Від Салтівки до Львова: домівки українців воєнного часу показали в Единбурзі - фото

Від студентів у колишньому радянському соціальному житлі до спалень вимушених переселенців.

Студентка, яка живе в колишньому радянському соціальному житлі та будинок
Житлові квартали у містах перетворилися на великі гнітючі організми, що зростали впродовж кількох поколінь

У цій фотодобірці зібрані знімки будинків українців воєнного часу. Від студентів у колишньому радянському соціальному житлі до спалень вимушених переселенців. Ці захоплюючі образи борються за значення притулку та приналежності. 

У рамках Единбурзького фестивалю мистецтв 2024 року Stills презентує виставку сучасної фотографії з України, пише The Guardian. Українська фотографія, Великобританія Words поєднує різні покоління українських фотографів, які пропонують відмінні підходи до створення зображень та розуміння слова "дім". Виставка проходить у Stills: Centre for Photography, Едінбург, до 5 жовтня 2024 р.

Виставка включає роботи Ігоря Чекачкова, Олександра Чекменєва, Назара Фуріка, Михайла Палінчака, Поліни Полікарпової, Андрія Рачинського, Олени Субач та Дарії Свертілової. Кожен фотограф представляє роботу, що досліджує значення будинку. Ця виставка є частиною гастрольної програми партнерства з Open Eye Gallery, Ліверпуль та Ukrainian.Photographies.

дома 1
Назар Фурик: Херсон, 2023

"Пам'ятаю, як опинився біля Дніпра і позицій противника на іншому березі. Я стояв на вулиці. Був полудень, і не було ні душі. Майже всі вікна в цивільних будинках були забиті дошками. На цих фотографіях не відображені безпосередні бойові дії, але там відчувається напруга, жар, біль і порожнеча", - розповів Назар.

дома 2
Андрій Рачинський: Салтівка, 2022

Салтівка - найбільший "спальний район" України. До лютого 2024 року там проживало близько 500 000 харків'ян (третина населення міста). Салтівка зазнавала обстрілів з боку російських військ практично щодня від початку вторгнення до кінця травня 2022 року, коли більша частина була звільнена українськими збройними силами. Після того, як близько 70% будівель було зруйновано, жителі, які залишилися в північній Салтівці, написали на стінах слово "люди", щоб показати, що вони продовжують жити в будівлях.

дома 5
Ігор Чекачков: Повсякденне життя переміщених осіб, Львів, 2022/Единбург, 2024

Після того, як Чекачков був змушений покинути Харків через російське вторгнення, він почав робити фотографії житлових приміщень своїх співвітчизників-переселенців з України. Займаючи тісні спільні простори з приймаючими сім'ями та іншими переміщеними особами, портрети пропонують погляд на більш буденні аспекти життя під час війни.

дома 3
Ігор Чекачков: Повсякденне життя переміщених осіб, Львів, 2022/Единбург, 2024

Сашко та Олексій із Харкова роблять коктейлі Молотова в сараї біля будинку у Львові, де вони зараз живуть. Сашко був активістом під час революції на Майдані, де він навчився робити ракету.

дома 4
Ігор Чекачков: Повсякденне життя переміщених осіб, Львів, 2022/Единбург, 2024

Костя і Ваня займаються спортом у своїй кімнаті в гуртожитку. Вони студенти з Києва, вивчають кіновиробництво. Вони переїхали до Львова невдовзі після вторгнення і тепер живуть у цьому гуртожитку з іншими переселенцями.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube