Розробники популярних антивірусних продуктів Касперський - росіяни, які заперечують свою діяльність на користь РФ.
США заборонили продаж антивірусного програмного забезпечення "Касперський" через його походження з Росії. В Адміністрації Джо Байдена заявили, що вплив Москви на компанію становить значний ризик. Натомість в компанії відповіли, що їхня діяльність не загрожує безпеці США, повідомляє The Guardian.
"Компанія "Касперський" більше не зможе, серед іншого, продавати своє програмне забезпечення на території Сполучених Штатів або надавати оновлення для вже використовуваного програмного забезпечення", - йдеться в заяві Міністерства торгівлі США.
Рішення виникло не на пустому місці. Тривале розслідування виявило, що "подальша діяльність "Касперського" в США становить загрозу національній безпеці через наступальні кіберпотужності російського уряду та його здатність впливати на діяльність "Касперського" або керувати нею".
Віднині російська компанія з кібербезпеки "Касперський" не зможе надавати свої популярні антивірусні продукти в Сполучені Штати - з міркувань національної безпеки останніх. Адже хоча компанія має офіси в 31 країні світу, обслуговуючи понад 400 мільйонів користувачів і 270 тисяч корпоративних клієнтів у більш ніж 200 країнах, штаб-квартира "Касперського" знаходиться в Москві.
"Росія знову і знову демонструє свою здатність і намір використовувати російські компанії, такі як "Лабораторія Касперського", для збору і використання у військових цілях конфіденційної інформації США", - заявила Міністр торгівлі США Джина Раймондо.
Окрім заборони продажу антивірусного програмного забезпечення "Касперського", Міністерство торгівлі також додало три пов'язані з фірмою компанії до чорного списку - за їхню співпрацю з російськими військовими та розвідувальними органами, "в підтримці цілей кіберрозвідки російського уряду".
Міністерство торгівлі США "наполегливо рекомендувало" приватним користувачам переходити на нових постачальників ПЗ та антивірусних програм. Проте, рішення більше не співпрацювати з росіянами на державному рівні не є прямою забороною для кожного американця. "Касперському" дозволено продовжувати певні операції в США, в тому числі надавати антивірусні оновлення, до 29 вересня цього року.
"Ми зробили це, щоб звести до мінімуму збої в роботі американських споживачів і бізнесу і дати їм час знайти відповідні альтернативи", - додали в міністерстві.
Це перший подібний крок, зроблений після того, як за президентства Дональда Трампа Міністерство торгівлі країни отримало повноваження розслідувати, чи становлять певні компанії загрозу нацбезпеці.
"Касперський" своєю чергою відповів, що міністерство торгівлі прийняло своє рішення, виходячи з нинішнього геополітичного клімату і теоретичних міркувань, мовляв, російські IT-фахівці - білі і пухнасті. Вони пообіцяли зробити все можливе, аби залишитися на американському ринку. Зокрема, "використовувати всі юридично доступні варіанти для збереження своїх поточних операцій і відносин". В компанії додали, що навпаки - захищали інтереси США.
"Касперський" не займається діяльністю, яка загрожує національній безпеці США, і фактично зробив значний внесок (у кібербезпеку Штатів - прим. ред.), повідомляв про кіберзагрози й захищав від них, тобто, був націлений на інтереси Америки та її союзників", - заявили в компанії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.