири роки.

США, Росія, солдат, військовий, кохання, ув'язнення, строк, суд, вирок
У Росії майже на чотири роки ув'язнили американського солдата.

Російський суд засудив військовослужбовця США, штабного сержанта Гордона Блека, до трьох років і дев'яти місяців позбавлення волі за звинуваченням у крадіжці та погрозі вбивством росіянці. Суд пройшов на далекому сході Росії - у Владивостоці. Американець відбуватиме покарання у виправній колонії країни-агресорки, пише BBC.

Винним у погрозах вбивства Блек себе не визнав, проте зізнався, що звинувачення проти нього правдиві лише частково. З його слів, він дійсно забрав у росіянки 10 тисяч рублів ($116) - на готель. Прокуратура вимагала для нього тюремного ув'язнення строком на чотири роки і вісім місяців, натомість захист просив виправдати солдата. Американець має намір оскаржити отриманий в російському суді вирок. 

Американські чиновники повідомили, що 34-річний сержант Блек зустрів "колишню дівчину" в Південній Кореї. Там в 2022 році він познайомився з росіянкою Олександрою Ващук - про це вона розповіла в інтерв'ю газеті "Аргументи та факти". За словами американця, вони познайомилися в "Тіндері".

Тіндер: любов й інші неприємності 

"Радіо Свобода" (у РФ включено до "реєстру іноземних агентів") знайшла TikTok Ващук, де викладено безліч спільних відео з Блеком. На одному вона вчить його говорити російською мовою "С Днем Победы!", на іншій пара обговорює фільми "Брат" та "Брат-2". Є там і відео, де дівчина ходить вулицею, що веде до американської військової бази, і розповідає, як у місті часто гуляють і п'ють військові, що пішли у звільнення. Кілька разів Ващук у TikTok називає Гордона "своїм чоловіком".

При цьому, вже після арешту американця, жінка розповідала, що той постійно її бив, й нібито вона викликала поліцію ще у Кореї, проте американська армія якимось чином все "заминала". Як, на її думку, американскька армія впливала на рішення поліції щодо реагування на термінові виклики - Ващук не уточнила. Однак, коли вона поїхала назад до рідного Владивостока, то допомогла Блеку оформити візу, щоб він міг приїхати до неї.

І Блек приїхав – навесні 2024 року. За даними New York Post, Блек підписав контракт на постійну зміну місця служби і повинен був повернутися до Техасу - своєї військової бази - після того, як 10 квітня він закінчив службу в Кореї як армійський інструктор. Але замість того, щоб летіти назад до США, Блек з пересадкою в Китаї полетів до Росії, щоб зустрітися з Ващук. З начальством він свою поїздку не погоджував. Бо вочевидь якби повідомив про закордонну поїздку, йому навряд чи її дозволили б. За два тижні у них із дівчиною сталася сварка, яка й закінчилася для американця арештом. 

В Америці у Блека залишилися дружина й донька. 

Американець приїхав у "Владік" до росіянки, з якою зустрівся в Кореї.
Старший сержант приїхав у Владивосток до росіянки, з якою зустрівся в Південній Кореї.

По суті справи: влаштувала "концерт" 

Сторона звинувачення, зі слів Ващук, наполягає, що, Блек намагався вбити - задушити її - в її власній квартирі, правда, після того, як вона влаштувала "концерт". Ващук цього не заперечує, мовляв, чоловік відмовився допомагати їй по господарству. 

Захист наполягає, зі слів самого підзахисного, що в той день Ващук сама випила півпляшки горілки (Блек не вживає алкоголь) і поводилась агресивно: вдарила американця по обличчю й жбурнула в нього тарілку. Намагаючись заспокоїти дівчину, військовий обхватив її за шию, але не погрожував розправою. Потім він пішов геть, аби зняти готель. Гроші, які взяв з сумочки, можна вважати спільними, адже пара мала спільний бюджет.

"Йому не було сенсу красти ці гроші - в нього зарплата 7 тисяч доларів", - повідомила адвокатка солдата. 

Наступного ранку він, за словами захисту, перевів всю суму на картку Ващук. Та негайно викликала поліцію, щойно чоловік пішов від неї. Жінка досі заперечує той факт, що гроші їй повернули, й продовжує наполягати на звинуваченні в скоєному замаху на власне життя.  

Де служив Гордон Блек

У 2008 році Блек пішов на військову службу в піхоту, в 2009 році його відправили в Ірак, а в 2013 році - в Афганістан. Останнім часом він служив у восьмій армії Збройних сил США в Кореї. Армія США заявила, що сержант Блек не запитував офіційного дозволу, а міністерство оборони не дозволяло його поїздку до Росії чи Китаю, куди він вперше приїхав, повертаючись з Південної Кореї. Доказів того, що він збирався залишитися в Росії, також немає.

Обмінний фонд РФ

Справа Блека не політична, проте це ще один американець в "обмінному фонді", який Кремль може використати, щоб повернути на батьківщину засуджених у західних країнах росіян, пишуть аналітики BBC.

Росія тримає за ґратами й інших американців. Репортер Wall Street Journal Еван Гершковіч перебуває у в'язниці з березня 2023 року, а колишній морський піхотинець США Пол Велан був засуджений до 16 років ув'язнення в 2020 році. Російсько-американського редактора Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода Алсу Курмашеву утримують під вартою з жовтня, їй може загрожувати до 10 років ув'язнення за звинуваченням у поширенні неправдивої інформації про російську армію.

Цього тижня суд відмовився звільнити пані Курмашеву з-під варти до суду. Усі троє людей наполягають на своїй невинності, а уряд США стверджує, що висунуті проти них звинувачення є безпідставними.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube