Фанати уринотерапії задоволені: NASA випустила вельми своєрідний скафандр

Новий пристрій фільтруватиме сечу астронавтів і перетворить її на воду.

Вода, астронавти, космос, NASA, дослідження, наука
Астронавти можуть відмовитися від підгузків під час виходу у відкритий космос.

Вихід за межі Міжнародної космічної станції є досить складним завданням. Крім всього, є ризик, що природа покличе вас саме під час виходу у відкритий космос. Та тепер вчені NASA заявляють, що вони розробили новий спосіб збирати сечу астронавтів і переробляти її на питну воду за лічені хвилини. 
Тобто новий пристрій дозволить астронавтам пити очищену воду, виготовлену з їхньої відфільтрованої сечі, прямо під час космічних виходів, повідомляє LiveScience.

Протягом багатьох років астронавти під час виходів у відкритий космос навколо МКС справляли нужду, використовуючи одноразові підгузки всередині скафандра, відомі як одяг з максимальним поглинанням - MAG. Цей одяг, вперше розроблений на початку 1980-х років, збирає і зберігає сечу, дозволяючи астронавтам "справляти нужду" на ходу. Але з огляду на те, що вихід у відкритий космос іноді може тривати до восьми годин, MAG може спричинити фізичний дискомфорт для людини - через ризик подразнення шкіри та інфікування.

MAG також не переробляють воду, що міститься в сечі, тому під час прогулянки астронавти повинні покладатися на фіксований запас води в 0,95 літра, який вони носять у скафандрі з собою. Але тепер вчені вважають, що у них є рішення цієї проблеми: нова, легка система, яка може зібрати і очистити близько 500 мілілітрів води з сечі в скафандрі людини всього за п'ять хвилин.

Зображення нової системи фільтрації. Вид збоку на новий рюкзак, пристрій для фільтрації сечі (ліворуч) і нижню білизну, яку носили б астронавти (праворуч).
Зображення нової системи фільтрації. Вид збоку на новий рюкзак, пристрій для фільтрації сечі (ліворуч) і нижню білизну, яку носили б астронавти (праворуч).

Якщо систему впровадять, астронавти носитимуть нижню білизну, виготовлену з гнучкого компресійного матеріалу і підкладку з антимікробної тканини. Система також включає в себе датчик вологості, який відчуває сечу. Він знаходитиметься в силіконовій чашці під геніталіями користувача. Виявлення сечі вмикає вакуумний насос, який втягує сечу у фільтрувальний пристрій, що знаходиться на спині астронавта. Розмір фільтра становить близько 38 сантиметрів заввишки і 23 см завширшки. У фільтрувальному пристрої вагою 8 кілограмів сеча перетворюється на прісну воду, яка згодом може бути доставлена в питну сумку скафандра. 

Нова система перебуває на початковій стадії тестування. Та якщо вона пройде випробування, то допоможе вирішити дилему. Питання про те, що робити з сечею під час виходу в космос, особливо актуальне з огляду на те, що NASA планує створити постійний аванпост на Місяці до кінця десятиліття. Наразі в лабораторії показали, що пристрій ефективно видаляє основні компоненти сечі і знижує рівень солі в ній до рівня, що відповідає медичним нормам.

Коли справа доходить до відправки нової технології в космос, процес є досить трудомістким. Команда також має перевірити, чи працює пристрій в умовах, які реально існують у космосі, наприклад, в умовах мікрогравітації. Якщо випробування на Землі пройдуть успішно, скафандр буде випробуваний під час реальних виходів у відкритий космос з МКС. Проте, схоже, все ж таки як мінімум протягом року астронавти все ще користатимуться підгузками. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube